Kate Middleton

Datum narození: 9.1.1982
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Váha: 56,7 kg
Výška: 179 cm
Profese: manželka prince Williama

Související celebrity

Životopis

Kate Middleton se z obyčejné dívky z jižní Anglie stala vévodkyní z Cambridge. Splnil se jí dětský sen snad všech dívek světa: když se provdala za prince Williama, stala se princeznou.

Catherine Elizabeth Middleton sice nepochází z žádné královské rodiny, ale vystupování měla a má dostatečně vhodné na to, aby se stala manželkou britského následníka trůnu (i když občas... třeba když ji fotografové přistihnou, že pod šaty nenosí kalhotky...). Manželka prince Williama je nejstarší dcerou leteckého dispečera společnosti British Airways Michaela Francise Middletona a letušky Carol Elizabeth Middletonové. Její rodiče vlastní objednávkovou společnost, která se zabývá prodejem party doplňků a dekorací. Má dva mladší sourozence. Sestru Phillipu (která je veřejnosti známější jako Pippa) a bratra Jamese.

VÉVODKYNĚ KATE: HUBNĚTE KRÁLOVSKY!

Narodila se v hrabství Reading, Berkshire, v jižní Anglii a navštěvovala veřejnou školu Marlborough College. Kate Middleton nikdy nebyla jednou z těch, kdo se jenom věnoval škole a veškerý svůj volný čas trávil čtením knih doma, v izolaci od vrstevníků. Od mala se věnovala tenisu, hokeji, basketballu a atletice. Stejně jako princ William i Kate Middleton studovala na University of St. Andrews ve skotské provincii Fife se zaměřením na historii umění. Jejími dalšími obory byly biologie a chemie. Na této škole se také s vnukem královny Alžběty a synem prince Charlese seznámila (kuriozita: je údajně Williamovou sestřenicí ze 16. kolena).

Po absolvování univerzity krátce pracovala ve firmě svých rodičů, později však získala zaměstnání na částečný úvazek v módním domě Jigsaw coby asistentka nákupčího. Kate Middleton se aktivně zajímá o dětskou módu - v rámci firmy Party Pieces vytvořila značku First Birthdays a do budoucna by se tomuto oboru chtěla více věnovat.

O VÉVODKYNI KATE MIDDLETON ČTĚTE ZDE>>

Kate a William spolu chodili již od dob studií na univerzitě. V roce 2007 však ve švýcarském Zermattu oznámili rozchod. Nicméně ještě tentýž rok se objevily spekulace o obnovení jejich vztahu, definitivně se však potvrdily až v roce 2010, kdy se v Keni zasnoubili. 29. dubna 2011 se ve Westminsterském opatsví uskutečnila svatba.

Dne 22. července 2013 se jim narodil syn George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexandr Ludvík). Je prvorozeným synem prince Williama, védody z Cambridge a tedy dalším nástupníkem trůnu. Na podzim 2014 oznámili královští rodiče, že čekají dalšího potomka. A přišla na svět princezna Charlotte. V létě 2017 vévodkyně Kate otěhotněla potřetí. V dubnu 2018 porodila třetí dítě.

 

Články o celebritě

Miminko Kate a Williama vydělá za první rok života 1,5 miliardy Kč, říkají ekonomové Miminko Kate a Williama vydělá za první rok života 1,5 miliardy Kč, říkají ekonomové Jen pár hodin po narození třetího potomka Kate a Williama ekonomové začali počítat, kolik by tenhle… číst článek
Královský porod: Co teď čeká Kate a malého prince a kdy budou křtiny? Královský porod: Co teď čeká Kate a malého prince a kdy budou křtiny? Malý princ se sotva narodil a jeho matka se sotva vzpamatovala ze třetího porodu, a všichni už se… číst článek
Kate & William MAJÍ MIMINKO! 3,82 kg štěstí Kate & William MAJÍ MIMINKO! 3,82 kg štěstí Spojené království má nového prince. Princ William (35) včera brzy ráno odvezl Kate (36) do porodnice… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Jiří Pokorný
Jiří Pokorný
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Monika Leová
Monika Leová
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Markéta Davidová
Markéta Davidová