Ladislav Štaidl

Datum narození: 10.3.1945
Přezdívka: Mistr
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ladislav Štaidl je všestranně nadaný muzikant, svůdce českých zpěvaček a zároveň člověk se stigmatem spolupráce s StB. Texty k jeho hudbě psal jeho bratr Jiří Štaidl, který předčasně zahynul.

Jeho hudební počátky jsou spojeny se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal i sám skládat. Texty skládal jeho bratr Jiří Štaidl (umřel ve 30 letech v roce 1973 při autonehodě). Psali písně pro hvězdy, jako byl tehdy Weldemar Matuška či Karel Gott.

V roce 1965 zakládá spolu s bratrem Jiřím a Karlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyráží s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu zakládá Ladislav Štaidl orchestr, kterému šéfuje až do roku 1989.

Ladislav Štaidl ovšem nepsal jen pro Gotta, jeho písně zpívala i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Štaidl ukončil svojí hudební kariéru v roce 1989, po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

Ladislav Štaidl byl ženatý s Annou Pleskotovou (po svatbě Štaidlovou), s kterou má tři děti. Rozvedli se kvůli Štaidlovým nevěrám v roce 2001. Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová, z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl dokonce i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela. Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou (působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil Šaidl navštěvovat nemocnou tetu) a dali se dohromady.

Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr. V dubnu 2014 přišla pro Štaidla nečekaná rána - jeho bývalá manželka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

 

Články o celebritě

Koncert pro legendu Rokla (†55): Gott nebyl na programu, ale všechny překvapil! Koncert pro legendu Rokla (†55): Gott nebyl na programu, ale všechny překvapil! Jeho jméno v programu večera uvedeno nebylo, přesto přišel a všechny překvapil. Karel Gott… číst článek
Heidi Janků: RÁNA Z NEČEKANÉ STRANY! Heidi Janků: RÁNA Z NEČEKANÉ STRANY! Jako by nestačilo, že pořád přemáhala dojetí. Heidi Janků (54) měla první vystoupení od smrti muže… číst článek
Patrasová o nevěrníkovi Felixovi: PŘIŠLA MU NA DALŠÍ MILENKY! Patrasová o nevěrníkovi Felixovi: PŘIŠLA MU NA DALŠÍ MILENKY! Je to jako lavina. Jedna nevěra odhalila další. Felix Slováček (74) zahýbal manželce Dádě Patrasové… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Jakub Jan Ryba
Jakub Jan Ryba
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek