Ladilav Frej jr.

Datum narození: 8.10.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Frej je synem slavného hereckého páru Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Jeho sestrou je též herečka, a to Kristýna Frejová.

Před profesionální kamerou Ladislav Frej mladší debutoval v krátkém filmu Carmen (1981), kde si zahrál žárlivého manžela. Jeho choť v podání Dagmar Veškrnové, později Havlové, si tam na něj připravila zajímavé karnevalové překvapení. Do svého televizního dramatu, jehož scénář vycházel z knihy Josefa Škvoreckého, Eine kleine Jazzmusik (1996) Ladislava Freje jr. obsadila Zuzana Zemanová-Hojdová. Ústřední postavy si v něm zahráli Karel Roden, Bořivoj Navrátil, Jiří Lábus a Miroslav Donutil.

V době, kdy byl syn slavných rodičů ještě na DAMU, zjistil, že s ním není něco v pořádku. A tak se Ladislav Frej ml. poprvé dostal do psychiatrické léčebny. Přestože se jeho nemoc výrazně podepsala na jeho kariéře, z branže úplně nevypadl. Dostal např. hlavní roli v pohádce Kouzelný šíp (1998) Věry Jordánové, která do něj obsadila též jeho matku Věru Galatíkovou a dále Filipa Blažka, Lucii Vondráčkovou či Janu Preissovou.

LADISLAV FREJ JR. A BOJ S DÉMONY

Jednu z hlavních rolí dostal Ladislav Frej jr. také v povídkové komedii Co chytneš v žitě (1999) Romana Vávry, kde se objevili např. Klára Issová, Iva Hüttnerová, Jaromír Dulava a Iva Janžurová. Osudem zkoušeného herece, který je velmi podobný svému otci Ladislavu Frejovi, televizní diváci mohli vidět i v seriálech Doktorka Kellerová, V.I.P. vraždy, Přešlapy, Nemocnice na kraji města - nové osudy či Ordinace v růžové zahradě. Znát by Ladislava Freje jr. měli i milovníci divadla. Předvedl se např. v Dejvickém divadle v představení Můj život se psy.

JAK LADISLAV FREJ ZACHRÁNIL OTCI ŽIVOT - ČTĚTE ZDE

Herci nejsou jen rodiče Ladislava Freje ml., ale též jeho starší sestra Kristýna Frejová.