Ladislav Štaidl

Datum narození: 10.3.1945
Přezdívka: Mistr
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ladislav Štaidl je všestranně nadaný muzikant, svůdce českých zpěvaček a zároveň člověk se stigmatem spolupráce s StB. Texty k jeho hudbě psal jeho bratr Jiří Štaidl, který předčasně zahynul.

Jeho hudební počátky jsou spojeny se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal i sám skládat. Texty skládal jeho bratr Jiří Štaidl (umřel ve 30 letech v roce 1973 při autonehodě). Psali písně pro hvězdy, jako byl tehdy Weldemar Matuška či Karel Gott.

V roce 1965 zakládá spolu s bratrem Jiřím a Karlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyráží s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu zakládá Ladislav Štaidl orchestr, kterému šéfuje až do roku 1989.

Ladislav Štaidl ovšem nepsal jen pro Gotta, jeho písně zpívala i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Štaidl ukončil svojí hudební kariéru v roce 1989, po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

Ladislav Štaidl byl ženatý s Annou Pleskotovou (po svatbě Štaidlovou), s kterou má tři děti. Rozvedli se kvůli Štaidlovým nevěrám v roce 2001. Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová, z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl dokonce i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela. Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou (působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil Šaidl navštěvovat nemocnou tetu) a dali se dohromady.

Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr. V dubnu 2014 přišla pro Štaidla nečekaná rána - jeho bývalá manželka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

 

Články o celebritě

Mrtvola u Štaidlů: Nejdřív výstřel, pak funebráci! Mrtvola u Štaidlů: Nejdřív výstřel, pak funebráci! Tři roky a jeden den uplynuly od sebevraždy zpěvačky Ivety Bartošové, když se v domě skladatele Ladislava… číst článek
Tragická smrt na dovolené: Abi (†26) se oběsila, aby dala za vyučenou příteli! Tragická smrt na dovolené: Abi (†26) se oběsila, aby dala za vyučenou příteli! Mladá Angličanka Abigail Brown (†26) zemřela v dovolenkovém ráji v Thajsku. Zřejmě chtěla po hádce… číst článek
Karel Gott: Rekonstrukce Bertramky ho „vyhnala“ do luxusu! Byt za 21 milionů! Karel Gott: Rekonstrukce Bertramky ho „vyhnala“ do luxusu! Byt za 21 milionů! Karel Gott (77) se rozhodl pro rekonstrukci vily na Bertramce a po dobu úprav se s rodinou uchýlil… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Ivan Timko
Ivan Timko
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek