Jana Černochová

Datum narození: 26.10.1973
Místo narození: Praha
Profese: politička ODS
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Černochová začínala v bance na přepážce. Poté, co roku 1997 vstoupila do ODS, její hvězda začala stoupat. Stala se starostkou Prahy 2 a posléze i poslankyní Parlamentu ČR.

Rozvedená a bezdětná Jana Černochová se kromě své politické kariéry proslavila vztahem s mužem, jenž se během jejich čtyřletého partnerství stal policejním prezidentem. Byl to dlouholetý policista Martin Červíček, jehož kariéra šla strmě nahoru podobně jako Jany Černochové. Avšak jejich cesty se rozešly. Politička po rozchodu s přítelem své pozice obhájila, policejní prezident byl z funkce odvolán. Do křesla hlavy PČR se totiž na základě rozhodnutí soudu vrátil Petr Lessy.

POSLANKYNĚ JANA ČERNOCHOVÁ – VYHODILA PREZIDENTA?

Rodilá Pražačka Jana Černochová po maturitě, kterou úspěšně složila roku 1992, pracovala v bance na přepážce. Roku 1996 absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví; tři roky nato získala titul bakaláře na Vysoké škole aplikovaného práva. Poté studovala mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha.

JANA ČERNOCHOVÁ A FASCINACE RYBOU

Ještě v době studií, konkrétně roku 1997, vstoupila do ODS. Hned v listopadu 1998 zasedla do Zastupitelstva městské části Praha 2. Po volbách 2006 se stala starostkou, jíž byla do roku 2010. Do starostovského křesla se opět vrátila 26. března 2012. Tento post obhájila ve volbách 2014 jako lídryně tamní kandidátky občanských demokratů.

O JANĚ ČERNOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2010 byla Jana Černochová zvolena do dolní komory. Po jmenování jejího tehdejšího přítele Martina Červíčka policejním prezidentem se vzdala členství ve sněmovním bezpečnostním výboru, jemuž předsedala. Mandát poslankyně měla do srpna 2013 a opět jej získala v říjnu téhož roku – ve volbách byla opět zvolena do Poslanecké sněmovny ze třetího místa pražské kandidátky ODS. Roku 2015 se Jana Černochová stala terčem výhrůžek – ROZHOVOR ČTĚTE ZDE.

Lídryní kandidátky ODS pro Prahu se Jana Černochová stala v parlamentních volbách 2017.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Tichá koalice ANO–ČSSD–KSČM zafungovala: EET bude platit dál i pro malé živnostníky Tichá koalice ANO–ČSSD–KSČM zafungovala: EET bude platit dál i pro malé živnostníky Bylo teprve devět hodin ráno. Středa. A politici se stihli už dvakrát zabývat EET.  Poprvé téma týkající… číst článek
Sněmovní špeky: Černochová šila do Piráta v džínách, Okamura zmateně vybízel k demisi Sněmovní špeky: Černochová šila do Piráta v džínách, Okamura zmateně vybízel k demisi „Špeky“ z Malé Strany pobavily v posledních dnech Česko. Například předseda SPD Tomio Okamura vybízel… číst článek
„Věří blábolům z Youtube.“ Foldyna bouřil kvůli Sýrii na Václaváku, Ovčáčka hájí Mynář „Věří blábolům z Youtube.“ Foldyna bouřil kvůli Sýrii na Václaváku, Ovčáčka hájí Mynář Téma bombardování Sýrie dál rezonuje mezi českými politiky. Zatímco branný a zahraniční výbor Sněmovny… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová