Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Karla Šlechtová je česká ekonomka, politička, státní úřednice a od října 2014 ministryně pro místní rozvoj v Sobotkově vládě, kde nahradila Věru Jourovou.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, kde získala tak titul Ing. Má také certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

Po návratu z Belgie vedla a řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj pracovala Karla Šlechtová na Úřadu vlády, kde vedla odbor evropských fondů.

Od 1. října 2014 je Karla Šlechtová ministryní pro místní rozvoj, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. Za ANO ji nominoval předseda hnutí Andrej Babiš. Dne 3. října se setkala s prezidentem Milošem Zemanem a ten ji 8. října 2014 jmenoval ministryní pro místní rozvoj.

Karla Šlechtová nikdy nebyla členkou žádné politické strany a podle svých slov v době kandidatury na ministryni ani neuvažovala o tom, že by vstoupila do hnutí ANO 2011.

Karla Šlechtová žije v obci Holubice v okrese Praha-západ. Mluví anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

Články o celebritě

Maxová vs. Marksová: ANO šije do ČSSD za rozdávání bytů sociálním případům Maxová vs. Marksová: ANO šije do ČSSD za rozdávání bytů sociálním případům Pozměněnou koncepci sociálního bydlení, jakou připravila ministryně práce a sociálních věcí Michaela… číst článek
Novoroční předsevzetí: Jak je v roce 2016 dodrželi politici? Novoroční předsevzetí: Jak je v roce 2016 dodrželi politici? Před rokem dal Blesk vládnímu týmu úkol: Napište SMS o 16 slovech, co očekáváte od roku 2016! Lhůta… číst článek
Když nás politici baví! Když nás politici baví! Zvláštní tvorové jsou ti politici. Obvykle je za jejich hašteřivost, zpupnost a obvykle nepopulární… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák