Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Drsné natáčení Strážmistra Topinky: Tahání zdechliny a žebřík místo koně! Drsné natáčení Strážmistra Topinky: Tahání zdechliny a žebřík místo koně! V dešti promokl na kost, a dokonce tahal zdechlinu ovce. To vše prožil představitel titulního hrdiny… číst článek
Strážmistr Topinka už dnes na ČT: Natáčení plné strachu! Strážmistr Topinka už dnes na ČT: Natáčení plné strachu! Musel vydržet natáčet v dešti a po place tahat i mrtvou ovci. Nejvíc dal ale Robertu Miklušovi (36)… číst článek
»Strážmistr Topinka« Robert Mikluš: Převedl svou novou lásku! »Strážmistr Topinka« Robert Mikluš: Převedl svou novou lásku! Herec Robert Mikluš (36) alias strážmistr Topinka září štěstím. Není divu, nejprve se mu povedlo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Anežka Rusevová
Anežka Rusevová
zobrazit profil Eliška Boušková
Eliška Boušková
zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer