Miroslav Donutil

Datum narození: 7.2.1951
Místo narození: Třebíč
Profese: herec, bavič a dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Skvělý herec a bavič Miroslav Donutil začínal v brněnské Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených českých filmů (legendární jsou Pelíšky). S manželkou Zuzanou má dva syny.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí a dodnes je s Brnem spojován. Na počátku devadesátých let se stal členem činohry Národního divadla a zde působí dodnes.

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech jako například Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže.

Kromě filmu a divadla se věnuje Miroslav Donutil dabingu a často vystupuje v televizních pořadech jako komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. Nezapomenutelný a nenahraditelný je v divadelní hře Sluha dvou pánů.

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18-ti let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou vychoval Miroslav Donutil dva dnes už dospělé syny - Tomáše a Martina.

 

Články o celebritě

Karel Vágner (75) odtajnil své letní sídlo na Krétě! Karel Vágner (75) odtajnil své letní sídlo na Krétě! Utíká z Česka! Karel Vágner (75) se rozhodl prožít podzim svého života ve stínu olivovníků. Koupil… číst článek
Zlá krev v Národním kvůli platům! Kolik berou herci a kolik ředitelé? Zlá krev v Národním kvůli platům! Kolik berou herci a kolik ředitelé? Už to není taková bída, ale taky nic k chlubení. Hvězdy Národního divadla, jako je Iva Janžurová… číst článek
Podivné poměry po vyhazovech v Národním: Šéfové berou miliony a na hercích se šetří! Podivné poměry po vyhazovech v Národním: Šéfové berou miliony a na hercích se šetří! Kopou první českou divadelní ligu, ale jejich platy se diametrálně liší! Zatímco si herci v Národním… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Tereza Pokorná
Tereza Pokorná