Oldřich Kaiser

Datum narození: 16.5.1955
Místo narození: Liberec
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do svých rolí se Oldřich Kaiser vžívá se vší vervou. Jeho výstupy doprovází hlasité výbuchy smíchu. Tóninu humoru dirigoval mnohokrát hlavně s kolegou Jiřím Lábusem.

Herectví vystudoval Oldřich Kaiser na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech. Sedm sezón života strávil v Národním divadle. V Divadle bez zábradlí se objevil v inscenacích Byl to pták, Hráči nebo Romeo a Júlie po třiceti letech. Jiřího Lábuse potkal v Ypsilonce.

Společně si komediální kolegové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus zahráli i v několika filmech. Středobodem jejich slávy byla ale televize a rozhlas. V pořadech Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta dostávali do kolen i ty nejtvrdší bručouny. V rádiu pořádali Besedy u umakartového stolu anebo Hovory o ničem a více než osmsetkrát předvedli Tlučchořovic rodinku.

Na stříbrné plátno ho přilepil Karel Kachyňa snímkem Láska v roce 1973. A ve filmu se drží dodnes. Oldřich Kaiser si zahrál i ve válečném Tmavomodrém světě, v Havlově Odcházení nebo v hříšných komediích Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Malou roli si střihl i v pohádkovém filmu Kuky se vrací. Za role ve Vendetě, v Poutech a v Menzelově Obsluhoval jsem anglického krále získal sošky Českého lva. Na dalšího byl nominován spolu s Jiřím Lábusem za film Klauni.

V roce 1980 se oženil, jeho ženou pak byla 25 let herečka Naďa Konvalinková. Mají dceru Karolínu. Pak se ale rozvedli. Kaiserův génius totiž často vyžadoval laudánum v podobě alkoholu. Několikrát se z něj i léčil. Ještě víckrát kvůli němu ztratil práci.

Po rozvodu bylo po jeho boku viděno několik žen. Mezi nimi programová ředitelka a televizní analytička Eva Vrtíšková. Jeho někdejší avantýry se údajně týkaly i hereček jako Olga Schoberová či Chantal Poullain.

Oldřich Kaiser rád cestuje. Je po něm pojmenován i jeden druh střevlíka.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herec Igor Chmela slaví 46 Ťukněte si s celebritou! Herec Igor Chmela slaví 46 46. narozeniny dnes slaví herec Igor Chmela. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek
Derniéra Sluhy dvou pánů v Národním divadle: Donutil dohrál v slzách! Derniéra Sluhy dvou pánů v Národním divadle: Donutil dohrál v slzách! Kukátkem v oponě Národního divadla sledoval přicházející diváky a přemáhal dojetí. Miroslav Donutil… číst článek
Ze zákulisí filmu Masaryk: Kaiser se převlékl za Beneše a způsobil poprask na Hradě Ze zákulisí filmu Masaryk: Kaiser se převlékl za Beneše a způsobil poprask na Hradě Mistr převleků Oldřich Kaiser (61) opět zabodoval. Když se zjevil na Pražském hradě jako prezident… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil Jan Hrušínský
Jan Hrušínský
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová