Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Lucie Bílá má doma celou letku Andělů a Slavíků. Vydala řadu alb a zazářila v několika výrazných muzikálových rolích. Jako historicky první popová zpěvačka vystoupila na festivalu Pražské jaro.

Tato hvězda české umělecké scény se původně vyučila dámskou krejčovou. Košilové límečky ale vyměnila za tvrdé rockové formace Rock-Automat a Arakain. Tehdy se ještě Lucie Bílá jmenovala Hana Zaňáková. V osmdesátých letech si jí všiml producent Petr Hannig, který jí napsal nezapomenutelný hit Neposlušné tenisky. A zpěvačka Lucie Bílá byla na světě. K tomu se přidalo veleúspěšné album Missariel a první divadelní úspěchy.

LUCIE BÍLÁ TAJNĚ ZPOPELNILA MAMINKU

O většinu dalších hitů se postarala textařka Gábina Osvaldová spolu se skladatelem Ondřejem Soukupem. Do širšího povědomí se Lucie Bílá dostala díky provokativní písni Láska je láska, nasledovaly hity Trouba, Amor Magor, Most přes minulost nebo Haňa, Zaňa, které takřka zlidověly. Úspěch přinesly také písně eSeMeS, Ave Maria či Zpíváš mi requiem. Úzce spolupracuje i klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem.

Lucie Bílá excelovala v muzikálech Dracula, Krysař, Excalibur nebo v Carmen. Za Johanku z Arku získala v roce 2000 divadelní Cenu Thálie. V divadle Ta Fantastika, které spoluvlastní, uvedla hudební Láska je láska. Zahrála si i v několika filmech. Její jméno zdobí například komedie Král Ubu, pohádka Princezna ze mlejna nebo muzikálový snímek V peřině

Hudební Anděly Akademie populární hudby získala Lucie Bílá několikrát v kategorii Zpěvačka roku. V roce 2011 byla v této soutěži jmenována zpěvačkou dvacetiletí. Zlatých slavíků má nepočítaně. Celou letku, ostatně stejně jako Andělů.

Ještě větší popularitu diváků si získala v roli porotkyně a hledačky talentů v show Česko Slovensko má talent. Životní zážitky, moudra i zkušenosti vtěsnala do tří knih. V dobách, kdy byl na politickém vrcholu Václav Klaus, byla Lucie Bílá jeho velkou podporovatelkou.

LUCIE BÍLÁ: PRVNÍ NOC S KOLOUŠKEM

Mezi její první lásky patřil herec Tomáš Holý. V roce 1995 porodila Lucie Bílá svému tehdejšímu příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa. O sedm let později se provdala za pozounistu a zpěváka Stanislava Penka. Manželství nakonec skončilo rozvodem.

Stejný osud postihl i vztah s muzikantem Václavem Noidem Bártou, který byl po dvou letech manželství své o hodně starší ženě nevěrný s mladou produkční karlínského divadla. Poté se Lucie Bílá zamilovala do provozního Petra Makovičky, kterého si v roce 2012 vzala. I tento vztah ztroskotal.

O LUCII BÍLÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2015 se v životě Slavice objevil další muž, o 17 let mladší Radek Filipi. Poprvé se potkali v říjnu na muzikálu Carmen. V prosinci 2016 pro zpěvačku začal pracovat jako roadmanažer. A už začátkem roku 2017 se Radek Filipi nastěhoval k Lucii Bílé do Otvovic. V listopadu 2017 zpěvačka na sociální síti napsala, že práce zvítězila nad vztahem a stala se opět nezadanou.

 

Články o celebritě

Růžová favoritka SuperStar Tereza Anna Mašková: Před osmi lety měla nadváhu a culíky! Růžová favoritka SuperStar Tereza Anna Mašková: Před osmi lety měla nadváhu a culíky! Před osmi lety si z ní porota utahovala, dnes jsou z ní všichni na větvi. Zpěvačka s růžovými vlasy… číst článek
Lucie Bílá (52): Plánuje plastiku? Lucie Bílá (52): Plánuje plastiku? Zpěvačka na sebe prozradila, že se líčí pomalu každý den, protože je stále někde na cestách nebo… číst článek
Lucie Bílá už má "miminko": Sedmikilový kluk musel hned ke knězi! Lucie Bílá už má "miminko": Sedmikilový kluk musel hned ke knězi! Krátce poté, co se Lucie Bílá (52) rozešla s mladým zajíčkem a svým manažerem Radkem Filipim, začala… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal