Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Karla Šlechtová je česká ekonomka, politička, státní úřednice a od října 2014 ministryně pro místní rozvoj v Sobotkově vládě, kde nahradila Věru Jourovou.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, kde získala tak titul Ing. Má také certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

Po návratu z Belgie vedla a řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj pracovala Karla Šlechtová na Úřadu vlády, kde vedla odbor evropských fondů.

Od 1. října 2014 je Karla Šlechtová ministryní pro místní rozvoj, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. Za ANO ji nominoval předseda hnutí Andrej Babiš. Dne 3. října se setkala s prezidentem Milošem Zemanem a ten ji 8. října 2014 jmenoval ministryní pro místní rozvoj.

Karla Šlechtová nikdy nebyla členkou žádné politické strany a podle svých slov v době kandidatury na ministryni ani neuvažovala o tom, že by vstoupila do hnutí ANO 2011.

Karla Šlechtová žije v obci Holubice v okrese Praha-západ. Mluví anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

Články o celebritě

Ministryně Šlechtová jako Rambo Hodně přestřelila! Ministryně Šlechtová jako Rambo Hodně přestřelila! Že se na lidi nemíří ani s nenabitou palnou zbraní, o tom ministryně Karla Šlechtová (40, ANO) zřejmě… číst článek
Pracovní den ve Sněmovně: 57 omluvenek a pak konec jednání Pracovní den ve Sněmovně: 57 omluvenek a pak konec jednání Stává se už skoro zvykem, že se v Poslanecké sněmovně ve čtvrtek nepracuje. Docházka na pravidelné… číst článek
Stavební zákon v Senátu narazil. Vrací se zpět i kvůli ochranářským spolkům Stavební zákon v Senátu narazil. Vrací se zpět i kvůli ochranářským spolkům Novela stavebního zákona se po středečním projednávání v Senátu vrací zpět do Sněmovny. Kritizuje… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová