Marian Jurečka

Datum narození: 15.3.1981
Místo narození: Přerov
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Marian Jurečka, jenž v lednu 2014, nedlouho po poslaneckém mandátu, získal také křeslo ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Marian Jurečka vystudoval Střední zemědělskou školu v Přerově a následně obor rostlinolékařství (se specializací na ochranu rostlin) na Mendelově univerzitě v Brně. Od roku 2002 vedl rodinný statek v Rokytnici na Přerovsku. Působil také jako vedoucí distribučního střediska agrochemie ve společnosti Lukrom.

MARIAN JUREČKA HRÁL S KAPELOU CHINASKI

Do KDU-ČSL Marian Jurečka vstoupil roku 1999. V prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou strany. Již předtím se opakovaně pokoušel stát jak komunálním, tak krajským zastupitelem. Podařilo se mu to až ve volbách 2012, kdy se probojoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Poslanecký mandát Marian Jurečka získal v předčasných volbách 2013. V lednu 2014 se stal ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Poté rezignoval jak na mandát zastupitele, tak na šéfování lidoveckého poslaneckého klubu, což po něm převzal Jiří Mihola.

V komunálních volbách 2014 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem obce Rokytnice na Přerovsku, a to díky přeferenčním hlasům. Z posledního místa kandidátky skočil na šesté. I tohoto mandátu se vzdal. V krajských volbách 2016 byl opět díky preferenčním hlasům z posledního místa, konkrétně 55., katapultován na čtvrté, a získal křeslo zastupitele.

O MARIANU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Marian Jurečka stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Mezi záliby Mariana Jurečky patří florbal, zajímá se o zemědělskou techniku a také hraje na tubu. Mluví anglicky a německy.

Římský katolík Marian Jurečka je ženatý a má pět synů.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Exkluzivní anketa Aha!: Jak hubnou politici do plavek? Exkluzivní anketa Aha!: Jak hubnou politici do plavek?  Jsou samé schůze, výbory, žádný čas na pravidelnou stravu. Když pak přijde čas dovolených, politici… číst článek
Šéfka pozemkového úřadu Maradová končí. Novému ministru Tomanovi šla z cesty Šéfka pozemkového úřadu Maradová končí. Novému ministru Tomanovi šla z cesty Ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu (SPÚ) Svatava Maradová po dohodě s ministrem zemědělství… číst článek
Ferimu zkazil Zeman narozeniny. Se Schwarzenbergem šli raději na kefír Ferimu zkazil Zeman narozeniny. Se Schwarzenbergem šli raději na kefír Poslanci TOP 09 odešli před projevem prezidenta Miloše Zemana při dnešním jednání Sněmovny o vyslovení… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká