Jan Hrušínský

Datum narození: 9.6.1955
Profese: herec, principál, dabér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Hrušínský, mladší syn Rudolfa Hrušínského st., se sice proslavil filmy jako Dívka na koštěti či Jak se budí princezny, ale svůj profesní život zasvětil především divadlu.

Jan Hrušínský založil v roce 2004 oblíbené pražské Divadlo Na Jezerce, o dva roky dříve Divadelní společnost Jana Hrušínského. Od roku 2014 je čestným občanem Prahy 4. Na divadelním jevišti stál Jan Hrušínský už ve svých 5 letech, podobně jako táta Rudolf Hrušínský starší.

JAN HRUŠÍNSKÝ - CO PROŽIL V KÓMATU

Poté, co Jan Hrušínský vystudoval konzervatoř, se stal členem souboru Činoherního studia v Ústí nad Labem. Cenilo se především nastudování Tří sester A. P. Čechova. V Ústí nad Labem se seznámil se svou budoucí manželkou Miluší Šplechtovou. Mají spolu dvě dcery. Herectví se věnuje Kristýna Hrušínská, její domovskou scénou je Divadlo Na Jezerce. Druhá dcera se ve šlépějích rodičů Barbora nevydala.

V 80. a 90. letech 20. století Jan Hrušínský s Miluší Šplechtovou procházeli různými pražskými divadly. Jan Hrušínský si stihl odskočit do filmů a seriálů. Hrál v Konci starých časů, Četnických humoreskách, Želarech. Z dalších filmů je třeba připomenout Občanský průkaz, Habermannův mlýn a také seriál České televize Labyrint.

Vedle svých herecky nedostižných příbuzných stál Jan Hrušínský po boku snad všech českých hvězd. Nechyběl ani na prknech Národního divadla. V jeho Divadle na Jezerce se hrála řada českých hvězd, např. Jiřina Bohdalová. Spolu si zahráli třeba také ve filmu České televize Každý milión dobrý (2016).

Založením vlastní divadelní společnosti Jan Hrušínský volně navázal na rodinnou tradici. Zdůraznil přitom, že členové rodiny jsou českými divadelníky nepřetržitě od poloviny 19. století a sahá až k Josefu Kajetánu Tylovi.

O JANU HRUŠÍNSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Velmi známým českým hercem je i Rudolf Hrušínský ml., starší bratr Jana Hrušínského. Jejich vztahy bohužel pokazil spor o majetek. Šlo o to, zda prodat chatu po tátovi, kam s Rudolfem Hrušínským st. jezdívali Josef Kemr a Jan Werich. Na herectví se dal i synovec Jana Hrušínského Rudolf.

 

Články o celebritě

Hrušínský po obvinění z nevěry: Líbačka s manželkou! Před očima údajné milenky Hrušínský po obvinění z nevěry: Líbačka s manželkou! Před očima údajné milenky Poté, co byl Jan Hrušínský (62) obviněn z nevěry s produkční svého Divadla na Jezerce Nikolou Hrkľovou… číst článek
Nevěra Jana Hrušínského? Jde o útok dřevěného moderátora, říká principál Nevěra Jana Hrušínského? Jde o útok dřevěného moderátora, říká principál Šéf Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (62) je podle tvrzení týdeníku Sedmička nevěrný své manželce… číst článek
Šplechtová (60) v ŠOKU! Hrušínský (62) už má prý JINOU (30) Šplechtová (60) v ŠOKU! Hrušínský (62) už má prý JINOU (30) Týdeník Sedmička přišel s naprosto šokující zprávou. Podle jejich informací to vypadá, že oblíbený… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Taclík
Marek Taclík
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora
zobrazit profil Petr Brukner herec
Petr Brukner herec
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová