Jiří Krampol

Datum narození: 11.7.1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Krampol se proslavil v divadle Semafor i ve filmech a TV, a to jako skvělý komik a moderátor. Jeho hlasem promlouvá Jean-Paul Belmondo.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal Semafor.

JIŘÍ KRAMPOL - JAK PŘIŠEL O SYNA

Spolu s Miloslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula KlukováJiří Krampol si mezitím zahrál ve filmech Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2 Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu si Jiří Krampol zamiloval. Stala se jeho pomocníkem proti depresím. Navždy zůstane tváří zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž se stovky kolemjdoucích ztrapnily odpověďmi na všetečné otázky.

Jiří Krampol se proslavil i coby dabér. Jeho hlasem začal slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo promlouvat hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti Františka Filipovského se ujal i dabingu geniálního Luise de Funèse.

O JIŘÍM KRAMPOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se vášnivý tenista Jiří Krampol oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu.

Podobně to měl i se svou čtvrtou ženou Hanou Krampolovou, učitelkou z mateřské školy, a jejím synem Petrem, s nímž nastaly nemalé problémy. Roku 2012 čelil Jiří Krampol a jeho manželka řadě bulvárních afér. Ona byla podezřelá z krádeží, jeho obvinila rodinná známá ze znásilnění. Oba měli z afér psychické problémy. Hanu Krampolovou dostaly až do blázince.

 

Články o celebritě

Třísku vymazávali z filmu: Krampol zdědil roli i džíny! Třísku vymazávali z filmu: Krampol zdědil roli i džíny! Emigrací v roce 1977 Jan Tříska (†80) nadělal vrásky filmařům i producentům, odjel uprostřed prázdnin… číst článek
Krampola sužují kruté bolesti! Na operaci nejdu, brání se herec Krampola sužují kruté bolesti! Na operaci nejdu, brání se herec Zdá se, že Jiřímu Krampolovi (79) letos osud hází pod nohy samé klacky. Nejprve se strachoval o manželku,… číst článek
SLÁVA! Krampol našel lék pro manželku SLÁVA! Krampol našel lék pro manželku Z manželky se stala nová asistentka!  Jiřímu Krampolovi (79) začala s prací pomáhat jeho, už mnoho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach