David Koller

Datum narození: 27.9.1960
Místo narození: Praha
Profese: rockový zpěvák
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Muzikant David Koller, zpěvák, bubeník a autor řady hitů, se stal jednou z hvězd českého hudebního nebe. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Lucie.

S kapelou Lucie David Koller koncertoval dlouhých sedmnáct let. Nakonec se ale kapela rozpadla a David Koller rozjel vlastní projekty. Kromě kapely Lucie působil zpěvák a bubeník David Koller ještě v několika dalších kapelách. S výtvarníkem Davidem Černým a režisérkou NAlicí Nellis vybudoval MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění. 

David Koller pochází z hudební rodiny. Tóny nasával od otce i sourozenců. Tři roky pracoval jako elektrotechnik. Působil v rockových kapelách Ezechiel, Kilhets nebo Jasná Páka. Vydal s nimi několik alb. Nakrátko se stal i producentem několikanásobné Slavice Lucie Bílé nebo slovenského zpěváka Mekyho Žbirky.

Poté David Koller založil vlastní skupinu Lucie. Nazpíval s ní nezapomenutelné hity Šrouby do hlavy, Chci zas v tobě spát nebo Ona ví. Texty k písním Nic není nastálo a Dýchám složila jeho žena Sylva Kollerová. Z kapely odešel kvůli neshodám s dalšími členy.

VŠE O DAVIDU KOLLEROVI NAJDETE ZDE

Posléze se David Koller vydal se na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Teď a tady nese devět originálních skladeb. Na bicí s ním hraje jeho syn Adam z prvního manželství. Na koncertech je doprovází například i zpěvačka Lenka Dusilová. S Michalem Dvořákem složil David Koller hudbu k filmům Amerika, Poslední přesun nebo Mrtvej brouk. Sám v několika snímcích účinkoval.

Na sebe a na situaci v republice upozornil mj. démonickým protestsongem Sami, který David Koller nazpíval  s herečkou Barborou Polákovou.

Se svou budoucí manželkou Sylvou se David Koller seznámil na turné skupiny Lucie. Vzali se v roce 2004. S o sedmnáct let starším hudebníkem Sylva Kollerová má syny Benjamina a Nikolu. V roce 2011 se spekulovalo  tom, že Sylvu Kollerovou trápí vážné zdravotní, především psychciké problémy a že jejich vztah končí. Manželé rozvedli roku 2013 a Sylva Kollerová se i s dětmi odstěhovala do Brna k rodičům. Po rozchodu s manželkou David Koller nezůstal dlouho sám, našel si o čtvrt století mladší slovenskou moderátorku Lindu Wágnerovou.

Dříve byla partnerkou Davida Kollera mj. zpěvačka Lenka Dusilová.

 

Články o celebritě

Marta Kubišová hlásí comeback: Při velmi speciální příležitosti! Marta Kubišová hlásí comeback: Při velmi speciální příležitosti! Udělá výjimku. Marta Kubišová (75), která se loni k smutku svých fanoušků rozloučila s pěveckou kariérou,… číst článek
Vyhlášení Sportovce roku: Sedm mistrů světa, dorazí i Koukalová Vyhlášení Sportovce roku: Sedm mistrů světa, dorazí i Koukalová Tenhle vládce nebude muset žádat o důvěru a bude na trůnu v parádní společnosti. Mezi nominovanou… číst článek
To je konec Slavíka! Fraška! Podvod! České pěvecké hvězdy mají o manipulacích jasno To je konec Slavíka! Fraška! Podvod! České pěvecké hvězdy mají o manipulacích jasno Kolem letošního předávání cen Český slavík se strhla velká aféra s údajnými manipulacemi organizátorů… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre