Vladimír Javorský

Datum narození: 2.5.1962
Místo narození: Ostrava
Profese: herec, hudebník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Vladimír Javorský je plachý herec, kterého proslavila role Kyslíka v úspěšném seriálu Chlapci a chlapi. Mimo herectví se věnuje i hudbě.

Vladimír Javorský absolvoval roku 1986 studia herectví na JAMU v Brně. Hned na to se uchytil v brněnském Divadle na provázku. V roce 1993 nastoupil do Činoherního klubu v Praze a roku 1999 začal působit v Národním divadle.

VLADIMÍR JAVORSKÝ - Z KYSLÍKA FEŠÁKEM

Filmovou dráhu Vladimír Javorský zahájil již během studií na JAMU seriálem Černá země. Od té doby se objevuje jak v televizních seriálech - např. Chlapci a chlapi (režie Evžen Sokolovský), Vlak dětství a naděje (režie Karel Kachyňa), Bylo nás pět (režie Karel Smyczek). Působil i v úspěšném seriálu Gympl televize Nova.

Objevil se ve filmu Černí baroni (režie Zdeněk Sirový), Nejasná zpráva o konci světa (režie Juraj Jakubisko), Kousek nebe a Báječná léta pod psa (režie Petr Nikoleav). Vladimír Javorský rovněž zpívá a hraje na saxofon.

V roce 2012 dostal Českého lva za hlavní roli ve filmu Poupata. V retroseriálu Bohéma Vladimír Javorský ztělesnil komika Vlastu Buriana. Epizoda, v níž se objevil, připomněla nehezkou válku, která svého času zuřila mezi Burianem a Jaroslavem Marvanem.

V historickém dramatu Milada (2017) režiséra, scénáristy a producenta Davida Mrnky Vladimír Javorský ztvárnil hlavní mužskou postavu, spolupracovníka Milady Horákové Aloise Schmidta, za niž byl nominován na Českého lva. 

O VLADIMÍRU JAVORSKÉM ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Nominace Českého lva 2018: Favoritem Bába z ledu, Milada nebo Po strništi bos? Nominace Českého lva 2018: Favoritem Bába z ledu, Milada nebo Po strništi bos? Opět se nám přiblížilo předávání prestižních ocenění Český lev. Které filmy letos nejvíc zaujmou… číst článek
Film Marie Terezie plný sexu! Prasklá postel, soulož s labutí. Vážně to tak bylo? Film Marie Terezie plný sexu! Prasklá postel, soulož s labutí. Vážně to tak bylo? Příběh velké panovnice, velká výprava a krásné historické kostýmy za desetitisíce. Takový je dvoudílný… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Petr Brukner herec
Petr Brukner herec
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová