David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Batulková vyvedla partnera do kina: Příliš se k němu ale nehlásila Batulková vyvedla partnera do kina: Příliš se k němu ale nehlásila Do společnosti chodí Dana Batulková (59) velmi zřídka a už vůbec ne se svým dlouholetým partnerem… číst článek
Nova odtajnila jaro na obrazovce i zákulisí SuperStar: Cristovao to chtěl vzdát! Strach z Habery Nova odtajnila jaro na obrazovce i zákulisí SuperStar: Cristovao to chtěl vzdát! Strach z Habery Strach a respekt! To bude už poosmé jako porotce SuperStar vzbuzovat Pavol… číst článek
David Prachař slaví 59: Rozbroje kvůli dětem! David Prachař slaví 59: Rozbroje kvůli dětem! Pětinásobný otec David Prachař se musí pořádně ohánět. Z prvního manželství s Danou Batulkovou má… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Francois-Henri Pinault
Francois-Henri Pinault
zobrazit profil Jan Hofman
Jan Hofman
zobrazit profil Andrea Divišová
Andrea Divišová
zobrazit profil Yemi Akinyemi
Yemi Akinyemi
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi
zobrazit profil Kristýna Kociánová
Kristýna Kociánová