Miroslav Donutil

Datum narození: 7.2.1951
Místo narození: Třebíč
Profese: herec, bavič a dabér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Skvělý herec a bavič Miroslav Donutil začínal v brněnské Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených českých filmů (legendární jsou Pelíšky). S manželkou Zuzanou má dva syny.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí a dodnes je s Brnem spojován. Na počátku devadesátých let se stal členem činohry Národního divadla a zde působí dodnes.

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech jako například Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže.

Kromě filmu a divadla se věnuje Miroslav Donutil dabingu a často vystupuje v televizních pořadech jako komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. Nezapomenutelný a nenahraditelný je v divadelní hře Sluha dvou pánů.

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18-ti let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou vychoval Miroslav Donutil dva dnes už dospělé syny - Tomáše a Martina.

 

Články o celebritě

Derniéra Sluhy dvou pánů v Národním divadle: Donutil dohrál v slzách! Derniéra Sluhy dvou pánů v Národním divadle: Donutil dohrál v slzách! Kukátkem v oponě Národního divadla sledoval přicházející diváky a přemáhal dojetí. Miroslav Donutil… číst článek
Donutil se loučil s Národním divadlem: Oči plné slz a dvacetiminutový potlesk Donutil se loučil s Národním divadlem: Oči plné slz a dvacetiminutový potlesk Úplně naposledy po 22 letech Miroslav Donutil (65) vstoupil na jeviště Národního divadla v roli Sluhy… číst článek
13 tajemství slavných českých komedií: Plachta přebral milenku Burianovi! 13 tajemství slavných českých komedií: Plachta přebral milenku Burianovi! Hodiny smíchu ze všech stran! To servírují všechny televize během nadcházejících svátků. A protože… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Milo Ventimiglia
Milo Ventimiglia
zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský