Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Jana Švandová v 70 hvězdou přehlídky! Když může na molo Jane Fonda, proč ne já? Jana Švandová v 70 hvězdou přehlídky! Když může na molo Jane Fonda, proč ne já? Před několika dny ovládly pařížský fashion week nestárnoucí hollywoodské hvězdy Jane Fonda (79) a… číst článek
Jana Švandová v 70 klidně do ulic bez make-upu! Může si to dovolit? Jana Švandová v 70 klidně do ulic bez make-upu! Může si to dovolit? Takhle to vypadá, když žena umí stárnout s grácií! Herečka Jana Švandová (70) se netají tím, že občas… číst článek
Konec festivalu bez hvězd: Situaci zachraňoval šoumen Jeremy! Konec festivalu bez hvězd: Situaci zachraňoval šoumen Jeremy! Zatímco na zahájení 52. ročníku MFF Karlovy Vary se to na červeném koberci hvězdami jen hemžilo,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Václav Liška
Václav Liška
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Petra Vraspírová
Petra Vraspírová
zobrazit profil Ivana Uhlířová
Ivana Uhlířová
zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner