Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Etzler v Ordinaci, odnese to Rychlý! Etzler v Ordinaci, odnese to Rychlý! Jedna žárlivá scéna za druhou! Tak to už brzy bude vypadat v Ordinaci v růžové zahradě 2. O zemětřesení… číst článek
Hvězda Ordinace Jana Paulová: Rychlého zaujala pornem! Hvězda Ordinace Jana Paulová: Rychlého zaujala pornem! Všichni ji lákali do seriálů, ale marně! Jana Paulová (61) odolávala 20 let! Výjimku udělala až teď,… číst článek
Zounar soupeří s Rychlým! V počtu ženských... Zounar soupeří s Rychlým! V počtu ženských... Dva kohouti na jednom smetišti. Tak se chovají hvězdy Ordinace Martin Zounar (49) a Petr Rychlý (51).… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Bětka Stanková
Bětka Stanková
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková