Jiří Krampol

Datum narození: 11.7.1938
Místo narození: Buštěhrad u Kladna
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Už přes deset let zbrojí proti dokonalosti. V zábavném pořadu Nikdo není dokonalý nachytává kolemjdoucí na všetečné otázky. Taky dabuje francouzské herecké mistry. Sám účinkoval v mnoha filmech a v roce 1990 založil vlastní Divadlo Jiřího Grossmanna. Čtvrtou manželkou Jiřího Krampola je bývalá učitelka z mateřské školy Hana Krampolová.

Vyučil se soustružníkem. Krátce pracoval i jako údržbář v nakladatelství. Poté se Jiří Krampol vydal na pražskou DAMU, kterou absolvoval v roce 1962. V Divadle Na Zábradlí ztvárnil roli v Zahradní slavnosti nebo v inscenaci Na dně. Správnou cestu mu ukázal až Semafor.

Spolu s Miroslavem Šimkem bavil Jiří Krampol obecenstvo Divadla Semafor přes sedm let. V Divadle Jiřího Grossmanna jim pomáhala i herečka Uršula Kluková. Krampol si mezitím zahrál ve filmu Bylo nás deset, Pršelo jim štěstí nebo Ten svetr si nesvlíkej. Po boku Vladimíra Menšíka zářil v Partě hic. Za svou životní roli považuje postavu hostinského v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Víno popíjel v komedii 2Bobule. Ukázal se i ve snímku Bastardi.

Získával často role svalovců a ranařů. Bylo to díky jeho muskulatuře, kterou ještě donedávna cepoval i vzpíráním. Věnoval se také boxu a plavání. Posilovnu navštěvuje dodnes. Pomáhá mu i proti jeho častým depresím. Navždy ale zůstane tváří pořadu Nikdo není dokonalý.

Jiří Krampol se uchytil i coby dabér. Hlas dal Jean-Paul Belmondovi hned po emigraci Jana Třísky. Po smrti herce Františka Filipovského se ujal i geniálního Luise de Funèse.

Poprvé se oženil s hlasatelkou Janou Fořtovou, se kterou má syna Tomáše. Jirku vychovával se svou druhou ženou, právničkou Hanou Suvajdičovou. Manželství s modelkou Martou mu přineslo syna Martina z jejího předchozího vztahu. Podobně to má i se svou poslední ženou Hanou Krampolovou a jejím synem Petrem.

Krampol je milovníkem tenisu.

V roce 2012 čelil Krampol a jeho žena řadě bulvárních afér. Jeho žena byla obviněna z krádeží a Krampola obvinila rodinná známá ze znásilnění. Jiří Krampol i Hana Krampolová měli z afér psychické problémy.

 

Další Moderátoři

zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková
zobrazit profil Saskia Burešová
Saskia Burešová
zobrazit profil Jolana Voldánová
Jolana Voldánová
zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba
zobrazit profil Libor Bouček
Libor Bouček
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov
zobrazit profil Nikol  Moravcová
Nikol Moravcová
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda