Jiří Krampol

Datum narození: 11.7.1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Krampol se proslavil v divadle Semafor i ve filmech a TV, a to jako skvělý komik a moderátor. Jeho hlasem promlouvá Jean-Paul Belmondo.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal Semafor.

JIŘÍ KRAMPOL - JAK PŘIŠEL O SYNA

Spolu s Miloslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula KlukováJiří Krampol si mezitím zahrál ve filmech Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2 Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu si Jiří Krampol zamiloval. Stala se jeho pomocníkem proti depresím. Navždy zůstane tváří zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž se stovky kolemjdoucích ztrapnily odpověďmi na všetečné otázky.

Jiří Krampol se proslavil i coby dabér. Jeho hlasem začal slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo promlouvat hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti Františka Filipovského se ujal i dabingu geniálního Luise de Funèse.

O JIŘÍM KRAMPOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se vášnivý tenista Jiří Krampol oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu.

Podobně to měl i se svou čtvrtou ženou Hanou Krampolovou, učitelkou z mateřské školy, a jejím synem Petrem, s nímž nastaly nemalé problémy. Roku 2012 čelil Jiří Krampol a jeho manželka řadě bulvárních afér. Ona byla podezřelá z krádeží, jeho obvinila rodinná známá ze znásilnění. Oba měli z afér psychické problémy. Hanu Krampolovou dostaly až do blázince.

 

Články o celebritě

Filmový kritik si rýpl do role zesnulého Munzara (†85): Reakce přišla okamžitě! Filmový kritik si rýpl do role zesnulého Munzara (†85): Reakce přišla okamžitě! Po odchodu hereckého velikána Luďka Munzara (†85) na něj vzpomínají diváci i herečtí kolegové jako… číst článek
Herci v šoku ze smrti Luďka Munzara: Ježíši, vyhrkla Obermaierová Herci v šoku ze smrti Luďka Munzara: Ježíši, vyhrkla Obermaierová Česko v sobotu ráno zasáhla smutná zpráva. V časných ranních hodinách zemřel herec Luděk Munzar (†85).… číst článek
Krampol skončil v nemocnici: Kvůli dědictví! Krampol skončil v nemocnici: Kvůli dědictví! Stačilo málo a Jiří Krampol (80) by trávil Štědrý den v Nemocnici na Františku. Na nemocničním lůžku… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Jan Hartl
Jan Hartl