Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Jana Švandová je potřetí vdaná. Co řekla o svých exmanželech? Jana Švandová je potřetí vdaná. Co řekla o svých exmanželech? Herečka Jana Švandová je potřetí vdaná a šťastně. Poprvé se rozvedla s plastickým chirurgem, pak… číst článek
Jana Švandová za dva měsíce oslaví 70! Jak to, že vypadá o 10 let mladší? Jana Švandová za dva měsíce oslaví 70! Jak to, že vypadá o 10 let mladší? Herečka Jana Švandová (69) potají pije elixír mládí, protože jí nikdo nevěří, že za dva měsíce oslaví… číst článek
Nejvášnivější pár na plese Prahy: Karel a Hanka Heřmánkovi! Polibky a objetí nebraly konce Nejvášnivější pár na plese Prahy: Karel a Hanka Heřmánkovi! Polibky a objetí nebraly konce Manželé Heřmánkovi patří mezi nejstabilnější manželství v českém šoubyzu. A kdekoliv se objeví, šíří… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Cillian Murphy
Cillian Murphy
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková