Miroslav Donutil

Datum narození: 7.2.1951
Místo narození: Třebíč
Profese: herec, bavič a dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Skvělý herec a bavič Miroslav Donutil začínal v brněnské Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených českých filmů (legendární jsou Pelíšky). S manželkou Zuzanou má dva syny.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí a dodnes je s Brnem spojován. Na počátku devadesátých let se stal členem činohry Národního divadla a zde působí dodnes.

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech jako například Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže.

Kromě filmu a divadla se věnuje Miroslav Donutil dabingu a často vystupuje v televizních pořadech jako komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. Nezapomenutelný a nenahraditelný je v divadelní hře Sluha dvou pánů.

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18-ti let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou vychoval Miroslav Donutil dva dnes už dospělé syny - Tomáše a Martina.

 

Články o celebritě

Trápení Mariána Labudy (†73): Po čem před smrtí nejvíc toužil? Trápení Mariána Labudy (†73): Po čem před smrtí nejvíc toužil? Než zemřel, měl Marián Labuda (†73) jedno velké přání. To se mu však do osudného dne, kdy zkolaboval… číst článek
Zákulisí seriálu Dáma & Král: Vybavení za 15 milionů! Zákulisí seriálu Dáma & Král: Vybavení za 15 milionů! Kriminální seriál Dáma & Král pravidelně kraluje obrazovkám a získává tak sledovanost televizi… číst článek
Světová rarita ve Zlíně: Mrakodrap 21, aneb jak Baťa (ne)pracoval ve výtahu Světová rarita ve Zlíně: Mrakodrap 21, aneb jak Baťa (ne)pracoval ve výtahu Rarita, kterou nikde jinde u nás nespatříte! To je výtah ve známém zlínském mrakodrapu č. 21, který… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Hanuš Bor
Hanuš Bor
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová