David Koller

Datum narození: 27.9.1960
Místo narození: Praha
Profese: rockový zpěvák
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Muzikant David Koller, zpěvák, bubeník a autor řady hitů, se stal jednou z hvězd českého hudebního nebe. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Lucie.

S kapelou Lucie David Koller koncertoval dlouhých sedmnáct let. Nakonec se ale kapela rozpadla a David Koller rozjel vlastní projekty. Kromě kapely Lucie působil zpěvák a bubeník David Koller ještě v několika dalších kapelách. S výtvarníkem Davidem Černým a režisérkou NAlicí Nellis vybudoval MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění. 

David Koller pochází z hudební rodiny. Tóny nasával od otce i sourozenců. Tři roky pracoval jako elektrotechnik. Působil v rockových kapelách Ezechiel, Kilhets nebo Jasná Páka. Vydal s nimi několik alb. Nakrátko se stal i producentem několikanásobné Slavice Lucie Bílé nebo slovenského zpěváka Mekyho Žbirky.

Poté David Koller založil vlastní skupinu Lucie. Nazpíval s ní nezapomenutelné hity Šrouby do hlavy, Chci zas v tobě spát nebo Ona ví. Texty k písním Nic není nastálo a Dýchám složila jeho žena Sylva Kollerová. Z kapely odešel kvůli neshodám s dalšími členy.

VŠE O DAVIDU KOLLEROVI NAJDETE ZDE

Posléze se David Koller vydal se na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Teď a tady nese devět originálních skladeb. Na bicí s ním hraje jeho syn Adam z prvního manželství. Na koncertech je doprovází například i zpěvačka Lenka Dusilová. S Michalem Dvořákem složil David Koller hudbu k filmům Amerika, Poslední přesun nebo Mrtvej brouk. Sám v několika snímcích účinkoval.

Na sebe a na situaci v republice upozornil mj. démonickým protestsongem Sami, který David Koller nazpíval  s herečkou Barborou Polákovou.

Se svou budoucí manželkou Sylvou se David Koller seznámil na turné skupiny Lucie. Vzali se v roce 2004. S o sedmnáct let starším hudebníkem Sylva Kollerová má syny Benjamina a Nikolu. V roce 2011 se spekulovalo  tom, že Sylvu Kollerovou trápí vážné zdravotní, především psychciké problémy a že jejich vztah končí. Manželé rozvedli roku 2013 a Sylva Kollerová se i s dětmi odstěhovala do Brna k rodičům. Po rozchodu s manželkou David Koller nezůstal dlouho sám, našel si o čtvrt století mladší slovenskou moderátorku Lindu Wágnerovou.

Dříve byla partnerkou Davida Kollera mj. zpěvačka Lenka Dusilová.

 

Články o celebritě

Davidovi Kollerovi je 56! Jak šel čas s idolem z devadesátek? Davidovi Kollerovi je 56! Jak šel čas s idolem z devadesátek? Lídr Lucie slaví dnes 56. narozeniny. Prohlédněte si ve fotogalerii, jak s ním šel čas. A co nového… číst článek
Soundtrack festival v Poděbradech: Lázeňské město se rozeznělo filmovými hity Soundtrack festival v Poděbradech: Lázeňské město se rozeznělo filmovými hity V sobotu večer se lázeňské město Poděbrady rozeznělo známými filmovými hity v podání českých umělců.… číst článek
Nultý ročník festivalu Soundtrack: Dashe, Pavlíčkovi a spol. tleskalo 15 tisíc lidí! Nultý ročník festivalu Soundtrack: Dashe, Pavlíčkovi a spol. tleskalo 15 tisíc lidí! Takový nával lidí lázeňské město ještě nezažilo! Nultý ročník mezinárodního hudebního festivalu filmové… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml