Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Exkluzivní momentky z ORDINACE: Samé srandičky! Exkluzivní momentky z ORDINACE: Samé srandičky! Před kamerou drama, nemoci, hádky, umírání. A mimo záběry? To jsou hvězdy Ordinace v růžové zahradě… číst článek
Pohřeb komika Josefa Mladého (†63). Josef Náhlovský: PRVNÍ ZPOVĚĎ O ŽIVOTNÍM PARŤÁKOVI Pohřeb komika Josefa Mladého (†63). Josef Náhlovský: PRVNÍ ZPOVĚĎ O ŽIVOTNÍM PARŤÁKOVI Přes 30 let byli nerozlučná dvojka, teď mu musel Josef Alois Náhlovský (68) dát poslední sbohem.… číst článek
Pohřeb baviče Mladého (†63): Zdrcený Náhlovský a vrtulník na parkovišti Pohřeb baviče Mladého (†63): Zdrcený Náhlovský a vrtulník na parkovišti Dnes v pravé poledne se rodina, přátelé, kolegové a fanoušci ve strašnickém krematoriu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Zdeněk Hruška
Zdeněk Hruška
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot