Libuše Šafránková

Datum narození: 7.6.1953
Místo narození: Šlapanice u Brna
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Krásná a oblíbená herečka Libuše Šafránková se vryla do pamětí diváků všech generací, ať už jako Popelka, Večernice, princezna ze skal, vodnice Jana či třeba Helena Vránová z Vrchní, prchni!

Po brněnské konzervatoři předvedla Libuše Šafránková své první role v Mahenově divadle nebo v divadle Za branou. Poté přešla do pražského Činoherního klubu. Excelovala v Žebrácké opeře od Václava Havla, Gogolově Ženitbě nebo v dramatu od Jiřího Menzela Tři v tom. Pak začala působit na prknech Národního divadla.

LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ - JAK PŘIŠLA O VNOUČATA?

Kromě pohádek si Libuše Šafránková zahrála i v řadě komedií: ve Vrchní, prchni! od Svěráka a Smoljaka, ve Vorlíčkově Jak utopit doktora Mráčka či v Báječných létech pod psa podle románu Michala Viewegha. Objevila se i v seriálových Četnických humoreskách po boku Tomáše Töpfera. V Malé mořské víle se objevila po boku své sestry Miroslavy Šafránkové. Z novějších snímků byla k vidění v pohádce Micimutr či v seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

Nezapomenutelnou je herečka Libuše Šafránková pro všechny české děti v pohádkách Princ a Večernice, Třetí princ a především Tři oříšky pro popelku (prince jí skvěle ztvárnil Pavel Trávníček), která po několik generací patří k oblíbené a neodmyslitelné vánoční klasice nejen v Česku, ale i v Německu a dokonce Norsku (když tamní veřejnoprávní televize NRK po dvaceti letech opakovaného štědrovečerního vysílání Popelku v roce 1993 stáhla, zaplavila ji lavina stížností a rok na to se Libuška Šafránková ke svým norským divákům opět vrátila - v pětimilionovém Norsku si ji rok co rok nenechá ujít milion diváků). 

Za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v oscarovém filmu Jana Svěráka Kolja získala Libuše Šafránková Českého lva. V roce 2008 se stala nejoblíbenější českou herečkou všech dob v rozsáhlé anketě Hvězda mého srdce.

O LIBUŠI ŠAFRÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její manžel Josef Abrhám (mají spolu syna Josefa) jí stojí vždy po boku, což se ukázalo jako velmi potřebné, když ji po šedesátce operovali kvůli rakovině.

 

Články o celebritě

Libuše Šafránková (64): Po nemoci návrat na scénu! Libuše Šafránková (64): Po nemoci návrat na scénu! Naše slavná Popelka Libuše Šafránková (64) má předčasného Ježíška. Namluvila audioknihu Princ Mamánek,… číst článek
Televize odtajnily, jaké pohádky budou vysílat o Vánocích! Podívejte se! Televize odtajnily, jaké pohádky budou vysílat o Vánocích! Podívejte se! Velký boj! V tomto duchu se ponese Štědrý den na televizních obrazovkách. Česká televize i Nova vsadila… číst článek
Pohádkové setkání: Arabela Jana Nagyová v Česku! Vyfotila se s dcerou Xenie Pohádkové setkání: Arabela Jana Nagyová v Česku! Vyfotila se s dcerou Xenie Spousta dětí z celého Česka kdysi záviděla Aničce Slováčkové, že její maminkou je královna dětských… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší
zobrazit profil Johan Mádr herec
Johan Mádr herec
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Ivy Hoang
Ivy Hoang
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová