Martha Issová

Datum narození: 22.3.1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Martha Issová, manželka režiséra Davida Ondříčka a sestřenice Klásy Issové, se stala držitelkou karlovarského Křišťálového globu.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

MARTHA ISSOVÁ - Z OŠKLIVKY SEXY KOČKOU

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Zahrála si například v Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si Martha Issová zahrála například v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový globus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

O MARTHĚ ISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Martha Issová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Tatianou Vilhelmovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku. Otcem je životní partner Marthy Issové režisér David Ondříček, který dříve chodil s její sestřenicí Klárou Issovou. Martha Issová zase tři roky žila s hercem a muzikantem Jakubem Prachařem. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Neskutečné: Lionel Richie má tajné dvojče? Ne, to byla Martha Issová, která se stala vítězkou jedno z dílů Tvojí tváře! Neskutečné: Lionel Richie má tajné dvojče? Ne, to byla Martha Issová, která se stala vítězkou jedno z dílů Tvojí tváře! Zpěvák Lionel Richie by měl radost, kdyby se díval na díl úspěšné show TV Nova Tvoje tvář má známý… číst článek
Tvoje tvář: Jaké vystoupení bylo překvapivě jedno z nejsledovanějších? Vítězný Lionel to tehdy nebyl! Tvoje tvář: Jaké vystoupení bylo překvapivě jedno z nejsledovanějších? Vítězný Lionel to tehdy nebyl! Každý z dílů úspěšné show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas má svého vítěze. V jednom z nich to byla… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Markéta Konvičková slaví 23! Ťukněte si s celebritou! Markéta Konvičková slaví 23! 23. narozeniny slaví zpěvačka Markéta Konvičková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Jana Prachařová
Jana Prachařová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger