Díky stipendiu nadace Open Society Fund Mikuláš Ferjenčík strávil dva roky na Brentwood School v Essexu ve Velké Británii, kde maturoval. Po nějaké době na Matematicko-fyzikální fakultě UK se vydal na Fakultu strojní ČVUT a pustil se do studia oboru Základy humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií UK.
MIKULÁŠ FERJENČÍK A OTEVŘENÉ MAGISTRÁTNÍ OKNO
Působil jako koordinátor dobrovolníků v protikorupční kampani Rekonstrukce státu. V České pirátské straně, jejímž je členem, Mikuláš Ferjenčík koordinoval protesty proti smlouvě ACTA či kampaň Internet bez cenzury. Pomohl zabránit zavedení turniketů v pražském metru.
O MIKULÁŠÍ FERJENČÍKOVI ČTĚTE ZDE>>
Do vysoké politiky se Mikuláš Ferjenčík pokusil vstoupit ve volbách do Evropského parlamentu 2014, ale neuspěl, ostatně stejně jako nikdo z Pirátů.
V komunálních volbách 2014 byl Mikuláš Ferjenčík zvolen pražským zastupitelem. Do parlamentních volbeb 2017 jej Piráti vyslali jako svou jedničku kandidátky Pardubického kraje. A stal se poslancem.
Obhájit křeslo ve Sněmovně se Mikuláši Ferjenčíkovi ve volbách 2021 nepodařilo, a to na rozdíl od jeho sestry Olgy Richterové, která si křeslo v dolní komoře udržela.
Mezi zájmy Mikuláše Ferjenčíka patří fotbal a hra na akordeon.