Marian Jurečka

Datum narození: 15.3.1981
Místo narození: Přerov
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Marian Jurečka, jenž v lednu 2014, nedlouho po poslaneckém mandátu, získal také křeslo ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky, se ve volbách 2017 stal lídrem KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Marian Jurečka vystudoval Střední zemědělskou školu v Přerově a následně obor rostlinolékařství (se specializací na ochranu rostlin) na Mendelově univerzitě v Brně. Od roku 2002 vedl rodinný statek v Rokytnici na Přerovsku. Působil také jako vedoucí distribučního střediska agrochemie ve společnosti Lukrom.

MARIAN JUREČKA HRÁL S KAPELOU CHINASKI

Do KDU-ČSL Marian Jurečka vstoupil roku 1999. V prosinci 2011 byl zvolen 1. místopředsedou strany. Již předtím se opakovaně pokoušel stát jak komunálním, tak krajským zastupitelem. Podařilo se mu to až ve volbách 2012, kdy se probojoval do Zastupitelstva Olomouckého kraje.

Poslanecký mandát Marian Jurečka získal v předčasných volbách 2013. V lednu 2014 se stal ministrem zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky. Poté rezignoval jak na mandát zastupitele, tak na šéfování lidoveckého poslaneckého klubu, což po něm převzal Jiří Mihola.

V komunálních volbách 2014 byl Marian Jurečka zvolen zastupitelem obce Rokytnice na Přerovsku, a to díky přeferenčním hlasům. Z posledního místa kandidátky skočil na šesté. I tohoto mandátu se vzdal. V krajských volbách 2016 byl opět díky preferenčním hlasům z posledního místa, konkrétně 55., katapultován na čtvrté, a získal křeslo zastupitele.

O MARIANU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Marian Jurečka stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji.

Mezi záliby Mariana Jurečky patří florbal, zajímá se o zemědělskou techniku a také hraje na tubu. Mluví anglicky a německy.

Římský katolík Marian Jurečka je ženatý a má pět synů.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Pomohla Číňanům do Česka, teď ji „sejmul“ skandál Zemanova poradce. Kche-čching opustí Prahu Pomohla Číňanům do Česka, teď ji „sejmul“ skandál Zemanova poradce. Kche-čching opustí Prahu Velvyslankyně Čínské lidové republiky v Praze Ma Kche-čching pravděpodobně končí na svém postu. Informaci… číst článek
Zarazila restituční mafii, hájí Jurečka ředitelku. Babišův ministr nařídil audit Zarazila restituční mafii, hájí Jurečka ředitelku. Babišův ministr nařídil audit Ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) dnes nařídil audit Státního pozemkového úřadu (SPÚ),… číst článek
„Mynář a Nejedlý jeli do Číny řešit své kšefty?“ Poslankyně tepe Hrad „Mynář a Nejedlý jeli do Číny řešit své kšefty?“ Poslankyně tepe Hrad Čínská mise spolupracovníků prezidenta Miloše Zemana už přinesla bouři ve vysoké politice. Kancléř… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek