Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

50 let od okupace: Vzpomínky 20 osobností. Krampola chtěli zastřelit, Kubišovou ukrývali! 50 let od okupace: Vzpomínky 20 osobností. Krampola chtěli zastřelit, Kubišovou ukrývali! Dnes před půlnocí to bude přesně padesát let, kdy začala invaze vojsk Varšavské… číst článek
Jiří Krampol (80): Taxikář ho zachránil před zastřelením Jiří Krampol (80): Taxikář ho zachránil před zastřelením Dnes před půlnocí to bude přesně padesát let, kdy začala invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa!… číst článek
Těhulka z Doktora Martina čeká holčičku! Těhulka z Doktora Martina čeká holčičku! Televizním divákům se zapsala do paměti především jako výstřední sestřička ze seriálu Doktor Martin.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Viktor Limr
Viktor Limr
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej