Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Babiš je mezi politiky dál nejpopulárnější. Bartoš mu ale šlape na paty Babiš je mezi politiky dál nejpopulárnější. Bartoš mu ale šlape na paty Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zůstává nadále nejpopulárnějším politikem. Aspoň… číst článek
Poslanci odklepli národní úřad pro sport. Miliardy má přerozdělovat Hnilička Poslanci odklepli národní úřad pro sport. Miliardy má přerozdělovat Hnilička Sněmovna v prvním kole projednávání podpořila vznik Národní sportovní agentury. Nový úřad by měl… číst článek
Zeman zmínil krutost dětí i svou matku. Strhal inkluzi a žádal o „krásný úsměv“ Valachovou Zeman zmínil krutost dětí i svou matku. Strhal inkluzi a žádal o „krásný úsměv“ Valachovou Výdaje na inkluzi ve školství považuje prezident Miloš Zeman za jeden z případů plýtvání ve státním… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík