Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Švandová ve Varech: Jsem tu na líbánkách! Mám 20. výročí svatby! Švandová ve Varech: Jsem tu na líbánkách! Mám 20. výročí svatby! Je pravidelnou návštěvníci karlovarského filmového festivalu, na kterém vždy slaví narozeniny! Jana… číst článek
Nestárnoucí šťabajzna Jan Švandová: Budu zlá macecha! Nestárnoucí šťabajzna Jan Švandová: Budu zlá macecha! Herečka Jana Švandová si zahraje v muzikálu Tři oříšky pro Popelku. Producenti jí vybrali roli zlé… číst článek
Čachry v nové Popelce: Režisér na poslední chvíli vyšoupl Nývltovou! Čachry v nové Popelce: Režisér na poslední chvíli vyšoupl Nývltovou! Už to vypadalo, že obsazení chystané pohádkové show Tři oříšky pro Popelku je jasné, jenže pak přišla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vendulka Křížová
Vendulka Křížová
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk