Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu Vojta Kotek a Jirka Mádl kuly také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci. Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve Venkovském učiteli.

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde účinkoval s Vojtou Kotkem i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními. 

Tereza Voříšková s ním chodila dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro. V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou.

 

 

Články o celebritě

Pauhofová a Kotek s kudrlinkami: Ve filmu Marie Terezie dojde i na drsný porod Pauhofová a Kotek s kudrlinkami: Ve filmu Marie Terezie dojde i na drsný porod Česká republika hostí velký filmařský tým, který společně s českými herci vytváří historický velkofilm… číst článek
Tajemství slavné panovnice: Při sexu pod Marií Terezií praskla postel Tajemství slavné panovnice: Při sexu pod Marií Terezií praskla postel Scenáristku Mirku Zlatníkovou (50) bavila historická literatura odjakživa. To, že není žádný film… číst článek
Vojta Kotek v paruce a podpatcích! Vojta Kotek v paruce a podpatcích! Je to 269 let, co Marie Terezie se svým manželem Františkem Štepánem Lotrinským navštívila zámek… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Vladimír Čech
Vladimír Čech
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek