Jiří Mádl

Datum narození: 23.10.1986
Místo narození: České Budějovice
Výška: 170 cm
Profese: herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Všichni si ho pamatují jako teenagera s mladistvé komedie Snowboarďáci. On už je ale dávno jinde. Jiří Mádl patří k respektovaným a vyhledávaným hercům.

Jiří Mádl vystudoval Biskupské gymnázium v Českých Budějovicích a jeho další kroky vedly na obor Psychologie na Univerzitě Karlově v Praze. Tam však dlouho nesetrval a pustil se do studia Sociální a masové komunikace na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Tady nakonec v roce 2009 převzal i bakalářský diplom. Jeho herecká kariéra se zatím rozvíjela rychleji, než on sám asi kdy vůbec čekal a to i přes to, že u přijímací zkoušky na FAMU v roce 2007 neuspěl.

Poprvé na sebe Jirka Mádl upozornil už v devatenácti letech hitem Snowboarďáci (2005), kde exceloval spolu s Vojtěchem Kotkem. Úspěch snímku byl takový, že následovalo volné pokračování Rafťáci. Z role puberťáka už ale dávno vyrostl a dospěl i jeho herecký projev. Dokonce tak, že si v roce 2008 vysloužil cenu Mezinárodního karlovarského filmového festivalu pro nejlepšího mužského herce v hlavní roli za film Děti noci. Zahrál si už v desítkách filmů. Namátkou například: Jak se krotí krokodýli, Gympl, Bathory, Peklo s princeznou, Probudím se včera, Láska je láska, Konfident, Čtyři slunce nebo Colette.

Původně o herecké kariéře Jirka Mádl neuvažoval. Dlouho pro něj byl na prvním místě hokej, který hrál celých devět let. Příležitostně si zahrál v divadle, ale jeho zájmy jsou mnohem rozmanitější. Kromě mnoha sportů a herectví se zajímá o psychologii, grafologii, astrologii, skládá písně a píše scénáře. S jednou hrou, kterou napsal, dokonce vyhrál soutěž. Scénáři a navíc režírování se chce dál věnovat a začal chystat i vlastní celovečerní film.

Kromě hereckých rolí na sebe Jiří Mádl výrazněji upozornil ještě kampaní „Přemluv bábu“, která burcovala lidi, aby nevolili levici. Projektu se zúčastnil po boku Marthy Issové a Petra Zelenky. Zajímavá je na tomto mladém herci i jeho výška. Měří totiž pouhých 170 centimetrů. Jeho přítelkyně Eva Josefíková, se kterou žije, si tak pravděpodobně moc vysoké podpadky na rande vzít nemůže. Stejně skandální jako jeho výška je pak z ostudy kabát, který si odnesl v roce 2013 ze soutěže Máme rádi Česko, kde neznal odpověď na otázku, jaké je datum založení Československa.

 

Články o celebritě

Další jména nové řady show: Kdo míří do Pevnosti Boyard? Další jména nové řady show: Kdo míří do Pevnosti Boyard? Odhaleno! Další do party, kteří půjdou testovat své fyzické schopnosti do Pevnosti Boyard, jsou Martin… číst článek
To se Primě nepovedlo: O Gránského, Hrachovcovou a Mádla nikdo nestojí! To se Primě nepovedlo: O Gránského, Hrachovcovou a Mádla nikdo nestojí! Tv Prima rozjela svou velkou kampaň, charitativní aukci, v níž jste si mohli vydražit běh se známou… číst článek
Patrasová mění žížalu za Paklíče! S dcerou jde bojovat do Pevnosti Boyard Patrasová mění žížalu za Paklíče! S dcerou jde bojovat do Pevnosti Boyard Televize Prima bude natáčet nové díly Pevnosti Boyard a mezi soutěžícími se objeví například Anička… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Gary Oldman
Gary Oldman
zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Juraj Herz
Juraj Herz
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Jaroslava Obermaierová
Jaroslava Obermaierová
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser