Martha Issová

Datum narození: 22.3.1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vždycky má trému. Pokaždé z ní ale spadne v okamžiku, když začne hrát. Sama to herečka Martha Issová neumí vysvětlit. Je to prostě v ní. Začínala v pražském Divadle Na Fidlovačce a dopracovala to na karlovarský Křišťálový globus. Režisér David Ondříček, bývalý milenec její sestřenice, herečky Kláry Issové, má s Marthou dceru Františku.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Hraje například v Dostojevského Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si zahrála Martha Issová například v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový globus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku. Otcem Františky je Issové životní partner režisér David Ondříček. Předtím byl jejím partnerem tři roky herec a muzikant Jakub Prachař. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Gránský (24) byl hvězdou »Tváře« a teď ... Gránský (24) byl hvězdou »Tváře« a teď ... Byl hvězdou druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas a pravidelně se objevuje v pražských muzikálech.… číst článek
Celebrity na síti: Zorka Hejdová a Karolína Kurková jako tmavovlásky Celebrity na síti: Zorka Hejdová a Karolína Kurková jako tmavovlásky Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na nějaké z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek
Ondřej Ruml z třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas: Doma vaří v lodičkách! Ondřej Ruml z třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas: Doma vaří v lodičkách! Už v neděli vypukne třetí řada zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Kostymérky měly největší… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová