Oldřich Kaiser

Datum narození: 16.5.1955
Místo narození: Liberec
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do svých rolí se Oldřich Kaiser vžívá se vší vervou. Jeho výstupy doprovází hlasité výbuchy smíchu. Tóninu humoru dirigoval mnohokrát hlavně s kolegou Jiřím Lábusem.

Herectví vystudoval Oldřich Kaiser na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech. Sedm sezón života strávil v Národním divadle. V Divadle bez zábradlí se objevil v inscenacích Byl to pták, Hráči nebo Romeo a Júlie po třiceti letech. Jiřího Lábuse potkal v Ypsilonce.

Společně si komediální kolegové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus zahráli i v několika filmech. Středobodem jejich slávy byla ale televize a rozhlas. V pořadech Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta dostávali do kolen i ty nejtvrdší bručouny. V rádiu pořádali Besedy u umakartového stolu anebo Hovory o ničem a více než osmsetkrát předvedli Tlučchořovic rodinku.

Na stříbrné plátno ho přilepil Karel Kachyňa snímkem Láska v roce 1973. A ve filmu se drží dodnes. Oldřich Kaiser si zahrál i ve válečném Tmavomodrém světě, v Havlově Odcházení nebo v hříšných komediích Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Malou roli si střihl i v pohádkovém filmu Kuky se vrací. Za role ve Vendetě, v Poutech a v Menzelově Obsluhoval jsem anglického krále získal sošky Českého lva. Na dalšího byl nominován spolu s Jiřím Lábusem za film Klauni.

V roce 1980 se oženil, jeho ženou pak byla 25 let herečka Naďa Konvalinková. Mají dceru Karolínu. Pak se ale rozvedli. Kaiserův génius totiž často vyžadoval laudánum v podobě alkoholu. Několikrát se z něj i léčil. Ještě víckrát kvůli němu ztratil práci.

Po rozvodu bylo po jeho boku viděno několik žen. Mezi nimi programová ředitelka a televizní analytička Eva Vrtíšková. Jeho někdejší avantýry se údajně týkaly i hereček jako Olga Schoberová či Chantal Poullain.

Oldřich Kaiser rád cestuje. Je po něm pojmenován i jeden druh střevlíka.

 

Články o celebritě

O Českého lva se popere Roden, Bartoška i hollywoodský fešák Jamie Dornan! O Českého lva se popere Roden, Bartoška i hollywoodský fešák Jamie Dornan! Vypadá to na slušný souboj fešáků. Letošní nominace na ceny Českého lva ovládl film Masaryk s Karlem… číst článek
Masaryk s Rodenem a Kaiserem slaví úspěch! Budou reprezentovat na slavném festivalu Masaryk s Rodenem a Kaiserem slaví úspěch! Budou reprezentovat na slavném festivalu Nový snímek režiséra Julia Ševčíka Masaryk, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika… číst článek
Neuvěřitelný úspěch filmu Anděl Páně 2: Vydělal přes 105 milionů! Neuvěřitelný úspěch filmu Anděl Páně 2: Vydělal přes 105 milionů! Magická hranice milionu diváků je na spadnutí. Anděl Páně 2 vydělal přes 105 milionů korun a Jiřího… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová

Nejnovější profily celebrit