Martha Issová

Datum narození: 22.3.1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Martha Issová, manželka režiséra Davida Ondříčka a sestřenice Klásy Issové, se stala držitelkou karlovarského Křišťálového globu.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

MARTHA ISSOVÁ - Z OŠKLIVKY SEXY KOČKOU

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Zahrála si například v Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si Martha Issová zahrála například v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový globus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

O MARTHĚ ISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Martha Issová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Tatianou Vilhelmovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku. Otcem je životní partner Marthy Issové režisér David Ondříček, který dříve chodil s její sestřenicí Klárou Issovou. Martha Issová zase tři roky žila s hercem a muzikantem Jakubem Prachařem. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Jaká je dcera Marthy Issové? Ondříček řekl pravdu! Jaká je dcera Marthy Issové? Ondříček řekl pravdu! Herečka Martha Issová je už šest let šťastná po boku filmového producenta Davida Ondříčka. Mají spolu… číst článek
Konvičková v Tvoje tvář má známy hlas: Z andělské Elsy sexy dračicí! Konvičková v Tvoje tvář má známy hlas: Z andělské Elsy sexy dračicí! Už v neděli uvidí diváci pátý díl show Tvoje tvář má známý hlas. Všech osm soutěžících pilně pracuje… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Milan Peroutka z »Tváře« slaví 27 Ťukněte si s celebritou! Milan Peroutka z »Tváře« slaví 27 27. narozeniny dnes slaví herec, zpěvák a moderátor Milan Peroutka. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek