Kate Middleton

Datum narození: 9.1.1982
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Váha: 56,7 kg
Výška: 179 cm
Profese: manželka prince Williama

Související celebrity

Životopis

Z obyčejné dívky z jižní Anglie se stala vévodkyní z Cambridge. Kate Middleton si splnila dětský sen snad všech dívek světa: když se provdala za prince Williama, stala se princeznou.

Catherine Elizabeth Middleton sice nepochází z žádné královské rodiny, ale vystupování měla a má dostatečně vhodné na to, aby se stala manželkou britského následníka trůnu (i když občas... třeba když ji fotografové přistihnou, že pod šaty nenosí kalhotky...). Současná manželka prince Williama je nejstarší dcerou leteckého dispečera společnosti British Airways Michaela Francise Middletona a letušky Carol Elizabeth Middletonové. Její rodiče vlastní objednávkovou společnost, která se zabývá prodejem party doplňků a dekorací. Má dva mladší sourozence. Sestru Phillipu (která je veřejnosti známější jako Pippa) a bratra Jamese.

Narodila se v hrabství Reading, Berkshire, v jižní Anglii a navštěvovala veřejnou školu Marlborough College. Kate Middleton nikdy nebyla jednou z těch, kdo se jenom věnoval škole a veškerý svůj volný čas trávil čtením knih doma, v izolaci od vrstevníků. Od mala se věnovala tenisu, hokeji, basketballu a atletice. Stejně jako princ William, Kate Middleton studovala na University of St. Andrews ve skotské provincii Fife se zaměřením na historii umění. Jejími dalšími obory byly biologie a chemie. Na této škole se také s vnukem královny Alžběty a synem prince Charlese seznámila (kuriozita: je údajně Williamovou sestřenicí ze 16. kolena).

Po absolvování univerzity pracovala kratkou dobu ve firmě svých rodičů, později však získala zaměstnání na částečný úvazek v módním domě Jigsaw coby asistentka nákupčího. Kate Middleton se aktivně zajímá o dětskou módu - v rámci firmy Party Pieces vytvořila značku First Birthdays a do budoucna se tomuto oboru chtěla věnovat naplno.

Kate a William spolu chodili již od dob studií na univerzitě, v roce 2007 však ve švýcarském Zermattu oznámili rozchod. Nicméně ještě tentýž rok se objevily spekulace o obnovení jejich vztahu, definitivně se však potvrdily až v roce 2010, kdy se v Keni zasnoubili. 29. dubna 2011 se ve Westminsterském opatsví uskutečnila svatba.
Dne 22. července 2013 se jim narodil syn George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexandr Ludvík). Je prvorozeným synem prince Williama, védody z Cambridge a tedy dalším nástupníkem trůnu. Na podzim 2014 oznámili královští rodiče, že čekají dalšího potomka.

 

Články o celebritě

Styl podle celebrit: Těhotná Amal v elegantním modelu. Inspirujte se! Styl podle celebrit: Těhotná Amal v elegantním modelu. Inspirujte se! Líbí se vám, jak se oblékají slavné ženy? Jejich modely můžete celkem snadno napodobit, stačí jen… číst článek
Vévodkyně Kate ukázala svalnaté ruce. Kdy jindy ještě porušila královská módní pravidla? Vévodkyně Kate ukázala svalnaté ruce. Kdy jindy ještě porušila královská módní pravidla? Vévodkyně Kate je bezesporu jednou z největších módních ikon dnešní doby. Ženy po celém světě se… číst článek
Chudák Kate… William vzal kramle s nemravou! Chudák Kate… William vzal kramle s nemravou! O konci manželství prince Williama a Kate Middletonové se spekuluje už delší dobu. A princovi, jak… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Slámová
Klára Slámová
zobrazit profil Libuše Jahodová
Libuše Jahodová
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Ilja Prachař
Ilja Prachař
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Andrea Němcová
Andrea Němcová
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický