Oldřich Kaiser

Datum narození: 16.5.1955
Místo narození: Liberec
Profese: herec, dabér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herec Oldřich Kaiser ztvárnil řadu rolí. Jeho komediální výstupy vždy doprovázely hlasité výbuchy smíchu. Tóninu humoru často dirigoval s kolegou Jiřím Lábusem.

Herectví Oldřich Kaiser vystudoval na brněnské konzervatoři a na pražské DAMU. Do roku 1985 působil v Divadle na Vinohradech. Sedm sezón života strávil v Národním divadle. V Divadle bez zábradlí se objevil v inscenacích Byl to pták, Hráči nebo Romeo a Júlie po třiceti letech. Jiřího Lábuse potkal v pražské Ypsilonce.

OLDŘICH KAISER A JEHO PROKLETÍ

Společně si komediální kolegové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus zahráli i v několika filmech. Středobodem jejich slávy byla ale televize a rozhlas. V pořadech Možná přijde i kouzelník nebo Ruská ruleta dostávali do kolen i ty nejtvrdší bručouny. V rádiu pořádali Besedy u umakartového stolu anebo Hovory o ničem a více než osmsetkrát předvedli Tlučchořovic rodinku.

Na stříbrné plátno ho přilepil Karel Kachyňa snímkem Láska v roce 1973. Oldřich Kaiser si zahrál i ve válečném Tmavomodrém světě, v Odcházení Václava Havla nebo v hříšných komediích Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. Malou roli si střihl v pohádkovém filmu Kuky se vrací Zdeňka a Jana Svěrákových.

Za role ve Vendetě, v Poutech a v Obsluhoval jsem anglického krále Jiřího Menzela získal Českého lva. Na dalšího byl nominován spolu s Jiřím Lábusem za film Klauni. Za vedlejší roli v životopisném dramatu Julia Ševčíka Masaryk dostal Českého lva 2017, ve stejné kategorii uspěl také rok poté, a to za svůj výkon ve filmu Po strništi bos.

Vášní Oldřicha Kaisera vždy bylo cestování. Je po něm pojmenován i jeden druh střevlíka.

O OLDŘICHU KAISEROVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1980 se Oldřich Kaiser oženil s herečkou Naďou Konvalinkovou, s níž má dceru Karolínu. Rozvedli se po 25 letech. Kaiserův génius totiž často vyžadoval laudánum v podobě alkoholu. Několikrát se z něj i léčil. Ještě častěji kvůli němu přišel o práci.

Po rozvodu bylo po boku Oldřicha Kaisera viděno několik žen. Mezi nimi programová ředitelka a televizní analytička Eva Vrtíšková. Jeho někdejší avantýry se údajně týkaly i hereček jako Olga Schoberová či Chantal Poullain. Posléze se na veřejnosti začal objevovat s písničkářkou Dášou Vokatou.

 

Články o celebritě

Kaiser se vrací do mládí: Zase si honí patku! Kaiser se vrací do mládí: Zase si honí patku! Všechno, jen ne konzervativní je Oldřich Kaiser (63). Herec, který nemá rád stereotyp a nepodléhá… číst článek
Hvězda Černých baronů Šimáček (†56): Co se dělo hodiny před smrtí?! Hvězda Černých baronů Šimáček (†56): Co se dělo hodiny před smrtí?! Smrt představitele vojína Vaty z Černých baronů Milana Šimáčka (†56) se zdála být velmi náhlou a… číst článek
Proměna Vyorálka z První republiky: Co mu to udělali?! Proměna Vyorálka z První republiky: Co mu to udělali?! Role si vybírat může. O tom, jak bude před kamerou vypadat, už ne. Jiří Vyorálek (44), který je v… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vica Kerekes
Vica Kerekes
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Martin Dejdar
Martin Dejdar
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková