Martha Issová

Datum narození: 22.3.1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Martha Issová, partnerka režiséra Davida Ondříčka a sestřenice Klásy Issové, se stala držitelkou karlovarského Křišťálového glóbu.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

MARTHA ISSOVÁ - Z OŠKLIVKY SEXY KOČKOU

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Zahrála si například v Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si Martha Issová zahrála např. v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový glóbus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

O MARTHĚ ISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Martha Issová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Tatianou Vilhelmovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku, roku 2018 druhé, dceru Emilku. Otcem obou je životní partner Marthy Issové režisér David Ondříček, který dříve chodil s její sestřenicí Klárou Issovou. Martha Issová zase tři roky žila s hercem a muzikantem Jakubem Prachařem. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Známá česká herečka zveřejnila 35 let starou fotku z Varů! Schválně, poznáte ji? Známá česká herečka zveřejnila 35 let starou fotku z Varů! Schválně, poznáte ji? Tak tohle se povedlo! Herečka Klára Issová (39) zveřejnila na sociální síti snímek, který před 35… číst článek
Martha Issová ve Varech: 4 měsíce po porodu má zpět útlou figuru! Martha Issová ve Varech: 4 měsíce po porodu má zpět útlou figuru! Nedávno rodila, přesto už je zase jako lunt. Po Kláře Issové (39) dorazila do Karlových Varů už i… číst článek
Odtajněno obsazení Ondříčkova filmu o Zátopkovi: Po Dukle 61 znovu obsadil partnerku Issovou! Odtajněno obsazení Ondříčkova filmu o Zátopkovi: Po Dukle 61 znovu obsadil partnerku Issovou! Režisér David Ondříček (48) zabodoval s dvojdílným katastrofickým filmem Dukla 61, teď vytahuje další… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Alena Vránová
Alena Vránová
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik