Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Lucie Bílá má doma celou letku Andělů a Slavíků. Vydala řadu alb a zazářila v několika výrazných muzikálových rolích. Jako historicky první popová zpěvačka vystoupila na festivalu Pražské jaro.

Tato hvězda české umělecké scény se původně vyučila dámskou krejčovou. Košilové límečky ale vyměnila za tvrdé rockové formace Rock-Automat a Arakain. Tehdy se ještě Lucie Bílá jmenovala Hana Zaňáková. V osmdesátých letech si jí všiml producent Petr Hannig, který jí napsal nezapomenutelný hit Neposlušné tenisky. A zpěvačka Lucie Bílá byla na světě. K tomu se přidalo veleúspěšné album Missariel a první divadelní úspěchy.

LUCIE BÍLÁ TAJNĚ ZPOPELNILA MAMINKU

O většinu dalších hitů se postarala textařka Gábina Osvaldová spolu se skladatelem Ondřejem Soukupem. Do širšího povědomí se Lucie Bílá dostala díky provokativní písni Láska je láska, nasledovaly hity Trouba, Amor Magor, Most přes minulost nebo Haňa, Zaňa, které takřka zlidověly. Úspěch přinesly také písně eSeMeS, Ave Maria či Zpíváš mi requiem. Úzce spolupracuje i klavíristou a skladatelem Petrem Maláskem.

Lucie Bílá excelovala v muzikálech Dracula, Krysař, Excalibur nebo v Carmen. Za Johanku z Arku získala v roce 2000 divadelní Cenu Thálie. V divadle Ta Fantastika, které spoluvlastní, uvedla hudební Láska je láska. Zahrála si i v několika filmech. Její jméno zdobí například komedie Král Ubu, pohádka Princezna ze mlejna nebo muzikálový snímek V peřině

Hudební Anděly Akademie populární hudby získala Lucie Bílá několikrát v kategorii Zpěvačka roku. V roce 2011 byla v této soutěži jmenována zpěvačkou dvacetiletí. Zlatých slavíků má nepočítaně. Celou letku, ostatně stejně jako Andělů.

Ještě větší popularitu diváků si získala v roli porotkyně a hledačky talentů v show Česko Slovensko má talent. Životní zážitky, moudra i zkušenosti vtěsnala do tří knih. V dobách, kdy byl na politickém vrcholu Václav Klaus, byla Lucie Bílá jeho velkou podporovatelkou.

LUCIE BÍLÁ: PRVNÍ NOC S KOLOUŠKEM

Mezi její první lásky patřil herec Tomáš Holý. V roce 1995 porodila Lucie Bílá svému tehdejšímu příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa. O sedm let později se provdala za pozounistu a zpěváka Stanislava Penka. Manželství nakonec skončilo rozvodem.

Stejný osud postihl i vztah s muzikantem Václavem Noidem Bártou, který byl po dvou letech manželství své o hodně starší ženě nevěrný s mladou produkční karlínského divadla. Poté se Lucie Bílá zamilovala do provozního Petra Makovičky, kterého si v roce 2012 vzala. I tento vztah ztroskotal.

O LUCII BÍLÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2015 se v životě Slavice objevil další muž, o 17 let mladší Radek Filipi. Poprvé se potkali v říjnu na muzikálu Carmen. V prosinci 2016 pro zpěvačku začal pracovat jako roadmanažer. A už začátkem roku 2017 se Radek Filipi nastěhoval k Lucii Bílé do Otvovic. V listopadu 2017 zpěvačka na sociální síti napsala, že práce zvítězila nad vztahem a stala se opět nezadanou.

 

Články o celebritě

Lucie Bílá (51): Velká záchrana v Otvovicích! Lucie Bílá (51): Velká záchrana v Otvovicích! Otvovice Lucie Bílá prostě miluje a pro město by tak byla schopna udělat snad cokoliv! Proto neváhala… číst článek
Drahoše volí hvězda Ordinace i Rottrová, Zeman má své věrné. Komu fandí známé tváře? Drahoše volí hvězda Ordinace i Rottrová, Zeman má své věrné. Komu fandí známé tváře? Prezidentští kandidáti Miloš Zeman a Jiří Drahoš získávají před druhým kolem volby silné podporovatele.… číst článek
Lucie Bílá se neudržela: Na veřejnosti propukla v pláč! Hned dvakrát! Lucie Bílá se neudržela: Na veřejnosti propukla v pláč! Hned dvakrát! Zpěvačka Lucie Bílá (51) v poslední době neudrží své emoce na uzdě. V úterý se dvakrát rozplakala… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)