Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Dojemný konec Varů: Silná slova díků a rozvášněný "upír" Pattinson! Známe všechny vítěze! Dojemný konec Varů: Silná slova díků a rozvášněný "upír" Pattinson! Známe všechny vítěze! 53. ročník MFF Karlovy Vary skončil. Červený koberec i ceremoniál tentokrát kromě českých hvězd ozdobili… číst článek
Trapas hvězdy Doktora Martina: Strážmistr Topinka na dámských záchodech! Trapas hvězdy Doktora Martina: Strážmistr Topinka na dámských záchodech! Když musíš, tak musíš. Něco podobného si možná řekl herec Robert Mikluš (35) známý ze seriálu České… číst článek
Bartoška chce točit, ale nemá co! A proč málem musel šetřit na hostech a ubytování? Bartoška chce točit, ale nemá co! A proč málem musel šetřit na hostech a ubytování? První úkon, který letos čekal ještě před zahájením prezidenta MFF Karlovy Vary Jiřího Bartošku (71),… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal  Suchánek
Michal Suchánek
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová