Jana Švandová

Datum narození: 3.7.1947
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Švandová se stala první českou celebritou, která se nechala fotit pro časopis Playboy.

Herectví vystudovala na brněnské JAMU. Kromě divadla dostala řadu rolí také ve filmu i v televizi. Jana Švandová si zahrála například v dramatu Už zase skáču přes kaluže (se skvělým Vladimírem Dlouhým), v komedii Drahé tety a já nebo v poetické Kytici (vedle Bolka Polívky, Karla Rodena, Ani Geislerové či Lindy Rybové). Předvedla se také v seriálech Nemocnice na kraji města, Pojišťovna štěstí nebo v nekonečné Ulici. Hlavní roli získala ve francouzském televizním dramatu Angelika.

TAJEMSTVÍ JANY ŠVANDOVÉ

Jana Švandová kráčela po prknech Divadla na Vinohradech, Pod Palmovkou nebo v Činoherním klubu. V hudebním Karlíně a Broadwayi se objevila v muzikálech Kleopatra nebo Řek Zorba; v Divadle Bez Zábradlí v dramatech Terasa či Blbec k večeři.

Kromě hereckých výkonů Jana Švandová vždy odzbrojovala svým sexappealem. Stala se ostatně první českou celebritou, která se svlékla pro erotický časopis Playboy. Ukázat své půvaby neváhala ani po padesátce. Za svou krásu vděčí jak masážím, tak plastickým chirurgům.

Herečka Jana Švandová vždy věřila na osud. V této souvislosti zmiňovala třeba svoji nehodu z května 2014, která se jí přihodila, když jela kolem hřbitova, kde je pohřbena její matka, a navíc v den, kdy zemřela.

O JANĚ ŠVANDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Jany Švandové (ovšem až třetím v pořadí) se stal Pavel Satorie. V předchozím vztahu Jana Švandová přivedla na svět syna Huberta. Před Pavlem Satoriem byla vdaná za plastického chirurga a za filmového producenta.

 

Články o celebritě

Mahulena Bočanová: Šedesátnice jsou pro mě mladé holky! Mahulena Bočanová: Šedesátnice jsou pro mě mladé holky! Mahulena Bočanová (51) přiznala, že podle tatínkovy teorie už je tři roky dospělá. Je to prý díky… číst článek
Tohle jsou sexy babči showbyznysu! Švandová, Zelenková, Patrasová a spol. Tohle jsou sexy babči showbyznysu! Švandová, Zelenková, Patrasová a spol. Tahle sestava rozhodně do starého železa nepatří. Naopak. Jejich odhalené vnady by klidně rád viděl… číst článek
Nestárnoucí Jana Švandová (71): V zajetí sexy holek! Nestárnoucí Jana Švandová (71): V zajetí sexy holek! Stala se šéfkou poroty letošního ročníku modelingové soutěže Czech & Slovak Photo Girl!  číst článek

Další Herci

zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Anna Geislerová
Anna Geislerová
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová