Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Své herecké umění předvádí Jana Švandová už přes čtyřicet let. Byla první českou celebritou, který se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla jí nabízí role také film i televize. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala do francouzského televizního dramatu Angelika.

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba. V Divadle Bez Zábradlí účinkuje v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů odzbrojuje herečka Jana Švandová i svým sexappealem. Je ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce, za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům. Jana Švandová věří na osud. V této souvislosti zmiňuje třeba svoji nehodu v květnu 2014, která se jí stala, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

Manželem (ovšem až třetím v pořadí) Jany Švandové je Pavel Satorie, který s ní žije déle jak deset let. Z předchozího vztahu má Jana Švandová syna Huberta. Před Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Švandová to slízla: Výčitky od Bartošky! Švandová to slízla: Výčitky od Bartošky! S nadsázkou Jana Švandová (69) prozradila, proč stále vypadá tak dobře!  číst článek
Lukrativní nabídka pro Žilkovou! Focení pro Playboy! Kolik jí nabídli? Lukrativní nabídka pro Žilkovou! Focení pro Playboy! Kolik jí nabídli? Za ty peníze by si mohla koupit nový byt nebo luxusně zrekonstruovat svůj dům. Nabídku od pánského… číst článek
Ina z Nemocnice na kraji města Andrea Čunderlíková: Jsem hrdá babička! Ina z Nemocnice na kraji města Andrea Čunderlíková: Jsem hrdá babička! Nemluvná sestřička Ina z legendárního seriálu Nemocnice na kraji města Andrea Čunderlíková (64) je… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vávlav Kotva
Vávlav Kotva
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach