Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Proplácení prvních tří dnů nemocenské? Politici se handrkují kvůli e-neschopenkám Proplácení prvních tří dnů nemocenské? Politici se handrkují kvůli e-neschopenkám Zrušení takzvané karenční doby je součástí koaliční smlouvy mezi ANO a ČSSD. Ministryně práce a sociálních… číst článek
RODIČOVSKÝ  PŘÍSPĚVEK: 260 tisíc na dítě! RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK: 260 tisíc na dítě! Rodičovský příspěvek se zvýší na 300 tisíc korun! Nad prohlášením vlády zajásalo srdce těch, kdo… číst článek
Utajovaná schůzka Babiše a Hamáčka: Řešili spory i proplácení nemocenské Utajovaná schůzka Babiše a Hamáčka: Řešili spory i proplácení nemocenské První spory v těžce lepené vládní koalici jsou tu. Hnutí ANO se brání proplácení prvních tří dnů… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija