Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Petr Rychlý dělal neplechy s malou vnučkou! Nepráskněte mě rodičům, žádal pak Petr Rychlý dělal neplechy s malou vnučkou! Nepráskněte mě rodičům, žádal pak Populární herec Petr Rychlý (52) se už od července raduje z nové životní role. Je z něj dědeček!… číst článek
Agresorka napadla štáb Primy s Matějem Rychlým: Policie ji obvinila Agresorka napadla štáb Primy s Matějem Rychlým: Policie ji obvinila Útok autem! Vše začalo, když reportér Primy Matěj Rychlý, syn herce Petra Rychlého, začátkem roku… číst článek
Klan Petra Rychlého má další hvězdu: Nejmladší syn Ondřej je hvězda u konkurence Klan Petra Rychlého má další hvězdu: Nejmladší syn Ondřej je hvězda u konkurence Z Petra Rychlého (52) může být právem hrdý otec. Všichni jeho synové jsou oficiálně hvězdy. A to… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš