Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu Vojta Kotek a Jirka Mádl kuly také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci. Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve Venkovském učiteli.

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde účinkoval s Vojtou Kotkem i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními. 

Tereza Voříšková s ním chodila dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro. V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou.

 

 

Články o celebritě

Kotek v zajetí strachu: Pro okolí se zbláznil... Kotek v zajetí strachu: Pro okolí se zbláznil... Snad každý člověk na světě má z něčeho strach. Jinak na tom není ani Vojta Kotek (30), kterého už… číst článek
Úspěšný film Marie Terezie: Ze čtyř dílů jen dva! Co všechno tvůrci vystřihli? Úspěšný film Marie Terezie: Ze čtyř dílů jen dva! Co všechno tvůrci vystřihli? Dvojdílný film České televize Marie Terezie slavil velké úspěchy a k obrazovkám přilákal přes dva… číst článek
Film Marie Terezie plný sexu! Prasklá postel, soulož s labutí. Vážně to tak bylo? Film Marie Terezie plný sexu! Prasklá postel, soulož s labutí. Vážně to tak bylo? Příběh velké panovnice, velká výprava a krásné historické kostýmy za desetitisíce. Takový je dvoudílný… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Boris Hybner
Boris Hybner
zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková
zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Jan Hartl
Jan Hartl
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka