Anna Geislerová

Datum narození: 17.4.1976
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Krásná rusovláska Aňa Geislerová odjela ve čtrnácti letech dobýt milánská modelingová mola.Větší úspěch ji ale čekal doma, jako herečka se v podstatě stala sběratelkou Českých lvů.

Aňa Geislerová (jméno, které často sama používá, jmenuje se ale Anna Geislerová) se v Itálii výrazněji neprosadila a stáhla se zpět do Česka. Tady nastoupila na Pražskou konzervatoř. Po dvou letech ze školy odešla a stala se jednou z nejvýraznějších hereček dneška.

První film Pějme píseň dohola přišel v roce 1990, to jí bylo teporve čtrnáct let. Křehkou provokativnost předvedla Aňa Geislerová o dva roky později v psychologickém dramatu Filipa Renče Requiem pro panenku. Za excelentní výkon v komediálním dramatu Saši Gedeona Návrat idiota získala svou první křišťálovou sošku Českého lva. Další následovaly za role v romantických Želarech, komedii Štěstí a v dramatech Kráska v nesnázích a Nevinnost. Vyhrála krom toho i Stříbrnou mušli na filmovém festivalu ve španělském San Sebastiánu. Prvenství dosáhla Aňa Geislerová i v anketě o nejoblíbenější herečku Česka.

Neminula ji ani poetická Kytice, drama Kuře melancholik, nebo komedie o komunistickém paradoxu Občanský průkaz. Hlavní roli Anna Geislerová ztvárnila mimoto i ve videoklipu francouzského dýdžeje Boba Sinclara I Feel For You. Ještě jako náctiletá si zahrála lolitu v italském snímku Mladý Mussolini. Vystoupila v něm po boku španělské hvězdy Antonia Banderase. Několik rolí jí nabídla i televize.

Se svou dlouholetou přítelkyní, herečkou Tatianou Vilhelmovou, pořádá dnes již tradiční charitativní Vánoční bazar v Mokré čtvrti. Chvíli vedla Aňa Geislerová i vlastní cukrárnu.

Do hereckého světa pronikla i její sestra Ester Geislerová. Umění nadchlo také druhou sestru, výtvarnici a zpěvačku Lenku. V roce 2005 se s Annou Geislerovou oženil režisér Zdeněk Janáček. Vychovávají syna Bruna Fidelia a dceru Stellu Ginger. V roce 2012 si Geislerová prožila románek se zámožným podnikatelem Martinem Shenarem, k manželovi se nakonec vrátila, ale když se v létě 2013 narodil syn Max, vyrojily se spekulace, čí dítě vlastně je. Mezi její bývalé partnery patřil i režisér Requiem pro panenku Filip Renč nebo skladatel a producent Roman Holý.

 

Články o celebritě

Vyděšená Aňa Geislerová: Kolaps sestry! Odvezla ji záchranka Vyděšená Aňa Geislerová: Kolaps sestry! Odvezla ji záchranka Šok a strach! Ten zažila po slavnostní premiéře filmu Milada jeho hvězda Aňa Geislerová (41). Její… číst článek
Geislerová jako komunistická soudkyně ve filmu Milada: Nejdrsnější role mého života! Geislerová jako komunistická soudkyně ve filmu Milada: Nejdrsnější role mého života! Dostala malou, leč významnou roli. Aňa Geislerová (41) ztvárnila v dramatu podle skutečné události… číst článek
Premiéru filmu Milada ovládly zrzky: Geislerová, Hrubešová, Vagnerová i Kerekes jako ohnivé ženy Premiéru filmu Milada ovládly zrzky: Geislerová, Hrubešová, Vagnerová i Kerekes jako ohnivé ženy Spíš než premiéru světového filmu o popravené právničce Miladě Horákové (†48) s názvem Milada to… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Markéta Frösslová
Markéta Frösslová
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Bětka Stanková
Bětka Stanková
zobrazit profil Hilary  Duff
Hilary Duff
zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont