Adam Vojtěch

Datum narození: 2.10.1986
Přezdívka: Ken
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik za hnutí ANO, právník, zpěvák, hudební skladatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik Adam Vojtěch, právník, zpěvák a skladatel, byl po volbách 2017, jež vyhrálo hnutí ANO, opakovaně jmenován ministrem zdravotnictví.

Na Univerzitě Karlově Adam Vojtěch vystudoval práva a ještě mediální studia na Fakultě sociálních věd. Proslavil se jako zpěvák a hudební skladatel. Vystupoval v dětských muzikálech, vydal vlastní album a v roce 2005 se zúčastnil soutěže SuperStar, v níž dostal přezdívku Ken.

ADAM VOJTĚCH V DEBATĚ BLESKU O ÚPLÁCENÍ LÉKAŘŮ

Po studiích Adam Vojtěch pracoval pro Andreje Babiše. Nejprve působil jako právník společnosti MAFRA a v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí, které tehdy řídil právě Andrej Babiš.

V kariéře Adama Vojtěcha stojí za zmínku společnosti, do jejichž vrcholných orgánů usedl. Jsou to mj. THERMAL-F, provozovatel Hotelu Thermal ve Varech, Státní tiskárna cenin, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna či správní rada VZP. Působil též ve Spolku českých právníků Všehrd, jemuž v letech 2010 až 2012 předsedal.

O ADAMU VOJTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2017 byl Adam Vojtěch jako nestraník za Babišovce zvolen poslancem v rodném Jihočeském kraji. V rámci sestavování menšinové vlády hnutí ANO 2011 se stal kandidátem na post ministra zdravotnictví, a to nejmladším z navržených šéfů resortů. Prezident Miloš Zeman jej ministrem jmenoval 13. prosince 2017 a posléze též 27. června 2018.

 

Články o celebritě

„Nejsme šarlatáni,“ bránili se léčitelé u Jílkové.  Kritici je cupovali: Dokažte to „Nejsme šarlatáni,“ bránili se léčitelé u Jílkové. Kritici je cupovali: Dokažte to Zákon o léčitelích, který připravuje ministerstvo zdravotnictví, by měl zavést registraci léčitelů… číst článek
Kdo zmizí z ministerstev a půjde na „pracák“? Vláda škrtla 860 míst ve státní správě Kdo zmizí z ministerstev a půjde na „pracák“? Vláda škrtla 860 míst ve státní správě Počet míst ve státní správě se od počátku příštího roku sníží přibližně o 860. Obsazena je v současnosti… číst článek
„Lajdáci“ mezi exministry i hlavní hygienička: Kdo „kašlal“ na očkování proti chřipce? „Lajdáci“ mezi exministry i hlavní hygienička: Kdo „kašlal“ na očkování proti chřipce? Zima klepe na dveře a s ní přicházejí i zákeřné chřipkové bacily, které není radno podceňovat. Za… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina