Radúz Mácha

Datum narození: 15.6.1987
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Radúz Mácha je televizním divákům znám ze seriálu Cesty domů II a z koprodukčního romantického snímku Přijde letos Ježíšek? Úspěchy na divadle slavil ale již mnohem dřív.

Televizní diváci znají pohledného Radúze Máchu jako jednu z ústředních postav seriálu Cesty domů II (2010), kde jeho partnerkou byla herečka a zpěvačka Veronika Zelníčková. V koprodukčním filmu (Česko, Slovensko, Mexiko) z roku 2013 Přijde letos Ježíšek? si Radúz Mácha zahrál s kolegy, jako jsou Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Václav Postránecký, Pavel Kříž či Igor Chmela.

V rámci studia dramatického oboru Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (letech 2003 až 2007) Radúz Mácha hostoval v Těšínském divadle (Tři v tom, Noc na Karlštejně), v ostravském Divadle Petra Bezruče (Strašidlo cantervillské) a v Národním divadle moravskoslezském (Nepohodlný Indián, La Traviata). Po úspěšném absolvování ostravské konzervatoře byl přijat na JAMU v Brně, obor činoherního herectví. Hostoval v divadelním spolku Eventualité, objevoval se i na dalších brněnských scénách – v divadle Husa na provázku (Večer umělců, Obrazy ze stříbrného století) či v HaDivadle (scénické čtení Asanace Václava Havla).

Už v průběhu posledního ročníku studia JAMU Radúz Mácha hostoval ve Stavovském divadle a na Nové scéně. Hrál v představeních Konec masopustu, Deváté srdce, Zkrocení zlé ženy, Nosorožci, Ohlušující pach bílé, Naši furianti. Účinkoval v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí a v unikátním projektu Roberta Wilsona 1914. Rovněž si zahrál v muzikálu Quasimodo v pražském divadle Hybernia. V srpnu 2011 se stal členem činohry Národního divadla, kde na prkna, co znamenají svět, vstoupil mj. v Strakonickém dudákovi, Modrém ptákovi, v Zemětřesení v Londýně či v Manon Lescaut.

Radúz Mácha je ženatý. Baletku Národního divadla Martu Drastíkovou, svou dlouholetou přítelkyni, si tajně vzal 25. července 2015.

 

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková