Zuzana Kronerová

Zuzana Kronerová

Datum narození: 17.4.1952
Místo narození: Martin, Slovensko
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zuzana Kronerová, herečka, pedagožka a zpěvačka šansonů, řadí samu sebe mezi optimisty bez příčiny. Jako jedna z mála slovenských hereček je držitelkou Českého lva.

Zuzana Kronerová pochází z mimořádně talentovaného rodu Kronerovců. Je dcerou herce Jozefa Kronera a sestřenicí oblíbeného Jána Kronera. Vyrůstala jako jedináček. Rodičům se dlouho nedařilo počít další dítě. Až v dospělosti se dozvěděla o svém nevlastním bratrovi Martinovi, který vzešel z otcova románku s televizní produkční. Během herecké kariéry ztvárnila množství divadelních a filmových postav a je jednou z nejvýraznějších hereckých osobností slovenského kulturního života. Obsazovaná je i českými režiséry . V roce 2001 se stala držitelkou Českého lva za vedlejší herecký výkon ve filmu Divoké včely. Původně chtěla studovat jazyky a dramaturgii, na herectví se hlásila spíše ze špásu a ono to vyšlo. Na bratislavskou VŠMU se po letech vrátila a působí zde jako oblíbená pedagožka. Známý otec jí do výběru povolání nikdy nemluvil, nechal ji létat na vlastních křídlech.

Zuzana Kronerová velmi ráda vzpomíná na spolupráci s Milanem LasicouJúliusem Satinským, kteří byli jejími idoly a s otcem je nazývali filozofičtí klauni.

Vdaná matka dvou dětí (Terezy a Adama) se po roce 2000 objevila v snímcích Pupendo režiséra Jana Hřebejka , Václav Jiřího Vejdělka, Cinka Panna Dušana Rapoše, TMA Juraje Herze, Hodinu nevíš ... Dana Svátka , Přežít svůj život Jana Švankmajera, Mamas & Papas od Alice Nellis, Milování Christophea Honoré, nebo Perfect Days  opět od Alice Nellis. Lze říct, že Zuzana Kronerová točila filmy predevším v České republice, její výskyt v slovenské kinomatografií je spíše sporadický, na Slovensku se věnuje hlavně divadlu. Zuzana Kronerová se věnuje i zpěvu, má ráda šanson, se kterým začínala už na vysoké škole, a také jazz. Již několik let je patronkou Filmového festivalu jinakosti (FFi), který se věnuje snímkům s neheterosexuální tématikou.

Řadí se mezi obdivovatelky Vojtěcha Dyka, který ji okouzlil ve filmu Alice Nellis Andělé všedního dne. Její život neprovázejí žádné skandály ani aféry, se svým manželem Milanem žije ve spořádaném svazku. „Nerada bych rozdávala rady, mám pouze svůj životní pocit, o který se sama opírám. Život je krátký, proto dělám pouze věci, které mají smysl . Baví a naplňuje mě herectví a těší mě, když můžu pomoci těm, co to potřebují . Byť jen tím, že moje tvář je známá.“

 

Další Herci

zobrazit profil Jiří Štěpnička
Jiří Štěpnička
zobrazit profil Sophia Loren
Sophia Loren
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling

Nejnovější profily celebrit