Simona Stašová

Datum narození: 19.3.1955
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Její osobité herecké umění i hlasitý šarm znají publika mnoha divadel. Simona Stašová předvedla své umění i v několika kultovních filmech. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Mezi ty nejlepší patří postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat nebo romantického Románu pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se s ní oženil herec a dabér Pavel Trávníček. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že Trávníček dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i další Trávníčovy partnerky.

Druhé manželství s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tady ale vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Pavel Sedláček
Pavel Sedláček
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil Jan Hrušínský
Jan Hrušínský
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová