Jiří Dvořák

Datum narození: 4.2.1967
Místo narození: Brno
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jiří Dvořák je oblíbený filmový, seriálový i divadelní herec. Byl dvakrát ženatý. Jeho další partnerkou se stala o 21 let mladší modelka Jitka Randárová.

Po angažmá v brněnském Národním divadle a v Městském divadle Brno, Jiří Dvořák zakořenil v Praze na Vinohradech. Po tamějších prknech začal kráčet roku 1999. Publiku se předvedl v dramatech Cyrano z Bergeracu, Ideální manžel, Višňový sad nebo Kdo se bojí Virginie Woolfové?. Nahrává rozhlasové hry a věnuje se dabingu. Jeho hlasem promlouvá např. Daniel Craig ve filmech o agentovi 007 Jamesi Bondovi.

JIŘÍ DVOŘÁK - ČÁST DĚTSTVÍ BEZ MATKY A V CHUDOBĚ

Jiří Dvořák je kromě divadla vidět i v televizi. Zahrál si v komedii Brouk v hlavě, v detektivkách Vyvraždění rodiny Greenů či Ďáblova lest nebo ve válečné Operaci Silver A. V pohádce Anděl páně ztvárnil Jiří Dvořák huňatého čerta Uriáše. Neminuly ho ani seriály Pojišťovna štěstí, Ulice či Sanitka 2.

Společně s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou Jiří Dvořák v prosinci 2018 vyhrál devátou řadu soutěže České televize StarDance ...hvězdy tančí.

O JIŘÍM DVOŘÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se Jiří Dvořák oženil krátce po studiích herectví na brněnské JAMU. Vzal si operní pěvkyni Yvetu Tannenbergerovou. Manželství se však po dvou letech rozpadlo. V roce 2002 se za něj provdala herečka Bára Munzarová. Mají spolu dceru Annu. O osm let později přišel druhý rozvod.

Poté se Jiří Dvořák zamiloval do studentky a příležitostné modelky, o 21 let mladší Jitky Randárové.

 

Články o celebritě

Luděk Munzar (†85): POHŘEB BEZ SESTRY JANY! Kvůli zlobě?! Luděk Munzar (†85): POHŘEB BEZ SESTRY JANY! Kvůli zlobě?! To, že na poslední rozloučení s Luďkem Munzarem (†85) do Národního divadla nepřijde manželka Jana… číst článek
Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Poslední Vánoce Luďka Munzara (†85): Trnavský zveřejnil dojemné video Jako rodina drží těsně při sobě v dobrém i zlém. V modřanské vile žijí pospolu tři generace, které… číst článek
Odešla herecká legenda Luděk Munzar (†85): Zemřel nad ránem ve svém domě Odešla herecká legenda Luděk Munzar (†85): Zemřel nad ránem ve svém domě V sobotu ráno postihla Česko smutná zpráva. Do hereckého nebe odešla legenda, herec Luděk Munzar.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Eva Vejmělková
Eva Vejmělková
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír