Petr Rychlý | Celebwiki.cz

Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Největší trumf Novy na jaro? Kameňák! Vydra trhal scénáře Největší trumf Novy na jaro? Kameňák! Vydra trhal scénáře Kameňák jako seriál, to je největší trumf televize Nova v jarním vysílacím schématu. Při jeho natáčení… číst článek
Herec Ondřej Rychlý přiznal, že nespí: Má totiž doma milostný trojúhelník! Herec Ondřej Rychlý přiznal, že nespí: Má totiž doma milostný trojúhelník! Sympatický herec Ondřej Rychlý (26), syn neméně známého herce a hvězdy dabingu Petra Rychlého (53),… číst článek
Kam zmizela seriálová dcera Rychlého? Hvězdu Ordinace pobláznil Kolumbijec! Kam zmizela seriálová dcera Rychlého? Hvězdu Ordinace pobláznil Kolumbijec! Láska je pro ni přednější než role v nejsledovanějším seriálu současnosti. Modelka Kateřina Pospíšilová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Simona Zmrzlá
Simona Zmrzlá
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Filip Trojovský
Filip Trojovský
zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková