Vladimír Javorský

Datum narození: 2.5.1962
Místo narození: Ostrava
Profese: herec, hudebník
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Vladimír Javorský je plachý herec, kterého proslavila role Kyslíka v úspěšném seriálu Chlapci a chlapi. Mimo herectví se věnuje i hudbě.

Vladimír Javorský absolvoval roku 1986 studia herectví na JAMU v Brně. Hned na to se uchytil v brněnském Divadle na provázku. V roce 1993 nastoupil do Činoherního klubu v Praze a roku 1999 začal působit v Národním divadle.

VLADIMÍR JAVORSKÝ - Z KYSLÍKA FEŠÁKEM

Filmovou dráhu Vladimír Javorský zahájil již během studií na JAMU seriálem Černá země. Od té doby se objevuje jak v televizních seriálech - např. Chlapci a chlapi (režie Evžen Sokolovský), Vlak dětství a naděje (režie Karel Kachyňa), Bylo nás pět (režie Karel Smyczek). Působil i v úspěšném seriálu Gympl televize Nova.

Objevil se ve filmu Černí baroni (režie Zdeněk Sirový), Nejasná zpráva o konci světa (režie Juraj Jakubisko), Kousek nebe a Báječná léta pod psa (režie Petr Nikoleav). Vladimír Javorský rovněž zpívá a hraje na saxofon.

V roce 2012 dostal Českého lva za hlavní roli ve filmu Poupata. V retroseriálu Bohéma Vladimír Javorský ztělesnil komika Vlastu Buriana. Epizoda, v níž se objevil, připomněla nehezkou válku, která svého času zuřila mezi Burianem a Jaroslavem Marvanem.

V historickém dramatu Milada (2017) režiséra, scénáristy a producenta Davida Mrnky Vladimír Javorský ztvárnil hlavní mužskou postavu, spolupracovníka Milady Horákové Aloise Schmidta, za niž byl nominován na Českého lva. 

O VLADIMÍRU JAVORSKÉM ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Lechtivé scény na ČT: Pravda o sexu za Marie Terezie! Lechtivé scény na ČT: Pravda o sexu za Marie Terezie! První část dvojdílného velkofilmu Marie Terezie nebyla pouze o historických kostýmech za desetitisíce.… číst článek
Herec Ondřej Vetchý (55): Říkali, že mám rakovinu! Herec Ondřej Vetchý (55): Říkali, že mám rakovinu! Patří mezi naše nejobsazovanější filmové herce. A protože každá role je jiná, je jasné, že pro proměnu… číst článek
Herec Ondřej Vetchý (55): Říkali, že mám rakovinu! Herec Ondřej Vetchý (55): Říkali, že mám rakovinu! Patří mezi naše nejobsazovanější filmové herce. A protože každá role je jiná, je jasné, že pro proměnu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Jaroslava Brousková
Jaroslava Brousková
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík