Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Své herecké umění předvádí Jana Švandová už přes čtyřicet let. Byla první českou celebritou, který se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla jí nabízí role také film i televize. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala do francouzského televizního dramatu Angelika.

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba. V Divadle Bez Zábradlí účinkuje v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů odzbrojuje herečka Jana Švandová i svým sexappealem. Je ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce, za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům. Jana Švandová věří na osud. V této souvislosti zmiňuje třeba svoji nehodu v květnu 2014, která se jí stala, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

Manželem (ovšem až třetím v pořadí) Jany Švandové je Pavel Satorie, který s ní žije déle jak deset let. Z předchozího vztahu má Jana Švandová syna Huberta. Před Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Krásná Ina z Nemocnice na kraji města: Ženy mě nenáviděly! Krásná Ina z Nemocnice na kraji města: Ženy mě nenáviděly! Herectví pověsila představitelka krásné a mlčenlivé Iny z Dietlova legendárního seriálu Nemocnice… číst článek
»Český Delon« Bartoška vstoupil do klubu sedmdesátníků: 70 věcí, které o něm musíte vědět! »Český Delon« Bartoška vstoupil do klubu sedmdesátníků: 70 věcí, které o něm musíte vědět! Sympaťák s chraplákem dnes vstupuje do exkluzivního klubu sedmdesátníků! Herec a také prezident karlovarského… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Vladimír Kratina slaví 65 Ťukněte si s celebritou! Herec Vladimír Kratina slaví 65 Herec Vladimír Kratina ztvárnil desítky rolí jak v seriálech, filmech, televizních… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek