Miroslav Donutil

Datum narození: 7.2.1951
Místo narození: Třebíč
Profese: herec, bavič a dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Skvělý herec a bavič Miroslav Donutil začínal v brněnské Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených českých filmů (legendární jsou Pelíšky). S manželkou Zuzanou má dva syny.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí a dodnes je s Brnem spojován. Na počátku devadesátých let se stal členem činohry Národního divadla a zde působí dodnes.

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech jako například Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže.

Kromě filmu a divadla se věnuje Miroslav Donutil dabingu a často vystupuje v televizních pořadech jako komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. Nezapomenutelný a nenahraditelný je v divadelní hře Sluha dvou pánů.

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18-ti let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou vychoval Miroslav Donutil dva dnes už dospělé syny - Tomáše a Martina.

 

Články o celebritě

Nenávist Munzara s Donutilem: Proč si 25 let nemohli přijít na jméno! Nenávist Munzara s Donutilem: Proč si 25 let nemohli přijít na jméno! Když se dva chlapi hádají, většinou za to může ženská! V případě Luďka Munzara (83) a Miroslava Donutila… číst článek
Tak slaví Barťák: Jirkovy divoké narozeniny! Tak slaví Barťák: Jirkovy divoké narozeniny! Užil si to! Herec Jiří Bartoška (70) oslavil kulatiny ve velkém stylu. Prezident filmového festivalu… číst článek
Jiří Bartoška slaví 70. narozeniny! Kdo mu přišel popřát? Jiří Bartoška slaví 70. narozeniny! Kdo mu přišel popřát? Nejslavnější kuřák Česka Jiří Bartoška slaví 70. narozeniny. Své jubileum se rozhodl oslavit ve velkém… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Linda Rybová
Linda Rybová
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Maroš Kramár
Maroš Kramár