Martha Issová

Datum narození: 22.3.1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vždycky má trému. Pokaždé z ní ale spadne v okamžiku, když začne hrát. Sama to herečka Martha Issová neumí vysvětlit. Je to prostě v ní. Začínala v pražském Divadle Na Fidlovačce a dopracovala to na karlovarský Křišťálový globus. Režisér David Ondříček, bývalý milenec její sestřenice, herečky Kláry Issové, má s Marthou dceru Františku.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Hraje například v Dostojevského Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si zahrála Martha Issová například v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový globus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku. Otcem Františky je Issové životní partner režisér David Ondříček. Předtím byl jejím partnerem tři roky herec a muzikant Jakub Prachař. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Tvoje tvář má známý hlas: Do show jde hvězda Loskutáka i známý moderátor!   Tvoje tvář má známý hlas: Do show jde hvězda Loskutáka i známý moderátor! Je temperamentní, nespoutaná, atraktivní a diváci ji milují. Před rokem byla Adéla… číst článek
Issová tušila, že se psychicky zhroutí! Issová tušila, že se psychicky zhroutí! Martha Issová (35) se před pár dny stala hvězdou kalendáře Nadace Archa Chantal Proměny 2017. Dokonce… číst článek
Podoba, ze které mrazí: Martha Issová se proměnila v Adinu Mandlovou Podoba, ze které mrazí: Martha Issová se proměnila v Adinu Mandlovou Stačilo jen pár líčidel, blond paruka a dobový cilindr a Marha Issová (35) se vrátila v čase. Jenže… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio