Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Karla Šlechtová je česká ekonomka, politička, státní úřednice a od října 2014 ministryně pro místní rozvoj v Sobotkově vládě, kde nahradila Věru Jourovou.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, kde získala tak titul Ing. Má také certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

Po návratu z Belgie vedla a řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj pracovala Karla Šlechtová na Úřadu vlády, kde vedla odbor evropských fondů.

Od 1. října 2014 je Karla Šlechtová ministryní pro místní rozvoj, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. Za ANO ji nominoval předseda hnutí Andrej Babiš. Dne 3. října se setkala s prezidentem Milošem Zemanem a ten ji 8. října 2014 jmenoval ministryní pro místní rozvoj.

Karla Šlechtová nikdy nebyla členkou žádné politické strany a podle svých slov v době kandidatury na ministryni ani neuvažovala o tom, že by vstoupila do hnutí ANO 2011.

Karla Šlechtová žije v obci Holubice v okrese Praha-západ. Mluví anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

Články o celebritě

„Umřeme všichni. KSČM, ČSSD i ANO.“ Šlechtová protlačila zákon o pohřebnictví „Umřeme všichni. KSČM, ČSSD i ANO.“ Šlechtová protlačila zákon o pohřebnictví Karla Šlechtová (ANO) se ve Sněmovně opět pustila do plamenné obhajoby novely zákona o pohřebnictví.… číst článek
Šlechtová rozdělí 570 milionů na parkoviště. Praha za ně ale stavět nebude Šlechtová rozdělí 570 milionů na parkoviště. Praha za ně ale stavět nebude Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má na výstavbu a modernizaci přestupních terminálů, záchytných… číst článek
Chovancovi se má postavit Šlechtová. Ministři za ANO nakonec razí do voleb Chovancovi se má postavit Šlechtová. Ministři za ANO nakonec razí do voleb Je to jako na houpačce. Nejdříve se spekulovalo, že ministři Andreje Babiše nebudou kandidovat v podzimních… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek