Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Tajemství Hádka z Dámy a Krále: Býval kuchtíkem, teď bere víc než Donutil Tajemství Hádka z Dámy a Krále: Býval kuchtíkem, teď bere víc než Donutil Pořádný kus cesty ušel herec Matěj Hádek (42). Jeho začátky zoufalého kuchtíka v reklamě odnesl čas,… číst článek
Hádek bral štěky v reklamě, teď trumfl i Donutila! Hádek bral štěky v reklamě, teď trumfl i Donutila! Větší honorář než Miroslav Donutil (67) má díky většímu počtu natáčecích dní v seriálu Dáma a Král… číst článek
Moderovat Českého lva? Noční můra nejen Polívky a Výborné! Moderovat Českého lva? Noční můra nejen Polívky a Výborné! Moderovat slavnostní předávání Českých lvů. Zní to jako pocta, ve skutečnosti je to ale spíš horor… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Leoš  Noha
Leoš Noha
zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra