David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Největší trumf Novy na jaro? Kameňák! Vydra trhal scénáře Největší trumf Novy na jaro? Kameňák! Vydra trhal scénáře Kameňák jako seriál, to je největší trumf televize Nova v jarním vysílacím schématu. Při jeho natáčení… číst článek
Nečekaný třesk v Ordinaci: Vrací se největší padouch! Nečekaný třesk v Ordinaci: Vrací se největší padouch! Ztělesněné zlo je zpět! Do Ordinace v růžové zahradě 2 se vrací největší padouch všech dob MUDr.… číst článek
Rozvod? Rybové dochází s Prachařem trpělivost! Rozvod? Rybové dochází s Prachařem trpělivost! Herečka a trojnásobná maminka Linda Rybová (43) podle blízkého okolí nezažívá s manželem Davidem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marek Dalík
Marek Dalík
zobrazit profil Ondřej Moravec
Ondřej Moravec
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Anna Čtvrtníčková
Anna Čtvrtníčková