Simona Stašová

Datum narození: 19.3.1955
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Její osobité herecké umění i hlasitý šarm znají publika mnoha divadel. Simona Stašová předvedla své umění i v několika kultovních filmech. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Mezi ty nejlepší patří postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat nebo romantického Románu pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se s ní oženil herec a dabér Pavel Trávníček. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že Trávníček dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i další Trávníčovy partnerky.

Druhé manželství s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tady ale vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Pohřeb herce Michala Pavlaty (†71): Rozloučila se herecká elita, Klus svým projevem rozesmál kolegy Pohřeb herce Michala Pavlaty (†71): Rozloučila se herecká elita, Klus svým projevem rozesmál kolegy Poslední rozloučení s hercem a dabérem Michalem Pavlatou (†71), který prohrál letitý boj s rakovinou,… číst článek
Stašová v očekávání! Stašová v očekávání! Kontroverzní život herečky, který byl trhákem kin v první polovině loňského roku, oslovil i členy… číst článek
O Českého lva se popere Roden, Bartoška i hollywoodský fešák Jamie Dornan! O Českého lva se popere Roden, Bartoška i hollywoodský fešák Jamie Dornan! Vypadá to na slušný souboj fešáků. Letošní nominace na ceny Českého lva ovládl film Masaryk s Karlem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová

Nejnovější profily celebrit