Simona Stašová

Datum narození: 19.3.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Simona Stašová své umění a šarm předvedla publiku mnoha divadel, stejně jako divákům řady filmů, z nichž některé se již staly kultovními. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

SIMONA STAŠOVÁ TERČEM ŠEJDÍŘŮ

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Těmi nejlepšími bezesporu jsou postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat (oba z dílny Jana Hřebejka) nebo z romantického snímku Filipa Renče Román pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Simona Stašová byla třikát nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Pelíšky, Román pro ženy a Lída Baarová.

O SIMONĚ STAŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se Simona Stašová provadal za kolegu Pavla Trávníčka. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že herec dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i jeho další partnerky. Druhé manželství Simony Stašové s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tento vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Petr Kostka (78): Pomoc, dusím se! Petr Kostka (78): Pomoc, dusím se! Sotva mluví, ale když jde o divadlo, přemohl se. Petr Kostka (78) dorazil na letní scénu divadla… číst článek
Starostlivá Simona Stašová: Stěhuje si k sobě nemocného tatínka, prvního manžela Bohdalové Starostlivá Simona Stašová: Stěhuje si k sobě nemocného tatínka, prvního manžela Bohdalové Břetislav Staš (89), první manžel herečky Jiřiny Bohdalové (86) a otec Simony Stašové (62), žil celý… číst článek
Stašová (62), dcera Bohdalové (86): VELKÉ STĚHOVÁNÍ KVŮLI NEMOCI! Stašová (62), dcera Bohdalové (86): VELKÉ STĚHOVÁNÍ KVŮLI NEMOCI! Velké stěhování! První manžel Jiřiny Bohdalové (86) a otec její jediné dcery Simony Stašové (62)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta