Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér

Související celebrity

Životopis

Zabil Baziliška, utekl drakovi, vyhrál Ohnivý pohár a udolal toho, jehož jméno se do té doby nesmělo vyslovit. Alespoň z druhé ruky. Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. S filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek. Dlouhou dobu chodil s herečkou Terezou Voříškovou.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu Kotek a Mádl kuly také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve Venkovském učiteli.

Kromě Pottera daboval Vojta Kotek i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizuje festival pro mladé umělce Český tučňák.

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde hraje s Kotkem i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními. 

Tereza Voříšková s ním chodila dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro.

 

 

Články o celebritě

Vojta Kotek prozradil, proč mu Kaiser říká synku a kolik vydělal na Padesátce Vojta Kotek prozradil, proč mu Kaiser říká synku a kolik vydělal na Padesátce Vojta Kotek (29) dokázal nemožné, když se mu do jeho prvního filmu podařilo přemluvit Oldřicha Kaisera.… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Oldřich Navrátil slaví 64! Ťukněte si s celebritou! Herec Oldřich Navrátil slaví 64! Oldřich Navrátil je herecká hvězda, ale i člověk s těžkým osudem. Jeho životem… číst článek
Princezna z Řachandy ukázala prsa! Z toho budou šílet nejen princové Princezna z Řachandy ukázala prsa! Z toho budou šílet nejen princové Jako rozmazlená princezna v pohádce Řachanda se halila do růžových šatiček. V nové letní komedii… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Paula Wild
Paula Wild
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk