Dagmar Čárová

Dagmar Čárová

Datum narození: 3.6.1958
Místo narození: Litoměřice
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Čárová se stala pojmem v oblasti dabingu. Svůj hlas propůjčila řadě hollywoodských star, jako jsou Sandra Bullock, Jodie Foster či Sigourney Weaver.

Po absolvování pražské DAMU byla Dagmar Čárová řadu let v angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde se též dala dohromady s kolegou Petrem Olivou, někdejším manželem herečky Reginy Rázlové. Od začátku 90. let 20. století je Dagmar Čárová na volné noze a věnuje se především dabingu. Občas ji diváci mohli vidět v Divadle Radka Brzobohatého, v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha či v Divadelním souboru Alexeje Pyška.

DAGMAR ČÁROVÁ – NEJEN O VZTAHU S PETREM OLIVOU

Na televizní obrazovce se Dagmar Čárové objevila už jako studentka DAMU, a to v seriálu Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města. Na stříbrném plátně debutovala roku 1978 v komedii Karla Kachyni Setkání v červenci s Danielou Kolářovou, Oldřichem Kaiserem a Tomášem Holým v hlavních rolích.

DAGMAR ČÁROVÁ JE FANDA VŠECH SVÁTKŮ

Dagmar Čárová si zahrála nejen v několika inscenacích, ale zejména v seriálech, a to Malý pitaval z velkého města, Pojišťovna štěstí, Kriminálka Anděl. Roli sice vedlejší, ale procházející řadou epizod ztvárnila v seriálu Policie Modrava. Zpodobnila v ní recepční, která se snaží najít toho pravého. Ústřední postavy detektivů v této krimi sérii Jaroslava Soukupa ztělesnili Soňa Norisová, Filip Tomsa a Jaroslav Satoranský.

Seznam hvězd, kterým Dagmar Čárová propůjčila svůj hlas, je vskutku úctyhodný. Jsou to např. Sandra Bullock, Jodie Foster, Kim Basinger, Sigourney Weaver, Susan Sarandon, Emma Thompson, Cybill Shepherd, Courteney Thorn Smith.

S manželem Petrem OlivouDagmar Čárová syna Pavla (*1986).

 

Další Herci

zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck