David Koller

Datum narození: 27.9.1960
Místo narození: Praha
Profese: rockový zpěvák
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Muzikant David Koller, zpěvák, bubeník a autor řady hitů, se stal jednou z hvězd českého hudebního nebe. Jeho jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Lucie.

S kapelou Lucie David Koller koncertoval dlouhých sedmnáct let. Nakonec se ale kapela rozpadla a David Koller rozjel vlastní projekty. Kromě kapely Lucie působil zpěvák a bubeník David Koller ještě v několika dalších kapelách. S výtvarníkem Davidem Černým a režisérkou NAlicí Nellis vybudoval MeetFactory, mezinárodní centrum pro současné umění. 

David Koller pochází z hudební rodiny. Tóny nasával od otce i sourozenců. Tři roky pracoval jako elektrotechnik. Působil v rockových kapelách Ezechiel, Kilhets nebo Jasná Páka. Vydal s nimi několik alb. Nakrátko se stal i producentem několikanásobné Slavice Lucie Bílé nebo slovenského zpěváka Mekyho Žbirky.

Poté David Koller založil vlastní skupinu Lucie. Nazpíval s ní nezapomenutelné hity Šrouby do hlavy, Chci zas v tobě spát nebo Ona ví. Texty k písním Nic není nastálo a Dýchám složila jeho žena Sylva Kollerová. Z kapely odešel kvůli neshodám s dalšími členy.

VŠE O DAVIDU KOLLEROVI NAJDETE ZDE

Posléze se David Koller vydal se na sólovou dráhu. Jeho debutová deska Teď a tady nese devět originálních skladeb. Na bicí s ním hraje jeho syn Adam z prvního manželství. Na koncertech je doprovází například i zpěvačka Lenka Dusilová. S Michalem Dvořákem složil David Koller hudbu k filmům Amerika, Poslední přesun nebo Mrtvej brouk. Sám v několika snímcích účinkoval.

Na sebe a na situaci v republice upozornil mj. démonickým protestsongem Sami, který David Koller nazpíval  s herečkou Barborou Polákovou.

Se svou budoucí manželkou Sylvou se David Koller seznámil na turné skupiny Lucie. Vzali se v roce 2004. S o sedmnáct let starším hudebníkem Sylva Kollerová má syny Benjamina a Nikolu. V roce 2011 se spekulovalo  tom, že Sylvu Kollerovou trápí vážné zdravotní, především psychciké problémy a že jejich vztah končí. Manželé rozvedli roku 2013 a Sylva Kollerová se i s dětmi odstěhovala do Brna k rodičům. Po rozchodu s manželkou David Koller nezůstal dlouho sám, našel si o čtvrt století mladší slovenskou moderátorku Lindu Wágnerovou.

Dříve byla partnerkou Davida Kollera mj. zpěvačka Lenka Dusilová.

 

Články o celebritě

Sting míří do Prahy! Hvězdné manýry? Jeho požadavek do šatny vás šokuje! Sting míří do Prahy! Hvězdné manýry? Jeho požadavek do šatny vás šokuje! Hudební hvězdy světového formátu si často diktují požadavky, které berou dech. Britský zpěvák Sting… číst článek
Drama na Plese v Opeře: Rvačka přímo na červeném koberci! Drama na Plese v Opeře: Rvačka přímo na červeném koberci! Ples v Opeře bývá jednou z nejprestižnějších akcí společenské sezony. Neplatí to jen u nás, ale i… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Jana Kirschner slaví 38 Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Jana Kirschner slaví 38 Hudebnice Jana Kirschner je několikanásobnou držitelkou Zlatého slavíka v kategorii… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Zuzana Kolářová
Zuzana Kolářová
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec
zobrazit profil Lenka Filipová
Lenka Filipová
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková