Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér

Související celebrity

Životopis

Zabil Baziliška, utekl drakovi, vyhrál Ohnivý pohár a udolal toho, jehož jméno se do té doby nesmělo vyslovit. Alespoň z druhé ruky. Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. S filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek. Dlouhou dobu chodil s herečkou Terezou Voříškovou.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu Kotek a Mádl kuly také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve Venkovském učiteli.

Kromě Pottera daboval Vojta Kotek i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizuje festival pro mladé umělce Český tučňák.

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde hraje s Kotkem i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními. 

Tereza Voříšková s ním chodila dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro.

 

 

Další Herci

zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Nicole Kidman
Nicole Kidman
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall

Nejnovější profily celebrit