Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

 

Články o celebritě

Senátor se pustil do ministrů kvůli doktorům i zpackanému přejezdu. Sám mazal resty u pumpy Senátor se pustil do ministrů kvůli doktorům i zpackanému přejezdu. Sám mazal resty u pumpy Mizející zdravotní péče na Šluknovsku, nebo zfušované opravy železničního přejezdu u Markvartic.… číst článek
Z venkova mizí lékárny, senioři mají problém. Spasí apatyky „dotace“ 48 milionů? Z venkova mizí lékárny, senioři mají problém. Spasí apatyky „dotace“ 48 milionů? Mizející lékárny z vesnic a menších obcí dělají vrásky na čele nejednomu seniorovi. Podle aktuálního… číst článek
Neumí se opalovat a pracovat se sluníčkem. Profesor varuje: Chyby dělá 7 z 10 Čechů Neumí se opalovat a pracovat se sluníčkem. Profesor varuje: Chyby dělá 7 z 10 Čechů V Česku se teploty znovu šplhají ke třicítce a mnoho Čechů vyrazilo též na dovolené. Se sluníčkem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr