Jan Hrušínský

Datum narození: 9.6.1955
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Hrušínský, mladší syn Rudolfa Hrušínského st., je známý filmový herec. Diváci ho viděli v mnoha pohádkách, třeba v Dívce na koštěti či Jak se budí princezny, objevil se i v mnoha vážných a kriminálních filmech, televizních seriálech. Jeho život je spjat především s divadlem.

Jan Hrušínský založil v roce 2004 oblíbené pražské Divadlo Na Jezerce, o dva roky dříve Divadelní společnost Jana Hrušínského. Od roku 2014 je čestným občanem Prahy 4. Na divadelním jevišti stál Jan Hrušínský už ve svých 5 letech, podobně jako táta Rudolf Hrušínský st.. Poté, co Jan Hrušínský vystudoval konzervatoř, se stal členem souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem. Cenilo se především nastudování Tří sester A. P. Čechova. V Ústí nad Labem se Jan Hrušínský seznámil s Miluší Šplechtovou, svou ženou. Mají spolu dvě dcery. Herectví se věnuje Kristýna Hrušínská, její domovskou scénou je Divadlo Na Jezerce.

JAN HRUŠÍNSKÝ - AKTUALITY A ZAJÍMAVOSTI ZDE

V 80. a 90. letech 20. století Jan Hrušínský s Miluší Šplechtovou procházeli různými pražskými divadly. Jan Hrušínský si stihl odskočit do filmů a seriálů. Hrál v Konci starých časů, Četnických humoreskách, Želarech. Z posledních filmů je třeba připomenout Občanský průkaz, Habermannův mlýn, seriál České televize Labyrint.
Vedle svých herecky nedostižných příbuzných stál Jan Hrušínský po boku snad všech českých hvězd, nechyběl na prknech Národního divadla. Stále spolupracuje například s Jiřinou Bohdalovou, která hraje v Divadle Na Jezerce. Oba spolu vystupují například ve filmu České televize Každý milión dobrý s premiérou v roce 2016.

Založením vlastní divadelní společnosti Jan Hrušínský volně navázal na rodinnou tradici. Zdůraznil při tom, že členové rodiny jsou českými divadelníky nepřetržitě od poloviny 19. století a sahá až k Josefu Kajetánu Tylovi. Velmi známým českým hercem je i Rudolf Hrušínský ml., starší bratr Jana Hrušínského. Jejich vztahy bohužel pokazil spor o majetek. Šlo o to, zda prodat chatu po tátovi, kam s Rudolfem Hrušínským st. jezdívali Josef Kemr a Jan Werich.

 

Články o celebritě

Herec Jan Hrušínský se tetelí blahem: Jsem trojnásobný děda! Herec Jan Hrušínský se tetelí blahem: Jsem trojnásobný děda! Raduje se, kudy chodí. Jan Hrušínský (62) slaví čerstvě narozeného vnuka Vojtu. Jeho fotkami se pyšní… číst článek
Hrušínský je dvojnásobný děda! Hrušínský je dvojnásobný děda! Radostnou zprávu sdělil Jan Hrušínský (62) světu prostřednictvím sociální sítě.  číst článek
Principál Jan Hrušínský bude podruhé dědečkem: Brzy se mu narodí vnuk Principál Jan Hrušínský bude podruhé dědečkem: Brzy se mu narodí vnuk Už v létě se Jan Hrušínský (62) stane podruhé dědečkem a Miluše Šplechtová (59) babičkou. Jejich… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová