Marian Jurečka

Datum narození: 15.3.1981
Místo narození: Přerov
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Marian Jurečka, jenž v lednu 2014, nedlouho po poslaneckém mandátu, získal také křeslo ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Marian Jurečka vystudoval Střední zemědělskou školu v Přerově a následně obor rostlinolékařství (se specializací na ochranu rostlin) na Mendelově univerzitě v Brně. Od roku 2002 vedl rodinný statek v Rokytnici na Přerovsku. Působil také jako vedoucí distribučního střediska agrochemie ve společnosti Lukrom.

MARIAN JUREČKA HRÁL S KAPELOU CHINASKI

Do KDU-ČSL Marian Jurečka vstoupil roku 1999. V prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou strany. Již předtím se opakovaně pokoušel stát jak komunálním, tak krajským zastupitelem. Podařilo se mu to až ve volbách 2012, kdy se probojoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Poslanecký mandát Marian Jurečka získal v předčasných volbách 2013. V lednu 2014 se stal ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Poté rezignoval jak na mandát zastupitele, tak na šéfování lidoveckého poslaneckého klubu, což po něm převzal Jiří Mihola.

V komunálních volbách 2014 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem obce Rokytnice na Přerovsku, a to díky přeferenčním hlasům. Z posledního místa kandidátky skočil na šesté. I tohoto mandátu se vzdal. V krajských volbách 2016 byl opět díky preferenčním hlasům z posledního místa, konkrétně 55., katapultován na čtvrté, a získal křeslo zastupitele.

O MARIANU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Marian Jurečka stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Mezi záliby Mariana Jurečky patří florbal, zajímá se o zemědělskou techniku a také hraje na tubu. Mluví anglicky a německy.

Římský katolík Marian Jurečka je ženatý a má pět synů.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Jurečka: EU má nejbezpečnější potraviny na světě. A co toxická vejce? Jurečka: EU má nejbezpečnější potraviny na světě. A co toxická vejce? Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v úterý jednal s ředitelem Evropského úřadu pro bezpečnost… číst článek
Babiš: Zrušme zbytečná ministerstva. Expert: Je to čistá „účelovka“ Babiš: Zrušme zbytečná ministerstva. Expert: Je to čistá „účelovka“ Z hnutí ANO jako lídra předvolebních průzkumů patrně nejhlasitěji zaznívá, že má Česko příliš ministerstev.… číst článek
Bělobrádek na pikniku slíbil osobnosti bez kostlivců. Spolupráci s ANO nevyloučil Bělobrádek na pikniku slíbil osobnosti bez kostlivců. Spolupráci s ANO nevyloučil Piknikem v centru Prahy v úterý zahájila KDU-ČSL závěrečnou část kampaně pro říjnové volby do Sněmovny.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek