Tomáš Hüner

Datum narození: 26.6.1959
Místo narození: Ostrava
Profese: politik za hnutí ANO, někdejší manažer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Manažer Tomáš Hüner, někdejší náměstek ministra z dob vlád Topolánka a Nečase, byl roku 2017 jmenován šéfem resortu průmyslu a obchodu v Babišově menšinovém kabinetu.

Vystudoval Fakultu strojní, katedru tepelných strojů a jaderných zařízení na VUT v Brně. Poté Tomáš Hüner pracoval v Elektrárně Dětmarovice, kde své působení zakončil na pozici náměstka ředitele pro výrobu.

TOMUÁŠ HÜNER - JADERNÝ NADŠENEC

Dále byl Tomáš Hüner generálním ředitelem Severomoravské energetiky a v jednu chvíli se o něm dokonce spekulovalo jako o budoucím šéfovi energetického koncernu ČEZ. Působil v dozorčích radách provozovatele energetické sítě ČEPS a OTE.

Do resortu průmyslu a obchodu, kde Tomáš Hüner působil v letech 2006 až 2011 jako náměstek, přišel z postu country manažera ČEZ v Bulharsku, kde řídil tamní distribuční společnosti po jejich akvizici skupinou ČEZ. Náměstkem byl za ministrů Martina Římana a Martina Kocourka, tedy za vlád Mirka Topolánka, Jana Fischera a Petra Nečase.

Po skončení „služby“ pro stát na ministerstvu, kde měl na starosti zejména energetiku, pracoval pro miliardáře Pavla Tykače. Byl předsedou dozorčí rady a ředitelem energetických zdrojů jeho společnosti Vršanská uhelná. Posléze Tomáš Hüner odešel na post ředitele divize Energy Management společnosti Siemens Česká republika.

O TOMÁŠI HÜNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Po parlamentních volbách 2017, kdy zvítězilo hnutí ANO 2011, byl Tomáš Hüner 13. prosince téhož roku prezidentem Milošem Zemanem jmenován ministrem průmyslu a obchodu v menšinové vládě Andreje Babiše.

Tomáš Hüner je ženatý; má dceru.

 

Články o celebritě

Komunisté chtějí zrušit embargo pro íránskou elektrárnu. Poškozuje české firmy, míní Komunisté chtějí zrušit embargo pro íránskou elektrárnu. Poškozuje české firmy, míní Poslanci KSČM ve Sněmovně opět předložili návrh na zrušení zákona z roku 2000 o zákazu dodávek do… číst článek
Těžbu lithia můžou Australané v Česku chystat dál. Ministr udělal jen gesto Těžbu lithia můžou Australané v Česku chystat dál. Ministr udělal jen gesto Australská společnost European Metals Holdings (EMH) může dál připravovat těžbu lithia u Cínovce.… číst článek
Ministr Hüner vypověděl memorandum o lithiu. ČSSD ve volbách srazilo na kolena Ministr Hüner vypověděl memorandum o lithiu. ČSSD ve volbách srazilo na kolena Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) ve čtvrtek zaslal australské společnosti European… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl