Oldřich Kaiser

Datum narození: 16.5.1955
Místo narození: Liberec
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Oldřich Kaiser ztvárnil řadu rolí. Jeho komediální výstupy vždy doprovázely hlasité výbuchy smíchu. Tóninu humoru často dirigoval s kolegou Jiřím Lábusem.

Herectví Oldřich Kaiser vystudoval na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech. Sedm sezón života strávil v Národním divadle. V Divadle bez zábradlí se objevil v inscenacích Byl to pták, Hráči nebo Romeo a Júlie po třiceti letech. Jiřího Lábuse potkal v Ypsilonce.

OLDŘICH KAISER A JEHO PROKLETÍ

Společně si komediální kolegové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus zahráli i v několika filmech. Středobodem jejich slávy byla ale televize a rozhlas. V pořadech Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta dostávali do kolen i ty nejtvrdší bručouny. V rádiu pořádali Besedy u umakartového stolu anebo Hovory o ničem a více než osmsetkrát předvedli Tlučchořovic rodinku.

Na stříbrné plátno ho přilepil Karel Kachyňa snímkem Láska v roce 1973. Oldřich Kaiser si zahrál i ve válečném Tmavomodrém světě, v Odcházení Václava Havla nebo v hříšných komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Malou roli si střihl v pohádkovém filmu Kuky se vrací Zdeňka a Jana Svěrákových. Za role ve Vendetě, v Poutech a v Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela získal Českého lva. Na dalšího byl nominován spolu s Jiřím Lábusem za film Klauni. Za vedlejší roli v životopisném dramatu Julia Ševčíka Masaryk dostal Českého lva 2017.

O OLDŘICHU KAISEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1980 se Oldřich Kaiser oženil s herečkou Naďou Konvalinkovou, s níž má dceru Karolínu. Rozvedli se po 25 letech. Kaiserův génius totiž často vyžadoval laudánum v podobě alkoholu. Několikrát se z něj i léčil. Ještě častěji kvůli němu přišel o práci. Po rozvodu bylo po jeho boku viděno několik žen. Mezi nimi programová ředitelka a televizní analytička Eva Vrtíšková. Jeho někdejší avantýry se údajně týkaly i hereček jako Olga Schoberová či Chantal Poullain. Posléze se na veřejnosti začal objevovat s písničkářkou Dášou Vokatou.

Vášní Oldřicha Kaisera vždy bylo cestování. Je po něm pojmenován i jeden druh střevlíka.

 

Články o celebritě

Hvězda filmu Líbáš jako Bůh musela na operaci. Může za to Hmyz Hvězda filmu Líbáš jako Bůh musela na operaci. Může za to Hmyz Ve filmu Líbáš jako Bůh se jí stalo hned několik trapasů. Ovšem ve skutečném životě se teď musí hvězda… číst článek
Dáša Vokatá o Kaiserově ohebnosti! A proč se do třetí svatby nežene? Dáša Vokatá o Kaiserově ohebnosti! A proč se do třetí svatby nežene? Už pět let je partnerkou Oldřicha Kaisera muzikantka Dáša Vokatá. Expartnerka zesnulého Magora Jirouse… číst článek
Jiří Lábus: Trojce s Kaiserem a Dášou se nebráním! Jiří Lábus: Trojce s Kaiserem a Dášou se nebráním! Legendární dvojice Kaiser a Lábus se rozrostla na trojici. Do své party vzali Olkdovu partnerku Dášu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent
zobrazit profil Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Marie Kyselková
Marie Kyselková
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene