Ivan Pilný

Datum narození: 6.7.1944
Profese: politik, podnikatel
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivan Pilný je český politik a podnikatel. Od roku 2013 je poslancem za hnutí ANO. V květnu roku 2017 přijal nabídku stát se ministrem financí.

Politik Ivan Pilný je od roku 2013 poslancem za hnutí ANO 2011. V květnu roku 2017 dostal v době vládní krize nabídku nahradit šéfa hnutí Andreje Babiše ve funkci ministra financí, kterou následně přijal. Premiér Bohuslav Sobotka souhlasil s nominací Ivana Pilného.

Poslanec Ivan Pilný je politik s pestrou minulostí. Je absolventem ČVUT v Praze z roku 1972 a podniká v oboru informačních technologií. V letech 1992-98 působil jako generální ředitel Microsoftu pro Českou republiku, v letech 2000-01 vedl Ivan Pilný Český Telecom jako předseda představenstva.

Vše o krizi vládní koalice čtěte ZDE

Svou politickou dráhu načal Ivan Pilný v roce 2009, kdy spoluzakládal politickou stranu Občané.cz a byl jejím místopředsedou. V roce 2010 neúspěšně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Ve straně Pilný působil do roku 2012.

Podruhé Ivan Pilný kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2013 jako nestraník za hnutí ANO 2011. Jakožto lídr Královehradeckého kraje byl zvolen a stal se předsedou sněmovního hospodářského výboru. Ivan Pilný vstoupil do hnutí ANO v roce 2014.

Ivan Pilný - vše o politikovi a podnikateli čtěte ZDE

Ivan Pilný je známý svou kritikou vůči hnutí ANO. Na podzim 2013 se kriticky vyjádřil ke skutečnosti, že v hnutí ANO jsou také někdejší členové KSČ. „Nedělá mě šťastným, že tam komunisty máme,“ řekl. Pilný také prohlásil, že v případě prokázání Babišova členství v StB by musel odejít ze strany.

Ivan Pilný byl jedním z investorů v pořadu České televize Den D, kde vybraní podnikatelé představovali své nápady a usilovali o peníze, kontakty a zkušenosti přítomných investorů. V pořadu vystupoval také další politik a podnikatel Tomio Okamura.

Ivan Pilný je ženatý a má čtyři děti.

 

Články o celebritě

Strany slibují: Důchodci, přidáme vám. „Uplácí voliče. Bude hůř,“ varuje ekonom Strany slibují: Důchodci, přidáme vám. „Uplácí voliče. Bude hůř,“ varuje ekonom Důchody se od příštího roku zvednou o 475 korun, ne každému, ale v průměru. Posvětila to vláda, za… číst článek
V neděli startuje účtenková loterie o miliony. Jak se můžete zúčastnit? V neděli startuje účtenková loterie o miliony. Jak se můžete zúčastnit? V neděli začne v Česku fungovat účtenková loterie k elektronické evidenci tržeb (EET). O ceny se… číst článek
Ministr Pilný podržel šéfa finanční správy. I po kauze neprávem zlikvidované firmy Ministr Pilný podržel šéfa finanční správy. I po kauze neprávem zlikvidované firmy Ministr financí Ivan Pilný (ANO) nevidí důvod pro odvolání šéfa finanční správy Martina Janečka kvůli… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Robert  Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina