Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu Vojta Kotek a Jirka Mádl kuly také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci. Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve Venkovském učiteli.

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde účinkoval s Vojtou Kotkem i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními. 

Tereza Voříšková s ním chodila dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro. V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou.

 

 

Články o celebritě

Seriál Mordparta se vrací: Plánková vyvázne z kriminálu, Fiala tam bude hnít dál! Seriál Mordparta se vrací: Plánková vyvázne z kriminálu, Fiala tam bude hnít dál! Zůstane navždy Radim Fiala za mřížemi? Zatímco Markéta Plánková se z vězení dostává hned v prvním… číst článek
Tak slaví Barťák: Jirkovy divoké narozeniny! Tak slaví Barťák: Jirkovy divoké narozeniny! Užil si to! Herec Jiří Bartoška (70) oslavil kulatiny ve velkém stylu. Prezident filmového festivalu… číst článek
Hollywoodský režisér točí pro Českou televizi a vznikají nové Ladovy pohádky Hollywoodský režisér točí pro Českou televizi a vznikají nové Ladovy pohádky Na co všechno se můžete na jaře těšit v České televizi? Je toho zase spousta, každý si tam najde… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Stanislav Zindulka
Stanislav Zindulka
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Cynthia Nixon
Cynthia Nixon