David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Manévry na Nově: Jak to bude s Lucií a Reyem? Manévry na Nově: Jak to bude s Lucií a Reyem? Nové zprávy, čas i stanice! V televizi Nova došlo na velké manévry, které se týkají zejména zpravodajství,… číst článek
Seriál Specialisté i reality show Robinsonův ostrov opouštějí diváci. Boduje Trpaslík na ČT Seriál Specialisté i reality show Robinsonův ostrov opouštějí diváci. Boduje Trpaslík na ČT Pondělní sledovanost překvapila i samotné tvůrce. Nové seriály Svět pod hlavou na ČT1 a Specialisté… číst článek
Seriál Svět pod hlavou přestává bavit. Diváci dali přednost Specialistům a Ohnivýmu kuřeti Seriál Svět pod hlavou přestává bavit. Diváci dali přednost Specialistům a Ohnivýmu kuřeti Po sérii novinek České televize, nasadila také Nova zcela nový seriál Specialisté. Do boje šel proti… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
zobrazit profil Michaela Jílková
Michaela Jílková
zobrazit profil Michaela  Červinková
Michaela Červinková
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Melinda Gates
Melinda Gates
zobrazit profil Michal Janotka
Michal Janotka