Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Karla Šlechtová je česká ekonomka, politička, státní úřednice a od října 2014 ministryně pro místní rozvoj v Sobotkově vládě, kde nahradila Věru Jourovou.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, kde získala tak titul Ing. Má také certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

Po návratu z Belgie vedla a řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj pracovala Karla Šlechtová na Úřadu vlády, kde vedla odbor evropských fondů.

Od 1. října 2014 je Karla Šlechtová ministryní pro místní rozvoj, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. Za ANO ji nominoval předseda hnutí Andrej Babiš. Dne 3. října se setkala s prezidentem Milošem Zemanem a ten ji 8. října 2014 jmenoval ministryní pro místní rozvoj.

Karla Šlechtová nikdy nebyla členkou žádné politické strany a podle svých slov v době kandidatury na ministryni ani neuvažovala o tom, že by vstoupila do hnutí ANO 2011.

Karla Šlechtová žije v obci Holubice v okrese Praha-západ. Mluví anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

Články o celebritě

„Zůstaň doma, Miloši!“ Lidovci vyzvali Zemana k odkladu cesty do Číny „Zůstaň doma, Miloši!“ Lidovci vyzvali Zemana k odkladu cesty do Číny KDU-ČSL vyzvala prezidenta Miloše Zemana, aby odložil cestu do Číny a neopouštěl Česko do vyřešení… číst článek
Se Zemanem letí do Číny pět ministrů. Expert: S přijetím demise nebude spěchat Se Zemanem letí do Číny pět ministrů. Expert: S přijetím demise nebude spěchat V otázkách demise premiéra Bohuslava Sobotky je řada neznámých. Jednou z nich i termín, ke kterému… číst článek
Pohřby podraží! Konec nejlevnějších papírových rakví a luxus už od 40 tisíc Pohřby podraží! Konec nejlevnějších papírových rakví a luxus už od 40 tisíc Smrt a daně jsou prý jediná jistota. Nikdo si ale dosud nemohl být jistý tím, v čem z tohoto světa… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Kulhánek
Petr Kulhánek
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová