Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Jana Švandová se konečně pochlubila vnoučaty: Jsem šťastná, že je tu mám! Jana Švandová se konečně pochlubila vnoučaty: Jsem šťastná, že je tu mám! O svých vnoučatech vždy jen mluvila, teď ale Jana Švandová (70) udělala výjimku a vzala dětičky do… číst článek
Jana Švandová: 70, ale stále štabajzna! Jak je to možné? Jana Švandová: 70, ale stále štabajzna! Jak je to možné? Herečka Jana Švandová už také patří mezi slavné sedmdesátnice! I když má Jana na krku sedm křížků… číst článek
Jana Švandová v 70 letech modelkou! S její figurou si to může dovolit Jana Švandová v 70 letech modelkou! S její figurou si to může dovolit Herečka Jana Švandová byla jednou z předvádějících hereček na otevření nového obchodu s italskou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Martin Zbrožek
Martin Zbrožek
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Catherine Deneuve
Catherine Deneuve
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická