Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Karla Šlechtová je česká ekonomka, politička, státní úřednice a od října 2014 ministryně pro místní rozvoj v Sobotkově vládě, kde nahradila Věru Jourovou.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, kde získala tak titul Ing. Má také certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

Po návratu z Belgie vedla a řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj pracovala Karla Šlechtová na Úřadu vlády, kde vedla odbor evropských fondů.

Od 1. října 2014 je Karla Šlechtová ministryní pro místní rozvoj, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. Za ANO ji nominoval předseda hnutí Andrej Babiš. Dne 3. října se setkala s prezidentem Milošem Zemanem a ten ji 8. října 2014 jmenoval ministryní pro místní rozvoj.

Karla Šlechtová nikdy nebyla členkou žádné politické strany a podle svých slov v době kandidatury na ministryni ani neuvažovala o tom, že by vstoupila do hnutí ANO 2011.

Karla Šlechtová žije v obci Holubice v okrese Praha-západ. Mluví anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

 

Články o celebritě

Šlechtová se bila za pohřebnický zákon. „Buzerace,“ šil do ní poslanec ČSSD Šlechtová se bila za pohřebnický zákon. „Buzerace,“ šil do ní poslanec ČSSD Poprvé od doby, kdy komunisté na plénu ve Sněmovně „sabotovali“ projednávání nového zákona o pohřebnictví… číst článek
Sezení, chlebíčky a UHO! Ministři volají: Pomoc, (z)tloustneme! Sezení, chlebíčky a UHO! Ministři volají: Pomoc, (z)tloustneme! Školou povinných se týká takzvaná pamlsková vyhláška, kvůli níž se v jejich bufetech nesmí prodávat… číst článek
Boj o sociální bydlení trvá. Mezi Marksovou a Šlechtovou se vložila žena z ODS Boj o sociální bydlení trvá. Mezi Marksovou a Šlechtovou se vložila žena z ODS Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) potvrzuje, že současný návrh zákona o… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl

Nejnovější profily celebrit