Miroslav Donutil

Datum narození: 7.2.1951
Místo narození: Třebíč
Profese: herec, bavič a dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Skvělý herec a bavič Miroslav Donutil začínal v brněnské Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených českých filmů (legendární jsou Pelíšky). S manželkou Zuzanou má dva syny.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí a dodnes je s Brnem spojován. Na počátku devadesátých let se stal členem činohry Národního divadla a zde působí dodnes.

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech jako například Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže.

Kromě filmu a divadla se věnuje Miroslav Donutil dabingu a často vystupuje v televizních pořadech jako komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. Nezapomenutelný a nenahraditelný je v divadelní hře Sluha dvou pánů.

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18-ti let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou vychoval Miroslav Donutil dva dnes už dospělé syny - Tomáše a Martina.

 

Články o celebritě

Vykopli Urbanovou, je stará! Vykopli Urbanovou, je stará! Svou milovanou roli Libuše už Eva Urbanová (56) v Národním Divadle zpívat nebude. O svém konci se… číst článek
Po Donutilovi opouští Národní divadlo i Urbanová! Po 22 letech jí vzali Libuši Po Donutilovi opouští Národní divadlo i Urbanová! Po 22 letech jí vzali Libuši Dlouhých 22 let zpívala Můj drahý národ český neskoná! Nyní je konec. Evu Urbanovou (56) čeká 8.… číst článek
Donutil poprvé o výpovědi: Trpkost a smutek! Donutil poprvé o výpovědi: Trpkost a smutek! Obrovské zklamání, trpkost a smutek. Toto cítil herec Miroslav Donutil, když končil po třiadvaceti… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Hugh Grant
Hugh Grant