Ladislav Štaidl

Datum narození: 10.3.1945
Přezdívka: Mistr
Místo narození: Stříbrná Skalice
Profese: skladatel, zpěvák, hudebník, podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Muzikant Ladislav Štaidl proslul jako všestranně nadaný hudebník, svůdce českých zpěvaček a člověk se stigmatem spolupráce s StB.

Začínal se skupinou Crazy Boys, ve které hrál společně s Miky Volkem. Poté přešel Ladislav Štaidl do Semaforu, kde začal skládat. Texty k jeho hudbě mu psal bratr Jiří Štaidl (zemřel v pouhých 30 letech při autonehodě roku 1973). Společně tvořili songy pro Waldemara MatuškuKarla Gotta a další tehdejší hvězdy.

LADISLAV ŠTAIDL O IVETĚ BARTOŠOVÉ

V roce 1965 založil spolu s bratrem JiřímKarlem Gottem divadlo Apollo. A o dva roky později vyrazil s Karlem Gottem na půlroční koncertní šňůru do Las Vegas. Po návratu Ladislav Štaidl vytvořil orchestr, jemuž šéfoval až do roku 1989.

Tehdy Ladislav Štaidl nepsal jen pro Karla Gotta, jeho sklady zpívali i Helena Vondráčková, Hana Zagorová či Jiří Korn. Později se mezi umělci, kteří interpretují jeho písně, objevil i Dalibor Janda či Iveta Bartošová. Štaidl ukončil svojí hudební kariéru v roce 1989, po Sametové revoluci začal podnikat.

Ladislav Štaidl psal i hudbu k filmům. Mezi ty známější patří Hvězda padá vzhůru, Parta Hic nebo seriály Malý pitaval z velkého města a Chlapci a chlapi.

Hubebník Ladislav Štaidl figuruje v seznamech nechvalně proslulé komunistické StB jako spolupracovník s krycím jménem Mistr.

O LADISLAVU ŠTAIDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Ladislav Štaidl byl ženatý s právničkou Aňou Štaidlovou, rozenou Annou Pleskotovou, s níž měl tři děti. Rozvedli se roku 2001 kvůli muzikantovým nevěrám.

Několik let byla partnerkou Ladislava Štaidla zpěvačka Iveta Bartošová, z jejich soužití vzešel syn Artur. V roce 2012 měla Iveta Bartošová velké osobní problémy a Artur přešel do péče otce. V dubnu 2014 Iveta Bartošová spáchala sebevraždu.

Ladislav Štaidl spal rovněž s Jitkou Zelenkovou a svedl dokonce i Daru Rolins, když teprve coby Darinka Rolincová začínala a bylo jí pouhých 14 let. Zpěvačka se do něj později tvrdě opřela.

Na přelomu tisíciletí se Ladislav Štaidl seznámil s o 30 let mladší rehabilitační sestrou Míšou Novotnou, která působila v Revmatologickém ústavu v Praze na Albertově, kam chodil navštěvovat nemocnou tetu, a dali se dohromady.

 

Články o celebritě

Nejkurióznější narozeninové dárky pro Gotta? Papoušek od Bílé a nůše knih od Bohdalky! Nejkurióznější narozeninové dárky pro Gotta? Papoušek od Bílé a nůše knih od Bohdalky! V životě dostal Karel Gott (79) bezpočet krásných a drahých dárků. Ty nejcennější vůbec ale byly… číst článek
Štěpánková, Zedníček a spol.: Skoncovali s tím! Štěpánková, Zedníček a spol.: Skoncovali s tím! Trvalo jim to, ale přeci jen to dokázali! Někdo kvůli zdravotním problémům, někdo kvůli rodině, tak… číst článek
Karel Gott slaví: MILIONOVÝ DAR K 79. NAROZENINÁM! Karel Gott slaví: MILIONOVÝ DAR K 79. NAROZENINÁM! Právě dnes je to přesně 79 let, co se narodil náš nejslavnější zpěvák Karel Gott! K narozeninám dostal… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jan Žampa
Jan Žampa
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.