Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Karla Šlechtová je česká ekonomka, politička, státní úřednice a od října 2014 ministryně pro místní rozvoj v Sobotkově vládě, kde nahradila Věru Jourovou.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, kde získala tak titul Ing. Má také certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

Po návratu z Belgie vedla a řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj pracovala Karla Šlechtová na Úřadu vlády, kde vedla odbor evropských fondů.

Od 1. října 2014 je Karla Šlechtová ministryní pro místní rozvoj, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. Za ANO ji nominoval předseda hnutí Andrej Babiš. Dne 3. října se setkala s prezidentem Milošem Zemanem a ten ji 8. října 2014 jmenoval ministryní pro místní rozvoj.

Karla Šlechtová nikdy nebyla členkou žádné politické strany a podle svých slov v době kandidatury na ministryni ani neuvažovala o tom, že by vstoupila do hnutí ANO 2011.

Karla Šlechtová žije v obci Holubice v okrese Praha-západ. Mluví anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

Články o celebritě

První dáma ODS Udženija nechce do vlády s ANO. Babiš: Snaží se zviditelnit První dáma ODS Udženija nechce do vlády s ANO. Babiš: Snaží se zviditelnit Místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija si neumí představit, že by byla ve vládě s vicepremiérem… číst článek
Hnilička chce „chytat“ za Babiše. Gólman z Nagana zkusí dobýt Sněmovnu Hnilička chce „chytat“ za Babiše. Gólman z Nagana zkusí dobýt Sněmovnu Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička chce zkusit politickou dráhu. A letos na podzim bude kandidovat… číst článek
Šlechtová se veřejně přihlásila  k lesbám a gayům. Jako první česká politička Šlechtová se veřejně přihlásila k lesbám a gayům. Jako první česká politička Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) se nejspíš jako první politička v historii… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd