Marian Jurečka

Datum narození: 15.3.1981
Místo narození: Přerov
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Marian Jurečka, jenž v lednu 2014, nedlouho po poslaneckém mandátu, získal také křeslo ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Marian Jurečka vystudoval Střední zemědělskou školu v Přerově a následně obor rostlinolékařství (se specializací na ochranu rostlin) na Mendelově univerzitě v Brně. Od roku 2002 vedl rodinný statek v Rokytnici na Přerovsku. Působil také jako vedoucí distribučního střediska agrochemie ve společnosti Lukrom.

MARIAN JUREČKA HRÁL S KAPELOU CHINASKI

Do KDU-ČSL Marian Jurečka vstoupil roku 1999. V prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou strany. Již předtím se opakovaně pokoušel stát jak komunálním, tak krajským zastupitelem. Podařilo se mu to až ve volbách 2012, kdy se probojoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Poslanecký mandát Marian Jurečka získal v předčasných volbách 2013. V lednu 2014 se stal ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Poté rezignoval jak na mandát zastupitele, tak na šéfování lidoveckého poslaneckého klubu, což po něm převzal Jiří Mihola.

V komunálních volbách 2014 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem obce Rokytnice na Přerovsku, a to díky přeferenčním hlasům. Z posledního místa kandidátky skočil na šesté. I tohoto mandátu se vzdal. V krajských volbách 2016 byl opět díky preferenčním hlasům z posledního místa, konkrétně 55., katapultován na čtvrté, a získal křeslo zastupitele.

O MARIANU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Marian Jurečka stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Mezi záliby Mariana Jurečky patří florbal, zajímá se o zemědělskou techniku a také hraje na tubu. Mluví anglicky a německy.

Římský katolík Marian Jurečka je ženatý a má pět synů.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Hlavu komunistické »mlátičky« Ondráčka žádalo 30 tisíc lidí: Vzdávám to!…ale ne kvůli pár křiklounům, řekl Hlavu komunistické »mlátičky« Ondráčka žádalo 30 tisíc lidí: Vzdávám to!…ale ne kvůli pár křiklounům, řekl Hlas lidu, hlas boží, nakonec platil i na komunistu. Zatímco se politici hádali, kdo vlastně dal… číst článek
Babiš je pro odvolání „mlátičky“ Ondráčka. „Dělá z nás blbce,“ vytkl premiérovi Jurečka Babiš je pro odvolání „mlátičky“ Ondráčka. „Dělá z nás blbce,“ vytkl premiérovi Jurečka Premiér Andrej Babiš (ANO) chce navrhnout odvolání Zdeňka Ondráčka (KSČM) z čela Komise pro kontrolu… číst článek
Agent StB v čele země? Fanouškům Babiše to vadit nebude, reagují politici na rozsudek Agent StB v čele země? Fanouškům Babiše to vadit nebude, reagují politici na rozsudek Slovenský krajský soud v Bratislavě zamítl žalobu premiéra v demisi Andreje Babiše. Ten se jí snažil… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Hynek Kmoníček
Hynek Kmoníček
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman