Eva Nosálková-Leinweberová

Eva Nosálková-Leinweberová

Datum narození: 27.2.1973
Místo narození: Olomouc
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Nosálková-Leinweberová svůj osobitý komediální talent předvedla jak na filmovém plátně, tak v oblíbeném seriálu Autobazar Monte Karlo.

Eva Nosálková se objevila ve filmu Jana Svěráka Vratné lahve (2006), kde hlavní role postarších manželů neopakovatelně ztvárnili Zdeněk Svěrák a Daniela Kolářová. Herečku Evu Nosálkovou – Leinweberovou si můžete vybavit ze seriálů Letiště, Soukromé pasti, Comeback či Sanika 2, kde jí na ústředně záchranné služby šéfovala Zlata Adamovská. Dále si Nosálková zahrála v komediálních sériích, jako jsou Neviditelní, kde zazářili herci Jiří Bartoška, Luděk Sobota či Ivana Chýlková.

EVA NOSÁLKOVÁ-LEINWEBWROVÁ - ŠÍLENSTVÍ

V 2015 jste její herecký talent mohli obdivovat hned ve dvou seriálech – Doktor Martin (v hlavní roli Miroslav Donutil) a v komediální sérii režiséra Jana Prušinovského Autobazar Monte Karlo (zde excelovali Jaroslav Plesl s Petrem Čtvrtníčkem, jímž zdatně sekundovala herečka Lucie Polišenská).

Na stříbrném plátně si na Evu Nosálkovou jistě vzpomenete ve snímcích Účastníci zájezdu či Ženy v pokušení, kde vytvořila manželský pár s hercem Martinem Pechlátem. Roli Nosálková dostala také od scénáristky a režisérky Marty Novákové v jejím dramatu 8 hlav šílenství (2016). Hlavní představitelku zde ztvárnila zpěvačka Aneta Langerová; hudbu si střihla neotřelá Vladivojna La Chia.

Na divadelních prknech se herecký talent Eva Nosálkové osvědčil na několika scénách: Nablízko, Divadlo Komedie, Divadlo Kalich, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Divadlo Minor.