Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, jmenován ministrem zdravotnictví v Babišově menšinové vládě.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017.

 

Články o celebritě

Okamura je u Zemana kvůli vládě. Babiš má zatím postavit „do latě“ rebely v ANO Okamura je u Zemana kvůli vládě. Babiš má zatím postavit „do latě“ rebely v ANO Je to další politicky nabitý den a jeho klíčové události se odehrají ve Sněmovně a v Lánech u prezidenta.… číst článek
Experti: Vláda Babiše s SPD a komunisty je strašák, Zeman chce zpět jednání s ČSSD Experti: Vláda Babiše s SPD a komunisty je strašák, Zeman chce zpět jednání s ČSSD Doporučení Miloše Zemana, aby premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vyjednával o nové vládě s SPD a… číst článek
Babiš vyvezl vládu na Liberecko: Panák po ránu i gratulace ministryni Babiš vyvezl vládu na Liberecko: Panák po ránu i gratulace ministryni Liberecký kraj dnes navštíví premiér Andrej Babiš (ANO) a velká část jeho vlády v demisi. Pokračuje… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Markéta Wernerová
Markéta Wernerová
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd