Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, jmenován ministrem zdravotnictví v Babišově menšinové vládě.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017.

 

Články o celebritě

Lékaře čeká první rok s eRecepty. „Bude bez pokut,“ slibuje ministr Vojtěch Lékaře čeká první rok s eRecepty. „Bude bez pokut,“ slibuje ministr Vojtěch V roce 2018 bude eRecept pro lékaře poprvé povinný, ale bude to rok bez pokut. Během přechodné doby… číst článek
Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Návrh na zrušení zákona, který zakazuje prodej ve velkých obchodech o vybraných svátcích, bude mít… číst článek
Babiš vytáhl ministry z postelí, svolal vládu na 6:30. „Ještě spím,“ hlásil Pelikán Babiš vytáhl ministry z postelí, svolal vládu na 6:30. „Ještě spím,“ hlásil Pelikán Nový premiér, nová doba. I když to není úplně převratná novinka, tohle tu dlouho nebylo. Ministři… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso