Tomáš Hüner

Datum narození: 26.6.1959
Místo narození: Ostrava
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší manažer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Manažer Tomáš Hüner, někdejší náměstek ministra z dob vlád Topolánka a Nečase, byl roku 2017 jmenován šéfem resortu průmyslu a obchodu v Babišově menšinovém kabinetu.

Vystudoval Fakultu strojní, katedru tepelných strojů a jaderných zařízení na VUT v Brně. Poté Tomáš Hüner pracoval v Elektrárně Dětmarovice, kde své působení zakončil na pozici náměstka ředitele pro výrobu.

TOMUÁŠ HÜNER - JADERNÝ NADŠENEC

Dále byl Tomáš Hüner generálním ředitelem Severomoravské energetiky a v jednu chvíli se o něm dokonce spekulovalo jako o budoucím šéfovi energetického koncernu ČEZ. Působil v dozorčích radách provozovatele energetické sítě ČEPS a OTE.

Do resortu průmyslu a obchodu, kde Tomáš Hüner působil v letech 2006 až 2011 jako náměstek, přišel z postu country manažera ČEZ v Bulharsku, kde řídil tamní distribuční společnosti po jejich akvizici skupinou ČEZ. Náměstkem byl za ministrů Martina Římana a Martina Kocourka, tedy za vlád Mirka Topolánka, Jana Fischera a Petra Nečase.

Po skončení „služby“ pro stát na ministerstvu, kde měl na starosti zejména energetiku, pracoval pro miliardáře Pavla Tykače. Byl předsedou dozorčí rady a ředitelem energetických zdrojů jeho společnosti Vršanská uhelná. Posléze Tomáš Hüner odešel na post ředitele divize Energy Management společnosti Siemens Česká republika.

O TOMÁŠI HÜNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017, kdy zvítězilo hnutí ANO 2011, byl Tomáš Hüner 13. prosince téhož roku prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem průmyslu a obchodu v menšinové vládě Andreje Babiše.

Tomáš Hüner je ženatý; má dceru.

 

Články o celebritě

Zeman rozmlouval vládu Pochemu. „Diplomacii povedu sám,“ připouští Hamáček Zeman rozmlouval vládu Pochemu. „Diplomacii povedu sám,“ připouští Hamáček Miloš Zeman v pátek v Lánech přijal nominanta ČSSD Miroslava Pocheho, kterého označuje za „sluníčkáře“… číst článek
Babiš odtajnil ministry za ANO. Sází na dvě nové ženy, Šlechtová v příští vládě nebude Babiš odtajnil ministry za ANO. Sází na dvě nové ženy, Šlechtová v příští vládě nebude V příští vládě Andreje Babiše (ANO) nebude Karla Šlechtová (za ANO). Babiš jí to oznámil v pátek,… číst článek
Tajemný Babiš: Jména ministrů nechce prozradit Tajemný Babiš: Jména ministrů nechce prozradit Jména mám, ale neřeknu. Tak včera vypadalo vystoupení premiéra Andreje Babiše (63, Ano) po jednání… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek