Jitka Čvančarová

Datum narození: 23.3.1978
Místo narození: Mělník
Profese: herečka, moderátorka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Divadelní a filmová herečka, která se narodila v Mělníku. Sklízí úspěchy jak v České republice, tak i v zahraničí. Jejím manželem je tanečník Petr Čadek.

V Mělníku vystudovala Jitka Čvančarová střední stavební školu, posléze pokračovala na brněnskou JAMU obor muzikálové herectví, kde v roce 2000 absolvovala. Účinkovala zde například v inscenaci Svět kolem Susan, Pomáda, Malý krámek hrůz, nebo Muž z kraje la Mancha. V roce 2000 byla Jitka Čvančarová nominovaná v kategorii Opereta, za ztvárnění  Sandry v muzikálu Svět plný andělů, na prestižní cenu Thálie. Ve stejném roce se stala  členkou Městského divadla Brno. Její první rolí  v tomto divadle byla Líza Doolittlová v muzikálu My fair lady. Na cenu Thálie byla Jitka Čvančarová nominovaná i za muzikál Nana v roce 2005. V kategorii činohra byla nominována za roli Evy v inscenaci Gazdina roba, kterou hraje Divadlo pod Palmovkou. Do roku 2008 byla stálou členkou Městského divadla v Brně, od té doby je na volné noze a hostuje v několika divadlech v Praze a Brně. Kromě divadla jsme Jitku Čvančarovou mohli vidět i na televizních obrazovkách například v Četnických humoreskách, v pohádkách Kočičí princezna a O princezně se zlatým lukem. Půvabná a okouzlující boubelka je vyhledávanou seriálovou tváří, zahrála v Dokonalém světě nebo v Ordinaci v růžové zahradě. Od března roku 2004 také moderovala Autosalon na TV Prima. Mohli jsme ji spatřit také v několika filmech. Například ve filmu Bestiář, Svatba na bitevním poli, nebo Kdopak by se vlka bál?, ve kterém si zahrála roli maminky.

Jitka Čvančarová podporuje sdružení DebRA ČR, které poskytuje pomoc lidem s epidermolysis bullou congenita (vzácné genetické onemocnění kůže) a jejich rodinám. V roce 2010 se zúčastnila taneční soutěže Stardance IV…když hvězdy tančí na České televizi, kde skončila na pátém místě. Dlouhá léta byl přítelem herečky Jitky Čvančarové její kolega Martin Hofmann, kterého můžete znát například ze seriálu Ulice. S tím se rozešla v roce 2009. V září 2011 se provdala za tanečníka Petra Čadka, kterého můžeme znát z pořadu ČT Stardance II.….když hvězdy tančí, kde s ním tvořila taneční dvojici herečka Tatiana Vilhelmová. V lednu 2012 se Jitce Čvančarové narodila první dcera Elena Emílie.