Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla po volbách 2017 jmenována ministryní obrany, přestože dříve vedla resort místního rozvoje. Ministerské křeslo opustila v červnu 2018.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pracovala na Úřadu vlády ČR, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO 2011 ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. 

Do voleb 2017 byla Karlu Šlechtová hnutím ANO vyslána jako jeho jednička kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně získala. Prezident Miloš Zeman ji 13. prosince 2017 jmenoval ministryní obrany v mešinové vládě Andreje Babiše. V ministerském křesle ji v červnu 2018 vystřídal expolicista Lubomír Metnar, někdejší šéf resortu vnitra. 

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová umí anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

 

 

 

Články o celebritě

Bojovníci proti „ekonomickým zm*dům“, Michal David i vykázaní odpůrci: Zeman udělí medaile Bojovníci proti „ekonomickým zm*dům“, Michal David i vykázaní odpůrci: Zeman udělí medaile Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, tenista Radek Štěpánek, ale také zpěvák Michal David, exšéfka… číst článek
Stropnický o zámecké ruině svého syna: Nadšený jsem z ní nebyl. A naštvaly ho výpady Šlechtové? Stropnický o zámecké ruině svého syna: Nadšený jsem z ní nebyl. A naštvaly ho výpady Šlechtové? Otec Martin Stropnický a syn Matěj. Oba mají teď své starosti – první se chystá složit mandát poslance… číst článek
Zeman s novičokem přechytračil poslance. Schůzi o jedu nechávají „vyhnít“ Zeman s novičokem přechytračil poslance. Schůzi o jedu nechávají „vyhnít“ Bylo to třaskavé téma světové i tuzemské politiky. Silné výroky včetně toho z úst prezidenta Miloše… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek