Miroslav Donutil

Datum narození: 7.2.1951
Místo narození: Třebíč
Profese: herec, bavič a dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Skvělý herec a bavič Miroslav Donutil začínal v brněnské Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených českých filmů (legendární jsou Pelíšky). S manželkou Zuzanou má dva syny.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí a dodnes je s Brnem spojován. Na počátku devadesátých let se stal členem činohry Národního divadla a zde působí dodnes.

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech jako například Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže.

Kromě filmu a divadla se věnuje Miroslav Donutil dabingu a často vystupuje v televizních pořadech jako komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. Nezapomenutelný a nenahraditelný je v divadelní hře Sluha dvou pánů.

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18-ti let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou vychoval Miroslav Donutil dva dnes už dospělé syny - Tomáše a Martina.

 

Články o celebritě

Natáčení Labyrintu 3: Zákazy pro herce Natáčení Labyrintu 3: Zákazy pro herce Do třetice všeho dobrého i zlého! Obojí platí pro herce, kteří pod vedením Jiřího Stracha (44) od… číst článek
Miroslav Donutil (66): Nenápadně vydělává statisíce! Miroslav Donutil (66): Nenápadně vydělává statisíce! Hvězda s hvězdnými honoráři! Tak berou Miroslava Donutila (66) seriáloví tvůrci. Kde se objeví, je… číst článek
Hádky na natáčení seriálu Dáma a král! Donutil prý křičí na kolegy Hádky na natáčení seriálu Dáma a král! Donutil prý křičí na kolegy Seriáloví herci si často mluví o pohodě na place díky dobré partě, která se při natáčení sešla. Jenže… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Csongor Kassai
Csongor Kassai
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas