Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po parlamentních volbách 2017 jmenován šéfem tohoto resortu v Babišově menšinové vládě.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA – PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince téhož roku jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše.

 

Články o celebritě

Klause ml. štve „bordel“ ve školství. Gazdíka platy učitelů nižší než v Lidlu Klause ml. štve „bordel“ ve školství. Gazdíka platy učitelů nižší než v Lidlu Učitelé ve středu oslavili svůj den, jejich platy mají do ideálu ale zatím stále daleko. Před časem… číst článek
ČSSD cukla z jednání o vládě s Babišem. Hamáček: Potřebujeme víc času ČSSD cukla z jednání o vládě s Babišem. Hamáček: Potřebujeme víc času Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a předseda ČSSD Jan Hamáček se měli v pátek večer setkat na schůzce… číst článek
Klause ml. v boji proti povinné školce dvouletých dětí podpořil ministr. Proč? Klause ml. v boji proti povinné školce dvouletých dětí podpořil ministr. Proč? Ministr školství Robert Plaga (ANO) se v rozhovoru pro Blesk Zprávy pozastavil nad povinností školek… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník