Lenka Krobotová

Datum narození: 10.3.1977
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herčka Lenka Krobotová, dcera známého herce a režiséra Miroslava Krobota upoutala pozornost na divadelních prknech, televizních obrazovkách i v rádiu.

Lenka Krobotová šla jak ve šlépějích váženého otce, tak milované matky. Kombinace genů slavného divadelního režiséra a herce Miroslava Krobota a herečky Hany Doulové byly dostatečným předpokladem pro to, aby ani sama Lenka Krobotová neváhala vkročit do světa uměleckých ikon české divadelní a filmové scény.

LENKA KROBOTOVÁ JAKO EVA BRAUNOVÁ

Zprvu se věnovala lidovému a scénickému tanci, nakonec však poklusem klus vešla vstříc nové zálibě - divadlu. Záskoky v divadle Kašpar jí teprve začaly udávat ten správný rytmus a směr, a tak zamířila na DAMU a po jejím absolvování rovnou do Dejvického divadla, kde často pracovala pod taktovkou otce.

O LENCE KROBOTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi nejvýznamnější role Lenky Krobotové patří postava Grušenky v Bratrech Karamazových, Stelly ze hry Tramvaj do stanice Touha nebo Agláji v Idiotovi. Grušenku si zahrála však ještě jednou - tentokrát ale ve filmu Petra Zelenky Karamazovi. Až na výjimky (česko-finské drama Juliuse Ševčíka Restart, pohádka O Šedivákovi, otcův film s TatianouVilhelm v hlavní roli Díra u Hanušovic, aj.) filmy spíše "prolétla". Vidět ji diváci mohli ve filmu Útěk do Budína, v černé komedii Davida Ondříčka Jedna ruka netleská nebo v pohádce Královna se sloníma nohama. Za roli ve filmu Díra do Hanušovic získala sošku Českého lva.

Role seriálové přišly v podobě Dobré čtvrti, Hraběnek, stejně jako nabídka otce (Miroslava Krobota) hrát v seriálu Čtvrtá hvězda. Ten vzbudil pozornost hlavně díky lechtivým scénám Lenky Krobotové s Ivanem Trojanem.

I zálibu v tancování však Lenka Krobotová nakonec využila. V muzikálu Jana Hřebejka Šakalí léta tancovala coby členka tanečního souboru Impuls.

 

Články o celebritě

Šťastná novinka: Martha Issová je podruhé těhotná! Šťastná novinka: Martha Issová je podruhé těhotná! Šťastná novinka! Herečka Martha Issová (36), která se objevila ve třetí sérii show Tvoje tvář má… číst článek
Odvážná Lenka Krobotová: V průsvitných šatech ukázala zadeček Odvážná Lenka Krobotová: V průsvitných šatech ukázala zadeček V Kině Lucerna proběhla premiéra filmu Dezertér a sešli se zde hlavní představitelé, aby se podívali… číst článek
Módní téma Františky Čížkové: Kdo se (ne)bojí minimalismu a kdo ho umí? Módní téma Františky Čížkové: Kdo se (ne)bojí minimalismu a kdo ho umí? Tvarová čistota oděvu, architektonické střihy, důraz na puristické vyznění outfitů představuje… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová
zobrazit profil Marcel Bendig
Marcel Bendig
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu