Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

VOJTA KOTEK NEJEN O ZALOŽENÍ SKUPINY

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu tato dvojice kula také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci.

Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve filmech Venkovský učitel, Tobbruk či Perfekt Days, kde ztvárnil jednu z klíčových postav po boku partnerky v podání Ivany Chýlkové

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde s Vojtou Kotkem účinkoval i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními.

Celovečerním režijním debutem Vojtěcha Kotka je komedie Padesátka (2015). Do té doby natočil pár studentských krátkometrážních snímků.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

S herečkou Terezou Voříškovou Vojta Kotek chodil dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro. V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou. Jak se po necelém roce náhodou provalilo, pár se rozešel.

 

 

Články o celebritě

Jakub Prachař: Nelítostný boj s Vojtou Kotkem! Jakub Prachař: Nelítostný boj s Vojtou Kotkem! Herec, moderátor a bavič Jakub Prachař (35) miluje soutěžení! To už delší dobu předvádí v pořadu… číst článek
Pavla Tomicová nevyhrála StarDance, ale velké peníze ano! Fíha... Pavla Tomicová nevyhrála StarDance, ale velké peníze ano! Fíha... Kuje železo, dokud je žhavé. Své stříbro ve StarDance Pavla Tomicová (56) nevyužila na tanečních… číst článek
Herecká a taneční hvězda Pavla Tomicová: PRVNÍ  VELKÉ PRACHY! Díky StarDance! Herecká a taneční hvězda Pavla Tomicová: PRVNÍ VELKÉ PRACHY! Díky StarDance! Kuje železo, dokud je žhavé. Své stříbro ve StarDance Pavla Tomicová (56) nevyužila na tanečních… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Michal Suchánek
Michal Suchánek
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Genadij Rumlena
Genadij Rumlena
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová