Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu Vojta Kotek a Jirka Mádl kuly také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci. Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve Venkovském učiteli.

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde účinkoval s Vojtou Kotkem i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními. 

Tereza Voříšková s ním chodila dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro. V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou.

 

 

Články o celebritě

Fotograf zachytil něžné chvilky Vojty Kotka s přítelkyní. To je lásky! Fotograf zachytil něžné chvilky Vojty Kotka s přítelkyní. To je lásky! To je lásky! Herec Vojta Kotek (29) a jeho přítelkyně Valerie Rónová jsou opravdu jako dvě hrdličky.… číst článek
Pavel Novotný nadaboval film Auta: Vzal práci za nemocného tátu Pavel Novotný nadaboval film Auta: Vzal práci za nemocného tátu Bere práci za nemocného tátu! Pavel Novotný (35) se ujal dabingu animovaného bijáku Auta 3, který… číst článek
Vojta Kotek vyvedl přítelkyni Valerii: Zamilované pohledy a úsměvy Vojta Kotek vyvedl přítelkyni Valerii: Zamilované pohledy a úsměvy A je to tady. Herec a moderátor Vojta Kotek (29) byl už před časem načapán se svojí novou láskou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Matt  Czuchry
Matt Czuchry
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Jason Statham
Jason Statham
zobrazit profil Marie Štípková
Marie Štípková
zobrazit profil Hana Doulová Krobotová
Hana Doulová Krobotová