Petr Rychlý

Datum narození: 9.8.1965
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Po divadelních prknech kráčí Petr Rychlý od desíti let. Bránice diváků lechtal například v Ptákovinách a v pořadu Natočto ze sebe chrlil jeden vtip za druhým.

Po střední ekonomické škole nastoupil Petr Rychlý do divadla v Mostě, kde si zahrál ve Figarově svatbě nebo v Ostře sledovaných vlacích. V pražském Divadle na Vinohradech se předvedl v Poprasku na laguně a v Broukovi v hlavě.

V roce 1995 spoluzaložil Nadaci Fidlovačka. Díky ní vzniklo Divadlo Na Fidlovačce, jejímž členem je Petr Rychlý dodnes. Ukázal se ve hře Jakubowski a plukovník nebo v muzikálovém Kabaretu. Za roli Jenkinse, kterého ztvárnil v Habaďůře, získal v roce 2005 cenu za nejlepší herecký výkon na pardubickém Grand festivalu. Na Fidlovačce krom toho zrežíroval hru Člověk, zvíře a ctnost a komedii V korzetu pro tetu.

V televizi se Petr Rychlý poprvé objevil v seriálu Chlapci a chlapi. Následovaly Četnické humoresky, Černí baroni. Velmi populární je také jeho role doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Našel se i v dabingu. Jednu z hlavních postav namluvil do sitkomu Přátelé nebo v seriálu Jmenuju se Earl. Uchytil se také jako moderátor - bavič. V pořadech Ptákoviny a Natočto komentoval vtipná videa.

Na Václavském náměstí v Praze má Petr Rychlý vlastní butik.

Herečka Pavla Rychlá, jeho bývalá žena, s ním má syny Ondřeje a Matěje. Po rozvodu se Petr Rychlý zamiloval do bývalé profesionální tenistky Jany Pospíšilové. Vychovávají spolu dceru Denisu a syna Petra.

 

Články o celebritě

Party 1000. dílu Ordinace: Etzler s těhulkou, Peroutka o berlích a flirtující Kostková Party 1000. dílu Ordinace: Etzler s těhulkou, Peroutka o berlích a flirtující Kostková Seriál Ordinace v růžové zahradě oslavil tísící díl pořádným mejdanem. Dorazila většina postav, které… číst článek
Rivalové Rychlý s Etzlerem: Poprali se kvůli Kvitové! Rivalové Rychlý s Etzlerem: Poprali se kvůli Kvitové! Další strkanice v Ordinaci v růžové zahradě 2! Před časem se Petr Rychlý (52) a Miroslav Etzler (53)… číst článek
Nejmocnější muž Ordinace? Petr Rychlý! Dohazuje kšefty synovi i prezidentovi Nejmocnější muž Ordinace? Petr Rychlý! Dohazuje kšefty synovi i prezidentovi Skoro se zdá, že je Petr Rychlý (52) jedním z nejvlivnějších herců v Ordinaci v růžové zahradě 2.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Petra Špalková
Petra Špalková
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Milan Peroutka
Milan Peroutka
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek