Související celebrity

Životopis

Fyzikální chemik Jiří Drahoš, dlouholetý předseda Akademie věd ČR a neúspěšný prezidentský kandidát, se rozhodl ve volbách 2018 zabojovat o senátorské křeslo.

Po absolvování Vysoké školy chemicko-technologická v Praze se Jiří Drahoš roku 1972 vydal na vědeckou dráhu, když nastoupil do Ústavu teoretických základů chemické techniky ČSAV (nynější Ústav chemických procesů Akademie věd České republiky). V letech 1992 až 1995 zastával post zástupce ředitele, poté ústav sedm let šéfoval. Od roku 2005 působil čtyři léta v Akademii věd ČR na postu místopředsedy, posléze ji až do 24. března 2017 řídil.

JIŘÍ DRAHOŠ – ROZHOVOR PRO REFLEX

Roku 1994 Jiří Drahoš získal titul docent na VŠCHT v Praze a pět let nato obhájil doktorát věd. Roku 2003 se stal univerzitním profesorem v oboru chemické inženýrství. Čestný doktorát mu udělila Slovenská technická univerzita v Bratislavě.

Jiří Drahoš má za sebou i zkušenosti ze zahraničí. Působil ve Spolkové republice Německo či na Univerzitě São Paulo v Brazílii. Jako spoluautor je zapsán pod 14 patenty, vydal na šest desítek prací v odborných mezinárodních periodikách.

V říjnu 2016 Jiří Drahoš oznámil, že zvažuje kandidaturu na funkci prezidenta ČR. Koncem března 2017 svá slova potvrdil s tím, že se o tento post hodlá ucházet jako nezávislý, nikoli stranický kandidát. Postoupil do druhého kola voleb 2018, v něchž ho těsnou většinou porazil Miloš Zeman.

Ve volbách 2018 se Jiří Drahoš rozhodl kandidovat na senátora. Získal podporu TOP 09, ODS, hnutí STAN a Strany zelených.

O JIŘÍM DRAHOŠOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Drahoš je ženatý. S manželkou Evou má dvě dcery – Radku a Lenku.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

           

 

Články o celebritě

Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Za poslední týden jsme svědky malé revoluce! Kabinet Andreje Babiše (63, ANO) sice získal důvěru,… číst článek
Jak vyřešit „plastovou“ krizi? Norové mají recept i pro ostatní země Jak vyřešit „plastovou“ krizi? Norové mají recept i pro ostatní země Norsko přišlo s efektivním způsobem recyklace plastových láhví a plechovek, za kterou zodpovídá organizace… číst článek
Jak vyřešit „plastovou“ krizi? Norové mají recept i pro ostatní země Jak vyřešit „plastovou“ krizi? Norové mají recept i pro ostatní země Norsko přišlo s efektivním způsobem recyklace plastových láhví a plechovek, za kterou zodpovídá organizace… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Robert Cejnar
Robert Cejnar
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Vendula  Neumanová
Vendula Neumanová
zobrazit profil Jiří Prskavec
Jiří Prskavec
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček