Robert Plaga

Datum narození: 21.7.1978
Profese: politik hnutí ANO, vysokoškolský pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO Roberta Plaga, který působil jako náměstek ministra školství, byl po volbách 2017 opakovaně jmenován šéfem tohoto resortu.

Po střední škole Robert Plaga vystudoval veřejnou správu, finance, daně a účetnictví na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně a hospodářskou politiku a správu tamtéž, kde posléze vyučoval, podobně jako na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií.

ROBERT PLAGA - PŘEDNOST DOSTAL REKTOR BEK

Před svým prvním nástupem na ministerstvo školství, kde Robert Plaga ve funkci vrchního ředitele sekce řízení operačních programů EU setrval v prosinci 2011 jen několik dní, byl vedoucím Ústavu regionálního rozvoje a veřejné správy, poradcem, lektorem a konzultantech ve firmách Eurion a RBE Consult, které spoluvlastnil.

Roku 2012 se Robert Plaga stal ředitelem Centra pro transfer technologií Mendelovy univerzity a v únoru 2015 se na ministerstvo školství vrátil, tentokrát jako politický náměstek za hnutí ANO 2011. Později se přesunul na post náměstka pro vysoké školy, vědu a výzkum.

Do komunální politiky Robert Plaga vstoupil ve volbách 2014, kdy byl zvolen zastupitelem města Brna. Ve volbách 2016 sice křeslo v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje získal, ale kvůli neslučitelnosti souběhu funkcí se ho vzdal.

O ROBERTU PLAGOVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017 byl Robert Plaga prezidentem Milošem Zemanem 13. prosince jmenován ministrem školství v menšinové vládě Andreje Babiše a posléze znovu 27. června 2018 do téže funkce.

 

Články o celebritě

„Fuj,“ křičela na Zemana maminka při vítání prvňáčků. Ovčáček ji zpražil „Fuj,“ křičela na Zemana maminka při vítání prvňáčků. Ovčáček ji zpražil Prezident Miloš Zeman na začátek školního roku mezi prvňáčky přece jen vyrazil. Doprovodila ho manželka… číst článek
O kolik si polepší učitelé a nepedagogové? Babiš slíbil vyšší platy ve školách O kolik si polepší učitelé a nepedagogové? Babiš slíbil vyšší platy ve školách Platy nepedagogických pracovníků ve školství by v příštím roce měly vzrůst o deset procent. Premiér… číst článek
Skončí Hnilička ve Sněmovně? V nové agentuře pro sport by bral až jako ministr Skončí Hnilička ve Sněmovně? V nové agentuře pro sport by bral až jako ministr Neutrální postoj zaujal ve středu kabinet k návrhu na vznik Národní sportovní agentury, který předložili… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská