Kate Middleton

Datum narození: 9.1.1982
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Váha: 56,7 kg
Výška: 179 cm
Profese: manželka prince Williama

Související celebrity

Životopis

Z obyčejné dívky z jižní Anglie se stala vévodkyní z Cambridge. Kate Middleton si splnila dětský sen snad všech dívek světa: když se provdala za prince Williama, stala se princeznou.

Catherine Elizabeth Middleton sice nepochází z žádné královské rodiny, ale vystupování měla a má dostatečně vhodné na to, aby se stala manželkou britského následníka trůnu (i když občas... třeba když ji fotografové přistihnou, že pod šaty nenosí kalhotky...). Současná manželka prince Williama je nejstarší dcerou leteckého dispečera společnosti British Airways Michaela Francise Middletona a letušky Carol Elizabeth Middletonové. Její rodiče vlastní objednávkovou společnost, která se zabývá prodejem party doplňků a dekorací. Má dva mladší sourozence. Sestru Phillipu (která je veřejnosti známější jako Pippa) a bratra Jamese.

Narodila se v hrabství Reading, Berkshire, v jižní Anglii a navštěvovala veřejnou školu Marlborough College. Kate Middleton nikdy nebyla jednou z těch, kdo se jenom věnoval škole a veškerý svůj volný čas trávil čtením knih doma, v izolaci od vrstevníků. Od mala se věnovala tenisu, hokeji, basketballu a atletice. Stejně jako princ William, Kate Middleton studovala na University of St. Andrews ve skotské provincii Fife se zaměřením na historii umění. Jejími dalšími obory byly biologie a chemie. Na této škole se také s vnukem královny Alžběty a synem prince Charlese seznámila (kuriozita: je údajně Williamovou sestřenicí ze 16. kolena).

Po absolvování univerzity pracovala kratkou dobu ve firmě svých rodičů, později však získala zaměstnání na částečný úvazek v módním domě Jigsaw coby asistentka nákupčího. Kate Middleton se aktivně zajímá o dětskou módu - v rámci firmy Party Pieces vytvořila značku First Birthdays a do budoucna se tomuto oboru chtěla věnovat naplno.

Kate a William spolu chodili již od dob studií na univerzitě, v roce 2007 však ve švýcarském Zermattu oznámili rozchod. Nicméně ještě tentýž rok se objevily spekulace o obnovení jejich vztahu, definitivně se však potvrdily až v roce 2010, kdy se v Keni zasnoubili. 29. dubna 2011 se ve Westminsterském opatsví uskutečnila svatba.
Dne 22. července 2013 se jim narodil syn George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexandr Ludvík). Je prvorozeným synem prince Williama, védody z Cambridge a tedy dalším nástupníkem trůnu. Na podzim 2014 oznámili královští rodiče, že čekají dalšího potomka.

 

Články o celebritě

Vévodkyně Kate v Polsku: Nejsem krásná, je to jenom make-up Vévodkyně Kate v Polsku: Nejsem krásná, je to jenom make-up Britský princ William a jeho žena Kate Middleton jsou oficiálně mimo "kancelář". Včera před polednem… číst článek
Královská rodina na návštěvě v Polsku: Kate oslnila  šaty za 60 tisíc Královská rodina na návštěvě v Polsku: Kate oslnila šaty za 60 tisíc Královská rodina vévodkyně Kate (35), princ William (35) a jejich děti princ George (3) a princezna… číst článek
Letní sestřih, nebo nový styl? Vévodkyně Kate překvapila novým účesem Letní sestřih, nebo nový styl? Vévodkyně Kate překvapila novým účesem Vévodkyně z Cambridge překvapila své fanoušky, když se na Wimbledonu ukázala s novým sestřihem. Kaštanově… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová
zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Dana  Mauerhoferová
Dana Mauerhoferová
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler
zobrazit profil Umberto Eco
Umberto Eco
zobrazit profil David Furnish
David Furnish