David Koller

Datum narození: 27.9.1960
Místo narození: Praha
Profese: rockový zpěvák
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Muzikant David Koller, zpěvák, bubeník a autor řady hitů, se stal jednou z hvězd českého hudebního nebe. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Lucie.

S kapelou Lucie David Koller koncertoval dlouhých sedmnáct let. Nakonec se ale kapela rozpadla a David Koller rozjel vlastní projekty. Kromě kapely Lucie působil zpěvák a bubeník David Koller ještě v několika dalších kapelách. S výtvarníkem Davidem Černým a režisérkou NAlicí Nellis vybudoval MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění. 

David Koller pochází z hudební rodiny. Tóny nasával od otce i sourozenců. Tři roky pracoval jako elektrotechnik. Působil v rockových kapelách Ezechiel, Kilhets nebo Jasná Páka. Vydal s nimi několik alb. Nakrátko se stal i producentem několikanásobné Slavice Lucie Bílé nebo slovenského zpěváka Mekyho Žbirky.

Poté David Koller založil vlastní skupinu Lucie. Nazpíval s ní nezapomenutelné hity Šrouby do hlavy, Chci zas v tobě spát nebo Ona ví. Texty k písním Nic není nastálo a Dýchám složila jeho žena Sylva Kollerová. Z kapely odešel kvůli neshodám s dalšími členy.

VŠE O DAVIDU KOLLEROVI NAJDETE ZDE

Posléze se David Koller vydal se na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Teď a tady nese devět originálních skladeb. Na bicí s ním hraje jeho syn Adam z prvního manželství. Na koncertech je doprovází například i zpěvačka Lenka Dusilová. S Michalem Dvořákem složil David Koller hudbu k filmům Amerika, Poslední přesun nebo Mrtvej brouk. Sám v několika snímcích účinkoval.

Na sebe a na situaci v republice upozornil mj. démonickým protestsongem Sami, který David Koller nazpíval  s herečkou Barborou Polákovou.

Se svou budoucí manželkou Sylvou se David Koller seznámil na turné skupiny Lucie. Vzali se v roce 2004. S o sedmnáct let starším hudebníkem Sylva Kollerová má syny Benjamina a Nikolu. V roce 2011 se spekulovalo  tom, že Sylvu Kollerovou trápí vážné zdravotní, především psychciké problémy a že jejich vztah končí. Manželé rozvedli roku 2013 a Sylva Kollerová se i s dětmi odstěhovala do Brna k rodičům. Po rozchodu s manželkou David Koller nezůstal dlouho sám, našel si o čtvrt století mladší slovenskou moderátorku Lindu Wágnerovou.

Dříve byla partnerkou Davida Kollera mj. zpěvačka Lenka Dusilová.

 

Články o celebritě

Nemocný a smutný Karel Gott: Ruší vystoupení a omlouvá se fanouškům Nemocný a smutný Karel Gott: Ruší vystoupení a omlouvá se fanouškům Karel Gott (78) musí být opět pod dohledem přísného oka doktorů. Onemocněl totiž akutním zánětem… číst článek
Těžké začátky kapely Lucie: Na koncert přišlo jen osm lidí, včetně uklízečky, přiznal Dvořák Těžké začátky kapely Lucie: Na koncert přišlo jen osm lidí, včetně uklízečky, přiznal Dvořák I když dnes se v Česku nenajde nikdo, kdo by úspěšnou kapelu Lucie neznal, v začátcích o ně zájem… číst článek
S rasismem se setkávám odmalička, říká Gipsy. Úspěch kapely Ortel chápe S rasismem se setkávám odmalička, říká Gipsy. Úspěch kapely Ortel chápe Radek Banga alias Gipsy vzbudil pozdvižení při loňských Slavících, když během ocenění kapely Ortel… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michael Kocáb
Michael Kocáb
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil José Carreras
José Carreras