Eva Nosálková-Leinweberová

Eva Nosálková-Leinweberová

Datum narození: 27.2.1973
Místo narození: Olomouc
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Nosálková-Leinweberová svůj osobitý komediální talent předvedla jak na filmovém plátně, tak v oblíbeném seriálu Autobazar Monte Karlo.

Eva Nosálková se objevila ve filmu Jana Svěráka Vratné lahve (2006), kde hlavní role postarších manželů neopakovatelně ztvárnili Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová. Herečku Evu Nosálkovou – Leinweberovou si můžete vybavit ze seriálů Letiště, Soukromé pasti, Comeback či Sanika 2, kde jí na ústředně záchranné služby šéfovala Zlata Adamovská. Dále si Nosálková zahrála v komediálních sériích, jako jsou Neviditelní, kde zazářili herci Jiří Bartoška, Luděk Sobota či Ivana Chýlková.

EVA NOSÁLKOVÁ-LEINWEBWROVÁ - ŠÍLENSTVÍ

V 2015 jste její herecký talent mohli obdivovat hned ve dvou seriálech – Doktor Martin (v hlavní roli Miroslav Donutil) a v komediální sérii režiséra Jana Prušinovského Autobazar Monte Karlo (zde excelovali Jaroslav Plesl s Petrem Čtvrtníčkem, jímž zdatně sekundovala herečka Lucie Polišenská).

Na stříbrném plátně si na Evu Nosálkovou jistě vzpomenete ve snímcích Účastníci zájezdu či Ženy v pokušení, kde vytvořila manželský pár s hercem Martinem Pechlátem. Roli Nosálková dostala také od scénáristky a režisérky Marty Novákové v jejím dramatu 8 hlav šílenství (2016). Hlavní představitelku zde ztvárnila zpěvačka Aneta Langerová; hudbu si střihla neotřelá Vladivojna La Chia.

Na divadelních prknech se herecký talent Eva Nosálkové osvědčil na několika scénách: Nablízko, Divadlo Komedie, Divadlo Kalich, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Divadlo Minor.

 

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Barbora Munzarová
Barbora Munzarová
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová