Jiří Drahoš

Datum narození: 20.2.1949
Místo narození: Český Těšín
Profese: fyzikální chemik, kandidát na prezidenta
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Fyzikální chemik Jiří Drahoš, dlouholetý předseda Akademie věd České republiky, se stal jedním z kandidátů na funkci prezidenta ČR ve volbách 2018.

Po absolvování Vysoké školy chemicko-technologická v Praze se Jiří Drahoš roku 1972 vydal na vědeckou dráhu, když nastoupil do Ústavu teoretických základů chemické techniky ČSAV (nynější Ústav chemických procesů Akademie věd České republiky). V letech 1992 až 1995 zastával post zástupce ředitele, poté ústav sedm let šéfoval. Od roku 2005 působil čtyři léta v Akademii věd ČR na postu místopředsedy, posléze ji až do 24. března 2017 řídil.

JIŘÍ DRAHOŠ – ROZHOVOR V REFLEXU

Roku 1994 Jiří Drahoš získal titul docent na VŠCHT v Praze a pět let nato obhájil doktorát věd. Roku 2003 se stal univerzitním profesorem v oboru chemické inženýrství. Čestný doktorát mu udělila Slovenská technická univerzita v Bratislavě.

Jiří Drahoš má za sebou i zkušenosti ze zahraničí. Působil ve Spolkové republice Německo či na Univerzitě São Paulo v Brazílii. Jako spoluautor je zapsán pod 14 patenty, vydal na šest desítek prací v odborných mezinárodních periodikách.

O JIŘÍM DRAHOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

V říjnu 2016 Jiří Drahoš oznámil, že zvažuje kandidaturu na funkci prezidenta ČR. Koncem března 2017 svá slova potvrdil s tím, že se o tento post hodlá ucházet jako nezávislý, nikoli stranický kandidát.

Jiří Drahoš je ženatý. S manželkou Evou má dvě dcery – Radku a Lenku.

 

Články o celebritě

Drahoš si posteskl nad nepozvaným Horáčkem. „Pozdě!“ schytal to od lidí Drahoš si posteskl nad nepozvaným Horáčkem. „Pozdě!“ schytal to od lidí Jako nedůstojné označil kandidát na prezidenta Jiří Drahoš to, že jeho rival Michal Horáček nemohl… číst článek
17. listopad: Tisíce lidí na Václaváku, jásot pro Drahoše a vypískaný Okamura 17. listopad: Tisíce lidí na Václaváku, jásot pro Drahoše a vypískaný Okamura Bouřlivé přijetí prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše na Národní třídě a defilé dalších prezidentských… číst článek
Langer poslal peníze Topolánkovi. Jak to mají Drahoš, Horáček a Zeman? Langer poslal peníze Topolánkovi. Jak to mají Drahoš, Horáček a Zeman? Řada současných nebo bývalých členů ODS přispěla už Mirku Topolánkovi na prezidentskou kampaň. Asi… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Linda Vágnerová-Hrůzová
Linda Vágnerová-Hrůzová
zobrazit profil Matouš Peschkem
Matouš Peschkem