Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Šťastný dědeček Petr Rychlý: Synu Matějovi se narodila malá Laura Šťastný dědeček Petr Rychlý: Synu Matějovi se narodila malá Laura V rodině Petra Rychlého (51) je obrovská radost. Díky synu Matějovi (27) se stal poprvé dědečkem.… číst článek
Přešlap v Ordinaci: Z Kerestešové udělali omylem chlapa! Přešlap v Ordinaci: Z Kerestešové udělali omylem chlapa! Andrea Kerestešová (32) se teď nejvíc objevovala v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2… číst článek
Trapas roku v Ordinaci: ONA JE CHLAP! Trapas roku v Ordinaci: ONA JE CHLAP! Podprsenka je jí skoro malá, přesto z ní štáb Ordinace v růžové zahradě udělal muže. Sexy Andrea… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Paula Wild
Paula Wild
zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil John Travolta
John Travolta