Simona Stašová

Datum narození: 19.3.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Simona Stašová své umění a šarm předvedla publiku mnoha divadel, stejně jako divákům řady filmů, z nichž některé se již staly kultovními. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

SIMONA STAŠOVÁ TERČEM ŠEJDÍŘŮ

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Těmi nejlepšími bezesporu jsou postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat (oba z dílny Jana Hřebejka) nebo z romantického snímku Filipa Renče Román pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Simona Stašová byla třikát nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Pelíšky, Román pro ženy a Lída Baarová.

O SIMONĚ STAŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se Simona Stašová provadal za kolegu Pavla Trávníčka. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že herec dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i jeho další partnerky. Druhé manželství Simony Stašové s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tento vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Nepříjemný úraz Stašové: Zlomenina! Trpí v bolestech! Nepříjemný úraz Stašové: Zlomenina! Trpí v bolestech! Nedávno měla strach o maminku Jiřinu Bohdalovou (87), která musela do nemocnice po pádu ze schodů.… číst článek
Nejdřív pád ze schodů Bohdalové, a teď... Zlomenina Stašové! Nejdřív pád ze schodů Bohdalové, a teď... Zlomenina Stašové! Velmi nepříjemné zranění nohy si způsobila Simona Stašová (63), a ohrozila tak představení, která… číst článek
Zoufalá Simona Stašová: Strach o zdraví mámy Bohdalové! Zoufalá Simona Stašová: Strach o zdraví mámy Bohdalové! Simona Stašová (63) nedávno zažila šok a chvíle plné strachu o maminku Jiřinu Bohdalovou (87), která… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip