Simona Stašová

Datum narození: 19.3.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Simona Stašová své umění a šarm předvedla publiku mnoha divadel, stejně jako divákům řady filmů, z nichž některé se již staly kultovními. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

SIMONA STAŠOVÁ TERČEM ŠEJDÍŘŮ

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Těmi nejlepšími bezesporu jsou postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat (oba z dílny Jana Hřebejka) nebo z romantického snímku Filipa Renče Román pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Simona Stašová byla třikát nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Pelíšky, Román pro ženy a Lída Baarová.

O SIMONĚ STAŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se Simona Stašová provadal za kolegu Pavla Trávníčka. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že herec dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i jeho další partnerky. Druhé manželství Simony Stašové s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tento vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Stašová (62), dcera Bohdalové (86): VELKÉ STĚHOVÁNÍ KVŮLI NEMOCI! Stašová (62), dcera Bohdalové (86): VELKÉ STĚHOVÁNÍ KVŮLI NEMOCI! Velké stěhování! První manžel Jiřiny Bohdalové (86) a otec její jediné dcery Simony Stašové (62)… číst článek
Stašová má novou lásku! Stašová má novou lásku! Už tři týdny Simona Stašová (62) neusíná doma sama. Po ročním váhání se rozhodla pořídit si společnici,… číst článek
Bohdalová dostala čestné občanství! Dekorovali ji tam, kde si brala Brzobohatého! Bohdalová dostala čestné občanství! Dekorovali ji tam, kde si brala Brzobohatého! Jiřina Bohdalová (86) zažila velkou slávu v historických prostorách pražské Staroměstské… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Nová - Arichteva
Veronika Nová - Arichteva
zobrazit profil Rudolf Hrušínský ml.
Rudolf Hrušínský ml.
zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura