Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Martin Dejdar (52) se konečně dostal k vysněné roli! Martin Dejdar (52) se konečně dostal k vysněné roli! I když má herec Martin Dejdar (52) doslova čertovský vzhled, role pekelníků se mu vyhýbají. Čerta… číst článek
Tahle krásná holčička je vnučkou Petra Rychlého! Je podobná na dědu, tvrdí táta Matěj Tahle krásná holčička je vnučkou Petra Rychlého! Je podobná na dědu, tvrdí táta Matěj Reportér Primy Matěj Rychlý (27) je už několik dnů tátou. Krásnou Lauru v sobotu přivedla na svět… číst článek
Hana Hegerová (85): Přitížilo se jí! Nevychází už ani na balkon Hana Hegerová (85): Přitížilo se jí! Nevychází už ani na balkon Špatně snáší výkyvy počasí. Královna českého šansonu Hana Hegerová (85) nevychází už ani na balkon!… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta