Jana Maláčová

Datum narození: 24.6.1981
Profese: politička ČSSD, úřednice
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Maláčová, členka ČSSD, byla v červenci 2018 prezidentem Milošem Zemanem jmenována ministryní práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše.

Po oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu Jana Maláčová absolvovala ještě obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

JANA MALÁČOVÁ - PROBLÉM S DOTACEMI?

Jana Maláčová pracovala mj. jako analytička fondů Evropské unie na ministerstvu pro místní rozvoj nebo zástupkyně Kanceláře Senátu Parlamentu ČR při Evropském parlamentu. Od června 2015 byla ředitelkou odboru rodinné politiky a politiky stárnutí na ministerstvu práce a sociálních věcí.

V lednu 2016 se Jana Maláčová stala členkou správní rady Česko-německého fondu budoucnosti. V listopadu 2017 vstoupila do ČSSD. Do funkce ministryně práce a sociálních věcí v druhé vládě Andreje Babiše ji předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl poté, co na tento post rezignoval Petr Krčál, a to kvůli plagiátorské aféře. Prezident Miloš Zeman ji do funkce jmenoval 30. července 2018.

O JANĚ MALÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manžel Jany Maláčové Aleš Chmelař se v červnu 2017 stal státním tajemníkem pro evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR. Pár má spolu syna.

 

Články o celebritě

Spor o obědy zdarma i životní minimum zaměstnal špičky koalice. ANO a ČSSD hledají kompromis Spor o obědy zdarma i životní minimum zaměstnal špičky koalice. ANO a ČSSD hledají kompromis Kdo všechno bude mít ve škole nárok na oběd zdarma? A kdy a na kolik se zvýší životní minimum? Na… číst článek
Vyšší „rodičák“, zálohové výživné. Maláčová chce protlačit balíček na podporu rodin Vyšší „rodičák“, zálohové výživné. Maláčová chce protlačit balíček na podporu rodin Vláda by měla na jaře projednat soubor opatření na podporu rodin. Obsahovat bude úpravu zvýšení rodičovské,… číst článek
Petříček o „restartu“ ČSSD: Máme lidi jako Maláčová, Zimola není naše budoucnost Petříček o „restartu“ ČSSD: Máme lidi jako Maláčová, Zimola není naše budoucnost Volební sjezd ČSSD se kvapem blíží a do vedení se po boku vicepremiéra a předsedy strany Jana Hamáčka… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra