Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Samoživitelky nemají ani na maso pro děti: Mohou za to nezodpovědní rodiče, říká Maláčová Samoživitelky nemají ani na maso pro děti: Mohou za to nezodpovědní rodiče, říká Maláčová České samoživitelky nemají mnohdy ani na základní potraviny. Paní Alena si v novém pořadu Blesku… číst článek
Tohle jsou české podnikatelky roku. Ženy si zaslouží větší podporu, apelují ministryně Tohle jsou české podnikatelky roku. Ženy si zaslouží větší podporu, apelují ministryně V Praze si ve čtvrtek přebraly ocenění vítězky jednotlivých kategorií v soutěži o podnikatelku roku.… číst článek
Rodičovská může stoupnout rovnou na 300 tisíc. „Plán B“ Maláčové má háček Rodičovská může stoupnout rovnou na 300 tisíc. „Plán B“ Maláčové má háček Vládní koalice ANO a ČSSD se zatím nedohodla na tom, kdy a o kolik by se mohla zvýšit rodičovská… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Helena Válková
Helena Válková
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Ondřej Benešík
Ondřej Benešík
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský