Anna Geislerová

Datum narození: 17.4.1976
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Krásná rusovláska Aňa Geislerová odjela ve čtrnácti letech dobýt milánská modelingová mola.Větší úspěch ji ale čekal doma, jako herečka se stala sběratelkou Českých lvů.

Aňa Geislerová (jméno, které často sama používá, jmenuje se ale Anna Geislerová) se v Itálii výrazněji neprosadila a stáhla se zpět do Česka, kde nastoupila na Pražskou konzervatoř. Po dvou letech ze školy odešla a stala se jednou z nejvýraznějších hereček.

AŇA GEISLEROVÁ A JEJÍ RECEPT NA CELULITIDU

První film Pějme píseň dohola přišel v roce 1990, to jí bylo teprve čtrnáct let. Křehkou provokativnost předvedla Aňa Geislerová o dva roky později v psychologickém dramatu Filipa Renče Requiem pro panenku. Za excelentní výkon v komediálním dramatu Saši Gedeona Návrat idiota získala svou první křišťálovou sošku Českého lva. Další následovaly za role v romantických Želarech, komedii Štěstí a v dramatech Kráska v nesnázích a Nevinnost.

Krom toho získal Stříbrnou mušli na filmovém festivalu ve španělském San Sebastiánu. Prvenství dosáhla Aňa Geislerová také v anketě o nejoblíbenější herečku Česka.

Neminula ji ani poetická Kytice, drama Kuře melancholik nebo komedie o komunistickém paradoxu Občanský průkaz. Hlavní roli Anna Geislerová ztvárnila mimoto i ve videoklipu francouzského DJ Boba Sinclara I Feel For You. Ještě jako náctiletá si zahrála lolitu v italském snímku Mladý Mussolini, a to po boku španělské hvězdy Antonia Banderase. Několik rolí jí nabídla také televize.

Se svou dlouholetou přítelkyní, herečkou Tatianou Vilhelmovou, začala pořádat charitativní Vánoční bazar v Mokré čtvrti. Chvíli Aňa Geislerová vedla i vlastní cukrárnu.

Do hereckého světa pronikla i její sestra Ester Geislerová. Umění nadchlo také druhou sestru, výtvarnici a zpěvačku Lenku.

O ANNĚ GEISLEROVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2005 se s Annou Geislerovou oženil režisér Zdeněk Janáček. Vychovávají syna Bruna Fidelia a dceru Stellu Ginger.

V roce 2012 si herečka prožila románek se zámožným podnikatelem Martinem Shenarem, k manželovi se nakonec vrátila, ale když se v létě 2013 narodil syn Max, vyrojily se spekulace, čí dítě vlastně je.

Mezi její bývalé partnery patřil i režisér Filip Renč nebo skladatel a producent Roman Holý.

 

Články o celebritě

Opilá Boková to přehnala: Za zády Geislerové osahávala zadek jejího manžela! Opilá Boková to přehnala: Za zády Geislerové osahávala zadek jejího manžela! Ta má ale kuráž! Stačilo pár skleniček alkoholu a bývalá manželka Pavla Lišky (46) Kristýna Boková… číst článek
Princezna Diana žije! Oživila ji Anička Polívková Princezna Diana žije! Oživila ji Anička Polívková Už z ní udělali dekadentního elegána Goméze z Addamsovy rodiny či zádumčivého intelektuála Franze… číst článek
Idiotský prezident! Danny DeVito se pustil do Donalda Trumpa Idiotský prezident! Danny DeVito se pustil do Donalda Trumpa Americký herec Danny DeVito dostal v noci na neděli čestnou cenu na mezinárodním filmovém festivalu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Eva Josefíková
Eva Josefíková
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza