Libuše Šafránková

Datum narození: 7.6.1953
Místo narození: Šlapanice u Brna
Profese: herečka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Krásná a oblíbená herečka Libuše Šafránková se vryla do pamětí diváků všech generací, ať už jako Popelka, Večernice, princezna ze skal, vodnice Jana či třeba Helena Vránová z Vrchní, prchni!

Po brněnské konzervatoři předvedla Libuše Šafránková své první role v Mahenově divadle nebo v divadle Za branou. Poté přešla do pražského Činoherního klubu. Excelovala v Žebrácké opeře od Václava Havla, Gogolově Ženitbě nebo v dramatu od Jiřího Menzela Tři v tom. Pak začala působit na prknech Národního divadla.

LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ - JAK PŘIŠLA O VNOUČATA?

Kromě pohádek si Libuše Šafránková zahrála i v řadě komedií: ve Vrchní, prchni! od Svěráka a Smoljaka, ve Vorlíčkově Jak utopit doktora Mráčka či v Báječných létech pod psa podle románu Michala Viewegha. Objevila se i v seriálových Četnických humoreskách po boku Tomáše Töpfera. V Malé mořské víle se objevila po boku své sestry Miroslavy Šafránkové. Z novějších snímků byla k vidění v pohádce Micimutr či v seriálu Gympl s (r)učením omezeným.

Nezapomenutelnou je herečka Libuše Šafránková pro všechny české děti v pohádkách Princ a Večernice, Třetí princ a především Tři oříšky pro popelku (prince jí skvěle ztvárnil Pavel Trávníček), která po několik generací patří k oblíbené a neodmyslitelné vánoční klasice nejen v Česku, ale i v Německu a dokonce Norsku (když tamní veřejnoprávní televize NRK po dvaceti letech opakovaného štědrovečerního vysílání Popelku v roce 1993 stáhla, zaplavila ji lavina stížností a rok na to se Libuška Šafránková ke svým norským divákům opět vrátila - v pětimilionovém Norsku si ji rok co rok nenechá ujít milion diváků). 

Za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v oscarovém filmu Jana Svěráka Kolja získala Libuše Šafránková Českého lva. V roce 2008 se stala nejoblíbenější českou herečkou všech dob v rozsáhlé anketě Hvězda mého srdce.

O LIBUŠI ŠAFRÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její manžel Josef Abrhám (mají spolu syna Josefa) jí stojí vždy po boku, což se ukázalo jako velmi potřebné, když ji po šedesátce operovali kvůli rakovině.

 

Články o celebritě

Sůl do ran Libušky Šafránkové: Slavná milenka Abrháma šla s pravdou ven! Sůl do ran Libušky Šafránkové: Slavná milenka Abrháma šla s pravdou ven! Dvojice Josef Abrhám (78) a Libuše Šafránková (65) patří mezi nejstabilnější páry našeho showbyznysu.… číst článek
Tvůrci muzikálu nesmějí kopírovat film: Nové šaty pro Popelku! Tvůrci muzikálu nesmějí kopírovat film: Nové šaty pro Popelku! Nedotknutelný poklad! To jsou šaty Libuše Šafránkové (65) a vůbec všechny kostýmy, jež Theodor Pištěk… číst článek
Emma Smetana (30) ve spárech podvodníků! Její tvář zneužili k ohavnosti Emma Smetana (30) ve spárech podvodníků! Její tvář zneužili k ohavnosti Moderátorka Emma Smetana (30) se stala obětí podvodníků. Její tvář a tělo společnost Choco Lite využila… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza