David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Prachař jako gay, drsný Sokol, detektivky! Novinky, které chystají televize na podzim Prachař jako gay, drsný Sokol, detektivky! Novinky, které chystají televize na podzim Každý rok koncem léta odkrývají televizní stanice, co se vařilo pod pokličkou jejich tajné kuchyně,… číst článek
Prachařová už je zase sama: Z lásky zbyly vrásky a pachuť zklamání Prachařová už je zase sama: Z lásky zbyly vrásky a pachuť zklamání Ještě na konci února se Mariana Prachařová (24) tulila k vysokému fešákovi, teď už je ale zase všechno… číst článek
David Prachař (59): Tohle nikdy nepřipustí! David Prachař (59): Tohle nikdy nepřipustí! Herec David Prachař, syn Ilji Prachaře a otec Jakuba Prachaře, si nemůže stěžovat na nedostatek práce.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Žofie Dařbujánová
Žofie Dařbujánová
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Ruby Rubacuori
Ruby Rubacuori
zobrazit profil David Černý
David Černý
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Josef Syka
Josef Syka
zobrazit profil Rudy Linka
Rudy Linka
zobrazit profil Radovan  Krejčíř
Radovan Krejčíř