Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Šok! Drsné výhrůžky Voříškovi (53) a spol.: Zmizte z obrazovky! Šok! Drsné výhrůžky Voříškovi (53) a spol.: Zmizte z obrazovky! Vyhrožování, policie a soud! Tím si prošel prošel Karel Voříšek (53). Nejen on jako hvězda Primy… číst článek
Nový animák ČT Anča a Pepík: Sedm dílů za tři a půl roku, Bílá si střihla znělku Nový animák ČT Anča a Pepík: Sedm dílů za tři a půl roku, Bílá si střihla znělku První animovaný seriál pro starší děti od České televize. Sedmidílná série dobrodružných příběhů… číst článek
Michaela Badinková kojí už šest let! A dceři jsou přitom tři roky! Michaela Badinková kojí už šest let! A dceři jsou přitom tři roky! Michaela Badinková (38) je nejen krásná, ale i neuvěřitelně sympatická herečka. Pamatujete si ji… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Nicole Kidman
Nicole Kidman
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Erdogan Atalay
Erdogan Atalay