Jiří Mádl

Datum narození: 23.10.1986
Místo narození: České Budějovice
Výška: 170 cm
Profese: herec, režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herce Jiřího Mádla si všichni pamatují jako teenagera z komedie Snowboarďáci. Tyto časy jsou již dávno pryč. Stal se z něj nejen respektovaný herec, ale též režisér a scenárista.

Po gymnáziu vedly kroky Jiřího Mádla na obor Psychologie na Univerzitě Karlově v Praze. Tam však dlouho nesetrval a pustil se do studia Sociální a masové komunikace na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Tady nakonec v roce 2009 převzal i bakalářský diplom. Jeho herecká kariéra se zatím rozvíjela rychleji, než on sám asi kdy vůbec čekal, a to i přes to, že u přijímací zkoušky na FAMU v roce 2007 neuspěl.

JIŘÍ MÁDL PŘEDVEDL BRATRA

Poprvé na sebe Jirka Mádl upozornil už v devatenácti letech hitem Snowboarďáci (2005), kde exceloval spolu s Vojtěchem Kotkem. Úspěch snímku byl takový, že následovalo volné pokračování Rafťáci. Z role puberťáka už ale dávno vyrostl a dospěl i jeho herecký projev.

A to dokonce až tak, že si v roce 2008 vysloužil cenu Mezinárodního karlovarského filmového festivalu pro nejlepšího mužského herce v hlavní roli za film Děti noci. Jiří Mádl si zahrál v desítkách filmů. Namátkou např.: Jak se krotí krokodýli, Gympl, Bathory, Peklo s princeznou, Probudím se včera, Láska je láska, Konfident, Čtyři slunce nebo Colette.

Původně o herecké kariéře Jirka Mádl neuvažoval. Dlouho pro něj byl na prvním místě hokej, který hrál celých devět let. Příležitostně si zahrál v divadle, ale jeho zájmy byly vždy mnohem rozmanitější. Kromě mnoha sportů a herectví se zajímá o psychologii, grafologii, astrologii, skládá písně a píše scénáře. S jednou hrou, kterou napsal, dokonce vyhrál soutěž.

Kromě hereckých rolí na sebe Jiří Mádl upozornil ještě kampaní Přemluv bábu, která burcovala lidi, aby nevolili levici. Projektu se zúčastnil po boku Marthy Issové a Petra Zelenky. Jako reřisér a scénárista Jiří Mádl debutoval komedií Pojedeme k moři (2014).

O JIŘÍM MÁDLOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec, režisér a scénárista Jiří Mádl chodil s kolegyněmi Terezou Voříškovou, Barborou Jánovou či Evou Josefíkovou. S ní se dal dohromady při natáčení sci-fi komedie Probudím se včera (2012). Pár se rozešel v březnu 2015. Rok nato sbalil ve Vietnamu sympatickou blondýnku Zuzanu. Vztah jim vydržel dva roky.

 

Články o celebritě

Z milenců udělala kamarády: Voříšková zasedla k jednomu stolu s bývalým a současným přítelem! Z milenců udělala kamarády: Voříšková zasedla k jednomu stolu s bývalým a současným přítelem! Na premiéře nového filmu Chata na prodej měla Tereza Voříšková (29) o zábavu postaráno. Do kinosálu… číst článek
Martin Písařík asi zešílel: Doma nechal ženu, dva syny a za svých 250 tisíc odjel do Iráku! Martin Písařík asi zešílel: Doma nechal ženu, dva syny a za svých 250 tisíc odjel do Iráku! Před půl rokem se mu sesypal projekt, kterému tolik věřil. Ale místo toho, aby se na vše vykašlal,… číst článek
Osamělý Jiří Mádl: Rozchod s přítelkyní. A to plánovali miminko Osamělý Jiří Mádl: Rozchod s přítelkyní. A to plánovali miminko Jako bludný Holanďan se na karlovarském festivalu pohyboval herec Jiří Mádl (31). Po dvou letech… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marie Drahokoupilová
Marie Drahokoupilová
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet