Tomáš Hüner

Datum narození: 26.6.1959
Místo narození: Ostrava
Profese: manažer, někdejší náměstek v resortu průmyslu a obchodu
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Manažer Tomáš Hüner, někdejší náměstek ministra z dob vlád Mirka Topolánka či Petra Nečase, se stal kandidátem hnutí ANO na post ministra průmyslu a obchodu.

Vystudoval Fakultu strojní, katedru tepelných strojů a jaderných zařízení na VUT v Brně. Poté Tomáš Hüner pracoval v Elektrárně Dětmarovice, kde své působení zakončil na pozici náměstka ředitele pro výrobu.

TOMUÁŠ HÜNER - JADERNÝ NADŠENEC

Dále byl Tomáš Hüner generálním ředitelem Severomoravské energetiky a v jednu chvíli se o něm dokonce spekulovalo jako o budoucím šéfovi energetického koncernu ČEZ. Působil v dozorčích radách provozovatele energetické sítě ČEPS a OTE.

Do rezortu průmyslu a obchodu, kde Tomáš Hüner působil v letech 2006 až 2011 jako náměstek, přišel z postu country manažera ČEZ v Bulharsku, kde řídil bulharské distribuční společnosti po jejich akvizici skupinou ČEZ. Náměstkem byl za ministrů Martina Římana a Martina Kocourka, tedy za vlád Mirka Topolánka, Jana Fischera a Petra Nečase.

Po skončení „služby“ pro stát na ministerstvu, kde měl na starosti zejména energetiku, pracoval pro miliardáře Pavla Tykače, byl předsedou dozorčí rady a ředitelem energetických zdrojů jeho společnosti Vršanská uhelná. Posléze Tomáš Hüner odešel na post ředitele divize Energy Management společnosti Siemens Česká republika.

O TOMÁŠI HÜNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Po volbách 2017, kdy zvítězilo hnutí ANO a Andrej Babiš byl prezidentem Milošem Zemanem pověřen sestavením vlády, se Tomáš Hüner stal adeptem na post ministra průmyslu a obchodu.

Tomáš Hüner je ženatý, má dceru.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Linda Vágnerová-Hrůzová
Linda Vágnerová-Hrůzová
zobrazit profil Matouš Peschkem
Matouš Peschkem