David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Herečka Dana Batulková: Strach o dceru, která žije v zahraničí Herečka Dana Batulková: Strach o dceru, která žije v zahraničí Nejistota a ukrutný strach! To v minulých dnech prožívala Dana Batulková (59). Její dcera Mariana… číst článek
Regina Rázlová po embolii opět na place! Regina Rázlová po embolii opět na place! Ještě před několika dny bojovala v nemocnici kvůli plicní embolii o život! Teď už Regina Rázlová… číst článek
Nevěra, o které se v rodině Prachařů nesmělo mluvit: Batulková rozbila více manželství? Nevěra, o které se v rodině Prachařů nesmělo mluvit: Batulková rozbila více manželství? Nedávná krize v manželství Agáty a Jakuba Prachařových odkryla jedno dávné tajemství. Týká se Jakubovy… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Micka
Jan Micka
zobrazit profil Princezna Maria-Olympia
Princezna Maria-Olympia
zobrazit profil Josef Syka
Josef Syka
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Taťána Míková
Taťána Míková
zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Kateřina Ujfaluši
Kateřina Ujfaluši