Jiří Krampol

Datum narození: 11.7.1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Krampol se proslavil v divadle Semafor i ve filmech a TV, a to jako skvělý komik a moderátor. Jeho hlasem promlouvá Jean-Paul Belmondo.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal Semafor.

JIŘÍ KRAMPOL - JAK PŘIŠEL O SYNA

Spolu s Miloslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula KlukováJiří Krampol si mezitím zahrál ve filmech Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2 Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu si Jiří Krampol zamiloval. Stala se jeho pomocníkem proti depresím. Navždy zůstane tváří zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž se stovky kolemjdoucích ztrapnily odpověďmi na všetečné otázky.

Jiří Krampol se proslavil i coby dabér. Jeho hlasem začal slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo promlouvat hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti Františka Filipovského se ujal i dabingu geniálního Luise de Funèse.

O JIŘÍM KRAMPOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se vášnivý tenista Jiří Krampol oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu.

Podobně to měl i se svou čtvrtou ženou Hanou Krampolovou, učitelkou z mateřské školy, a jejím synem Petrem, s nímž nastaly nemalé problémy. Roku 2012 čelil Jiří Krampol a jeho manželka řadě bulvárních afér. Ona byla podezřelá z krádeží, jeho obvinila rodinná známá ze znásilnění. Oba měli z afér psychické problémy. Hanu Krampolovou dostaly až do blázince.

 

Články o celebritě

Boj o život na oslavě 80. narozenin Krampola! Zástava srdce jednoho z hostů Boj o život na oslavě 80. narozenin Krampola! Zástava srdce jednoho z hostů Oslava 80. narozenin Jiřího Krampola měla i smutnou stránku. Zatímco dole v sále se popíjelo a zpívalo,… číst článek
Drama na 80. narozeninách Jiřího Krampola:  ZÁSTAVA SRDCE NA OSLAVĚ! Drama na 80. narozeninách Jiřího Krampola: ZÁSTAVA SRDCE NA OSLAVĚ! Zábava dole v sále byla v plném proudu! Jiří Krampol přijímal gratulace k osmdesátinám, v restauraci… číst článek
Oslava 80. narozenin Krampola: Zvláštní ohoz manželky, Belmondo od exmanželky a radost z Harapese! Oslava 80. narozenin Krampola: Zvláštní ohoz manželky, Belmondo od exmanželky a radost z Harapese! Už druhou oslavu svých 80. narozenin uspořádal pro své přátele Jiří Krampol. Kromě manželky Hanky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Ilja Racek
Ilja Racek
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková