Judit Bárdos

Datum narození: 12.5.1988
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Judit Bárdos na sebe české diváky upozornila především hrdinkami v dramatu Fair Play a v seriálech Svět pod hlavou a Bohéma.

Herečka Judit Bárdos, které má maďarské kořeny, je dcerou politika Gyulu Bárdosa. Nejprve studovala hru na klavír, až poté jí zlákalo herectví a přihlásila se na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. K umění měla blízko už od malička. S rodiči a starší sestrou chodila často do divadel, na koncerty a výstavy.

JUDIT BÁRDOS - VIDEO O MAPE-UPU NAJDETE ZDE

V Slovenském národním divadle se Judit Bárdos předvedla jako Eliza (Jean Baptiste Poquelin Molière: Lakomec) nebo myška Chocholuška (Pavol Dobšinský, Anton Korenči, Juraj Bielik: Mechúrik-Koščúrik). Hrála v Divadle Andreja Bagara a Jókaiho divadle.

Na stříbrném plátně Judit Bárdos debutovala v roce 2011 v slovensko-českém dramatu režisérky Zuzany Liovej Dům (2011), a to po boku Miroslava Krobota, Taťjany Medvecké či Ester Geislerové. Za roli Evy, kterou v tomto snímku ztvárnila, získala mj. na Art Film Fest 2011 ocenění Modrý anjel za nejlepší ženský herecký výkon. Hlavní hrdinku sprinterku Annu, které je postavena před dilema, zda sklouznout k dopingu a závodit na čele vrcholových sportovců, nebo se vzepřít a zůstat věrná svým zásadám, si zahrála v koprodukčním dramatu Andrey Sedláčkové Fair Play (2014). Matkou jí ve filmu byla Aňa Geislerová.

Jednu z ústředních ženských postav Judit Bárdos zpodobnila společně s kolegyněmi Ljubou Krbovou a Marií Doležalovou v seriálu České Televize Svět pod hlavou (2017). Policista v podání Václava Neužila v něm musí ukrást důkaz, aby zachránil svého bratra před mafií, ale po střetu s autem upadne do bezvědomí a probudí se v nemocnici v roce 1982. Do psychologicko-mysteriózní série režiséři Marek Najbrt a Radim Špaček obsadili Ivana Trojana, Jana Budaře, Václava Koptu, Tomáše Jeřábka, Michala Daleckého a další.

Talentovaná slovenská herečka Judit Bárdos dostala hlavní ženskou roli v životopisném seriálu Roberta Sedláčka Bohéma (2017), kde ústřední postavy ztvárnili Michal Dlouhý, Vladimír Javorský, a Jaroslav Plesl.

INFORMACE O JUDIT BÁRDOS ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Nová česká pohádka Čertí brko: Ironie, nadhled a narážky úplně všude! Nová česká pohádka Čertí brko: Ironie, nadhled a narážky úplně všude! Na konci listopadu se do českých kin chystá nová pohádka, a její tvůrci nyní slibují vskutku… číst článek
»Bába z ledu« Kronerová zářila na premiéře: Zázračně omládla?! »Bába z ledu« Kronerová zářila na premiéře: Zázračně omládla?! Herečka a držitelka Českého lva za film Bába z ledu Zuzana Kronerová (66) na premiéře nového snímku… číst článek
Judit Bárdos: Z mezírky mezi zuby jsem měla mindrák Judit Bárdos: Z mezírky mezi zuby jsem měla mindrák Judit Bárdos (29) je mladá, krásná a dostává jednu roli za druhou. Herecké úspěchy přijímá herečka… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Jan Kříž
Jan Kříž
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová