Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

Kmet Babiš stíhaný za podvod v čele nejženštější vlády. Kdo teď řídí Česko? Kmet Babiš stíhaný za podvod v čele nejženštější vlády. Kdo teď řídí Česko? Nejstarší premiér s největším množstvím žen ve vládě. Andrej Babiš (63, ANO) bude mít ve vládě minimálně… číst článek
Babiš s novou vládou naštval Kalouska. „Arogantní mlčení,“ peskoval i Malou Babiš s novou vládou naštval Kalouska. „Arogantní mlčení,“ peskoval i Malou Premiér Andrej Babiš (ANO) představil ve středu novou vládu Poslanecké sněmovně. Ta začala své jednání… číst článek
Zeman jmenoval „svou“ vládu, Pocheho nahradila taška a Babiš ryl do Sobotky Zeman jmenoval „svou“ vládu, Pocheho nahradila taška a Babiš ryl do Sobotky Celkem 248 dní čekalo Česko na jmenování vlády, která má šanci získat důvěru Poslanecké sněmovny.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák