Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Gilotina se nezastavila a hlavy politiků padají dál: Jak (Babišova) revoluce požírá své děti! Za poslední týden jsme svědky malé revoluce! Kabinet Andreje Babiše (63, ANO) sice získal důvěru,… číst článek
Němcová: Babiš uzavřel s komunisty krvavý obchod. Hádka s Kalouskem byla hnusná Němcová: Babiš uzavřel s komunisty krvavý obchod. Hádka s Kalouskem byla hnusná Miroslava Němcová (ODS) považuje výsledek sněmovního maratonu, který končil až v půl druhé v noci… číst článek
Důvěra Babišovi? Byl to vážně těžký porod Důvěra Babišovi? Byl to vážně těžký porod Polštářek za krkem, žaludeční kolika, hodiny a hodiny plkání i tahák, jak hlasovat. Tak se včera… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Jan Mládek
Jan Mládek
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil François Hollande
François Hollande