Daniel Pánek režisér | Celebwiki.cz

Daniel Pánek

Datum narození: 21.1.1988
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Režisér Daniel Pánek, který se nezdráhá objevit i před kamerou, debutoval celovečerním thrillerem Taxi 121 inspirovaným vraždami pražských drožkařů v roce 2014.

Spoluzaložil nezávislou amatérskou filmovou skupinu Big Heads Films, která produkuje krátké i delší snímky již od roku 2005. V té době se Daniel Pánek věnoval ochotnickému divadlu. Posléze sice dal přednost režii, ale herectví zůstalo jeho koníčkem. S Annou Stropnickou si zahrál v sedmiminutovém filmu Status-Online (2010).

Pracoval na internetových reklamách pro sociální síť a seznamku Leyter.com. V rámci projektu 48 hour film projectu Prague Dan Pánek natočil krátký fiktivní dokument Černý Petr (2012) o osobě zodpovědné za metylalkoholovou aféru s Hanou Vagnerovou v hlavní roli, který se probojoval mezi nejlepší snímky soutěže.

Po studentských filmech, jako je mj. romantické drama Chameleon (2013), v němž mu hráli Martin Kraus či Dušan Sitek, celovečerním režijním debutem Dana Pánka byl thriller Taxi 121 (2016), snímek inspirovaným skutečnými událostmi z roku 2014, kdy vrah oddělal tři pražské taxikáře. Hlavních úloh se zhostili Filip Tomsa, Roman Vojtek a Lenka Zahradnická.

Do své prvotiny Taxi 121 Daniel Pánek obsadil i půvabnou zrzku, herečku Denisu Nesvačilovou. Ta se nedlouho poté stala jeho partnerkou.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Hana Třeštíková
Hana Třeštíková
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil David Balda
David Balda