Tomáš Hüner

Datum narození: 26.6.1959
Místo narození: Ostrava
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší manažer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Manažer Tomáš Hüner, někdejší náměstek ministra z dob vlád Topolánka a Nečase, byl roku 2017 jmenován šéfem resortu průmyslu a obchodu v Babišově menšinovém kabinetu.

Vystudoval Fakultu strojní, katedru tepelných strojů a jaderných zařízení na VUT v Brně. Poté Tomáš Hüner pracoval v Elektrárně Dětmarovice, kde své působení zakončil na pozici náměstka ředitele pro výrobu.

TOMUÁŠ HÜNER - JADERNÝ NADŠENEC

Dále byl Tomáš Hüner generálním ředitelem Severomoravské energetiky a v jednu chvíli se o něm dokonce spekulovalo jako o budoucím šéfovi energetického koncernu ČEZ. Působil v dozorčích radách provozovatele energetické sítě ČEPS a OTE.

Do resortu průmyslu a obchodu, kde Tomáš Hüner působil v letech 2006 až 2011 jako náměstek, přišel z postu country manažera ČEZ v Bulharsku, kde řídil tamní distribuční společnosti po jejich akvizici skupinou ČEZ. Náměstkem byl za ministrů Martina Římana a Martina Kocourka, tedy za vlád Mirka Topolánka, Jana Fischera a Petra Nečase.

Po skončení „služby“ pro stát na ministerstvu, kde měl na starosti zejména energetiku, pracoval pro miliardáře Pavla Tykače. Byl předsedou dozorčí rady a ředitelem energetických zdrojů jeho společnosti Vršanská uhelná. Posléze Tomáš Hüner odešel na post ředitele divize Energy Management společnosti Siemens Česká republika.

O TOMÁŠI HÜNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017, kdy zvítězilo hnutí ANO 2011, byl Tomáš Hüner 13. prosince téhož roku prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem průmyslu a obchodu v menšinové vládě Andreje Babiše.

Tomáš Hüner je ženatý; má dceru.

 

Články o celebritě

Tajemný Babiš: Jména ministrů nechce prozradit Tajemný Babiš: Jména ministrů nechce prozradit Jména mám, ale neřeknu. Tak včera vypadalo vystoupení premiéra Andreje Babiše (63, Ano) po jednání… číst článek
Zeman svolává nečekaný brífink a rozjely se spekulace: Kvůli zdraví? Ovčáček to popírá Zeman svolává nečekaný brífink a rozjely se spekulace: Kvůli zdraví? Ovčáček to popírá Prezident Miloš Zeman se uchýlil k netradičnímu kroku. Na čtvrteční odpoledne svolal brífink v areálu… číst článek
Konec smluv po telefonu a podomního prodeje. Stát chce utnout „šmejdy“ v energetice Konec smluv po telefonu a podomního prodeje. Stát chce utnout „šmejdy“ v energetice Změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v energetice, oznámili v pondělí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová