Jiří Krampol

Datum narození: 11.7.1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Krampol se proslavil v divadle Semafor i ve filmech a TV, a to jako skvělý komik a moderátor. Jeho hlasem promlouvá Jean-Paul Belmondo.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal Semafor.

JIŘÍ KRAMPOL - JAK PŘIŠEL O SYNA

Spolu s Miloslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula KlukováJiří Krampol si mezitím zahrál ve filmech Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2 Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu si Jiří Krampol zamiloval. Stala se jeho pomocníkem proti depresím. Navždy zůstane tváří zábavného pořadu Nikdo není dokonalý, v němž se stovky kolemjdoucích ztrapnily odpověďmi na všetečné otázky.

Jiří Krampol se proslavil i coby dabér. Jeho hlasem začal slavný francouzský herec Jean-Paul Belmondo promlouvat hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti Františka Filipovského se ujal i dabingu geniálního Luise de Funèse.

O JIŘÍM KRAMPOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Poprvé se vášnivý tenista Jiří Krampol oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu.

Podobně to měl i se svou čtvrtou ženou Hanou Krampolovou, učitelkou z mateřské školy, a jejím synem Petrem, s nímž nastaly nemalé problémy. Roku 2012 čelil Jiří Krampol a jeho manželka řadě bulvárních afér. Ona byla podezřelá z krádeží, jeho obvinila rodinná známá ze znásilnění. Oba měli z afér psychické problémy. Hanu Krampolovou dostaly až do blázince.

 

Články o celebritě

Krampol o manželce Hance: Proč začala pít? V břiše nosila mrtvé dítě! Potrat ji zlomil! Krampol o manželce Hance: Proč začala pít? V břiše nosila mrtvé dítě! Potrat ji zlomil! Mohli mít už jedenadvacetiletou dceru! Osud však Jiřímu Krampolovi (79) a jeho manželce Hance (56)… číst článek
Krampolová porušila zákaz alkoholu? Týden po vyhazovu z léčebny vyžahla pivo Krampolová porušila zákaz alkoholu? Týden po vyhazovu z léčebny vyžahla pivo Před pár týdny po nešťastné kombinaci prášků a alkoholu zkolabovala a skončila na psychiatrické klinice.… číst článek
Porušila Krampolová (56) zákaz? Foto jako důkaz! Porušila Krampolová (56) zákaz? Foto jako důkaz! Před pár týdny po nešťastné kombinací prášků a alkoholu zkolabovala a skončila na psychiatrické klinice.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil Lucie Žáčková
Lucie Žáčková
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil