Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Badinková nahnědo: Vybarvila se do sexy kočky! Badinková nahnědo: Vybarvila se do sexy kočky! Černá paruka, barevné čočky a hnědý nátěr celého těla proměnily Michaelu Badinkovou (39) v sexy dračici… číst článek
Herecké hvězdy Badinková a Jašków: KOMPLIKACE KVŮLI KŠEFTU V TVÁŘI! Herecké hvězdy Badinková a Jašków: KOMPLIKACE KVŮLI KŠEFTU V TVÁŘI! V show Tvoje tvář má známý hlas mění Michaela Badinková (39) a Robert Jašków (48) podoby, ale spíš… číst článek
Ordinace začne svatbou, jenže trochu odfláknutou! A odnese to Boušková Ordinace začne svatbou, jenže trochu odfláknutou! A odnese to Boušková Minulá řada Ordinace v růžové zahradě 2 svatbou končila, ta stávající jí rovnou začíná. Vdávat se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Oliva
Petr Oliva
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová
zobrazit profil Michal Hruška
Michal Hruška
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer