Marian Jurečka

Datum narození: 15.3.1981
Místo narození: Přerov
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Marian Jurečka, jenž v lednu 2014, nedlouho po poslaneckém mandátu, získal také křeslo ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Marian Jurečka vystudoval Střední zemědělskou školu v Přerově a následně obor rostlinolékařství (se specializací na ochranu rostlin) na Mendelově univerzitě v Brně. Od roku 2002 vedl rodinný statek v Rokytnici na Přerovsku. Působil také jako vedoucí distribučního střediska agrochemie ve společnosti Lukrom.

MARIAN JUREČKA HRÁL S KAPELOU CHINASKI

Do KDU-ČSL Marian Jurečka vstoupil roku 1999. V prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou strany. Již předtím se opakovaně pokoušel stát jak komunálním, tak krajským zastupitelem. Podařilo se mu to až ve volbách 2012, kdy se probojoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Poslanecký mandát Marian Jurečka získal v předčasných volbách 2013. V lednu 2014 se stal ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Poté rezignoval jak na mandát zastupitele, tak na šéfování lidoveckého poslaneckého klubu, což po něm převzal Jiří Mihola.

V komunálních volbách 2014 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem obce Rokytnice na Přerovsku, a to díky přeferenčním hlasům. Z posledního místa kandidátky skočil na šesté. I tohoto mandátu se vzdal. V krajských volbách 2016 byl opět díky preferenčním hlasům z posledního místa, konkrétně 55., katapultován na čtvrté, a získal křeslo zastupitele.

O MARIANU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Marian Jurečka stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Mezi záliby Mariana Jurečky patří florbal, zajímá se o zemědělskou techniku a také hraje na tubu. Mluví anglicky a německy.

Římský katolík Marian Jurečka je ženatý a má pět synů.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Výborný po Bělobrádkovi do čela? Výborný po Bělobrádkovi do čela? Lidovci si budou v březnu volit nového předsedu a o kandidáty není nouze.  číst článek
Bělobrádka v čele lidovců může vystřídat Výborný. Syn exministra obrany Bělobrádka v čele lidovců může vystřídat Výborný. Syn exministra obrany Lidovecký poslanec Marek Výborný (42) bude na březnovém sjezdu strany kandidovat na předsedu. V úterý… číst článek
Končící šéf lidovců Bělobrádek: O nemoci, vyhoření, rodině a „nových frajerech“ Končící šéf lidovců Bělobrádek: O nemoci, vyhoření, rodině a „nových frajerech“ Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek (41) těsně před sečtením senátních voleb oznámil, že příští rok… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Jiří Bis
Jiří Bis
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta