Martha Issová

Datum narození: 22.3.1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Martha Issová, manželka režiséra Davida Ondříčka a sestřenice Klásy Issové, se stala držitelkou karlovarského Křišťálového globu.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

MARTHA ISSOVÁ - Z OŠKLIVKY SEXY KOČKOU

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Zahrála si například v Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si Martha Issová zahrála například v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový globus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

O MARTHĚ ISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Martha Issová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Tatianou Vilhelmovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku. Otcem je životní partner Marthy Issové režisér David Ondříček, který dříve chodil s její sestřenicí Klárou Issovou. Martha Issová zase tři roky žila s hercem a muzikantem Jakubem Prachařem. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Lenka Termerová slaví 70! Prodělala rakovinu a přiznává: Dceři Marthě v herectví bránila! Lenka Termerová slaví 70! Prodělala rakovinu a přiznává: Dceři Marthě v herectví bránila! Máma Marthy Issové, herečka Lenka Termerová známá ze seriálů Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy,… číst článek
Takhle se vidí celebrity! Podívejte se, jak se ukazují přátelům na sociálních sítích Takhle se vidí celebrity! Podívejte se, jak se ukazují přátelům na sociálních sítích Začal týden filmového festivalu v Karlových Varech. Do města se sjelo mnoho slavných hostů a filmových… číst článek
Čvančarová šokuje: V pátek sexbomba, v sobotu jeptiška. A pak zpocená šlapala pro charitu Čvančarová šokuje: V pátek sexbomba, v sobotu jeptiška. A pak zpocená šlapala pro charitu Jitka Čvančarová (39) letos na festivalu ve Varech ukázala, že je ženou mnoha tváří. Na slavnostním… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Bětka Stanková
Bětka Stanková
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint