Karla Šlechtová

Datum narození: 22.5.1977
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Karla Šlechtová byla v říjnu 2014 jmenována ministryní pro místní rozvoj v Sobotkově vládě. Ve volbách 2017 se stala lídryní hnutí ANO v Plzeňském kraji.

Karla Šlechtová vystudovala podnikový management a finance na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni. Má certifikát z mezinárodního kurzu v nizozemské Arnhem Business School. Nějaký čas působila v Bruselu u organizace CSR Europe jako koordinátor projektových portfolií v oddělení komunikace a členská základna.

KARLA ŠLECHTOVÁ NAMÍŘILA ZBRAŇ NA FOTOGRAFY

Po návratu z Belgie řídila projekty EU v pražském Evropském centru pro veřejnou správu, a to v letech 2004 až 2005. Před svým zvolením na post ministryně pro místní rozvoj pracovala Karla Šlechtová na Úřadu vlády, kde vedla odbor evropských fondů.

V říjnu 2014 se Karla Šlechtová stala ministryní pro místní rozvoj jako nestranička za hnutí ANO ve vládě Bohuslava Sobotky, kde nahradila Věru Jourovou, která odešla do Bruselu na pozici eurokomisařky. Karla Šlechtová nikdy nebyla členkou žádné politické strany a podle svých slov v době kandidatury na ministryni ani neuvažovala o tom, že by do hnutí Andreje Babiše vstoupila.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí ANO Karlu Šlechtovou vyslalo jako svou jedničku kandidátky Plzeňského kraje. Mandát poslankyně obhájila.

O KARLE ŠTECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Karla Šlechtová žije v obci Holubice v okrese Praha-západ. Mluví anglicky, německy, francouzsky, holandsky a bulharsky.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Babiš chtěl na školství rektora Beka, dostal košem.  Narazil i s Klausem ml. Babiš chtěl na školství rektora Beka, dostal košem. Narazil i s Klausem ml. Některé otazníky v chystané menšinové vládě Andreje Babiše (ANO) zůstávají. Kromě nejisté podpory… číst článek
Babiš hledá experty do vlády. Stropnického asi přesadí, zmínil i Klause ml. Babiš hledá experty do vlády. Stropnického asi přesadí, zmínil i Klause ml. Šéf ANO Andrej Babiš se po neúspěších ve vyjednávání s dalšími stranami ve Sněmovně soustředí na… číst článek
Změní nová Sněmovna přístup ke gayům a lesbám? Vstříc by jim vyšlo 82 poslanců Změní nová Sněmovna přístup ke gayům a lesbám? Vstříc by jim vyšlo 82 poslanců Volby jsou ze své podstaty dobou, kdy rozhodujeme o názorovém směřování své země. To se snaží ovlivnit… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský