David Prachař

Datum narození: 15.1.1959
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

David Prachař je významný český herec. Jeho umělecké kořeny prorůstají až o několik desetiletí nazpět. Hrál i jeho otec Ilja a matka Jana.

Své umění předvedl David Prachař na prknech několika divadel. Obdržel za něj i několikero ocenění. Od mládí hrál na housle, kytaru a saxofon. Po pražské DAMU nastoupil angažmá v Divadle S. K. Neumanna. Několik rolí ztvárnil i v Divadle E. F. Buriana nebo v Činoherním klubu. V Divadle Komedie působil až do jeho zániku. Předvedl se ve hrách Tři sestry, Král Lear nebo Okno do hlavy. V pražském Národním divadle debutoval Cyranem z Bergeracu. Nedávno zrežíroval svou první hru Opona nahoru!.

Za jedinečné výkony v dramatech Hamlet a Tragická historie o doktoru Faustovi obdržel David Prachař divadelní cenu Alfréda Radoka. Za mimořádný mužský herecký výkon v inscenaci Novocento získal v roce 2007 cenu Thálie.

Jeho tvář se objevuje i ve filmu a na televizních obrazovkách. Zahrál si například v seriálu Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Doktoři z Počátků nebo ve snímku Ať žijí rytíři. Za počeštění hlavního hrdiny italské komedie Život je krásný si vysloužil David Prachař dabérskou cenu Františka Filipovského.

Dvacet let žil David Prachař s herečkou Danou Batulkovou. Má s ní syna Jakuba Prachaře, oblíbeného moderátora, a dceru Marianu. Manželství páru ale nevyšlo. David Prachař se zamiloval do kolegyně Lindy Rybové. Vychovávají dcery Rozárii a Josefínu a syna Františka.

 

Články o celebritě

Režisér Zdeněk Troška: Do penze až v 79 letech! Režisér Zdeněk Troška: Do penze až v 79 letech! Čertoviny. Tak se jmenuje pohádka, kterou právě na různých místech v Čechách natáčí režisér Zdeněk… číst článek
Celebrity na síti: Monika Absolonová má nové vlasy a Miranda Kerr se vdala Celebrity na síti: Monika Absolonová má nové vlasy a Miranda Kerr se vdala Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na nějaké z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek
Herečka Dana Batulková: Strach o dceru, která žije v zahraničí Herečka Dana Batulková: Strach o dceru, která žije v zahraničí Nejistota a ukrutný strach! To v minulých dnech prožívala Dana Batulková (59). Její dcera Mariana… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Adela Banášová
Adela Banášová
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Petr Čadek
Petr Čadek
zobrazit profil Michal Bílek
Michal Bílek