Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Své herecké umění předvádí Jana Švandová už přes čtyřicet let. Byla první českou celebritou, který se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla jí nabízí role také film i televize. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala do francouzského televizního dramatu Angelika.

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba. V Divadle Bez Zábradlí účinkuje v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů odzbrojuje herečka Jana Švandová i svým sexappealem. Je ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce, za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům. Jana Švandová věří na osud. V této souvislosti zmiňuje třeba svoji nehodu v květnu 2014, která se jí stala, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

Manželem (ovšem až třetím v pořadí) Jany Švandové je Pavel Satorie, který s ní žije déle jak deset let. Z předchozího vztahu má Jana Švandová syna Huberta. Před Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Baleťák Harapes musí pod kudlu! Baleťák Harapes musí pod kudlu! Na premiéře Plesu upírů viditelně kulhal. Vlastimila Harapese (70) trápí levá kyčel. „Už mám termín… číst článek
Morávková, Perkausová a spol. vysypaly kabelky: Co v nich nosí za poklady? Morávková, Perkausová a spol. vysypaly kabelky: Co v nich nosí za poklady? Bez kabelky nedají ani ránu! Každá žena v ní má nějakou nepostradatelnou věc, každá ale jinou. A… číst článek
Módní desatero podle Františky: Jak ve společnosti obstát, kterak neselhat?  Módní desatero podle Františky: Jak ve společnosti obstát, kterak neselhat? Nejčastější otázky, jež mi dívky a ženy kladou, se týkají outfitů na party, premiéry, gala… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger