Tomáš Klus

Datum narození: 15.5.1986
Místo narození: Třinec
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do tlakového hrnce z papíru střádá písničkář a herec Tomáš Klus hříčky, vzpomínky a pocity, které pak vychrlí na žasnoucího diváka. Mezi jeho vzory patří Karel Kryl a Jaromír Nohavica.

Přes plavání a atletiku se dostal Tomáš Klus k modernímu pětiboji. V tretrách doklusal, na koni dojel, s kordem v ruce a pistolí za opaskem až ke zlaté medaili z Mistrovství Evropy. Z Třince se přestěhoval do Prahy, kde nastoupil na Divadelní fakultu. V roce 2007 vyhrál Tomáš Klus pěveckou soutěž Czechtalent ve Zlíně. O rok později vydal své první album Cesta do záhu(d)by. Následoval Hlavní uzávěr splínu a Racek, se kterým vyhrál tři hudební Anděly – v kategoriích Zpěvák roku, Album roku a Nejprodávanější deska roku. V roce 2012 vystřídal po dlouhých 13 letech Karla Gotta v čele zpěvácké oblíbenosti, stal se Českým slavíkem (rok nato byl druhý a pro další ročníky odstoupil ze soutěže). Za rok 2013 si vysloužil třetí místo v anketě Týtý za kategorii Zpěvák roku. První místo si jako Zpěvák roku vyzpíval na Óčku a v Žebříku. Cenu Anděl za Skladbu roku 2013 získal společně se skupinou Kryštof a to za singl Cesta.

TOMÁŠ KLUS - PÍSNIČKÁŘ A BUDDHISTA

Svým vzorům se Tomáš Klus v poslední době přibližuje i smyslem textů. Do nebe křičí Pánubohudooken, pamfletickým singlem brojícím proti českým poměrům. Iniciativní je i jeho singl Iniciativní. V jeho písních se skrývá vtip, láska, ironie, bolest i hravost. Posluchači je hltají všechny bez rozdílu. Když zapomene text, tak improvizuje. Sekunduje mu jeho kytarový kolega Jiří Kučerovský.

Tomáš Klus hraje i v divadle Ypsilon nebo v seriálu Hop nebo trop. Roli vysněného prince získal v pohádce Tajemství staré bambitky v režii Iva Macharáčka. Aktuálně exceluje v pohádce Zdeňka Svěráka Tři bratři. Titulní roli bratrů stvárnil s kolegy Vojtěchem Dykem a Zdeňkem Pištulou.

Nějaký čas chodil Tomáš Klus s herečkou Lenkou Zahradnickou. Mezi jeho partnerky patřily i herečka Veronika Nová, servírka Karolína Doležalová, violoncellistkA Terezie Kovalová či zpěvačka Ewa Farna, s se kterou uváděl Anděly (Ewa Farna o vztahu s Klusem - čtěte zde). Aktuální partnerka Tamara Kubová se ukázala i v pěvecké soutěži Hlas ČeskoSlovenska. V roce 2012 s ním Kubová otěhotněla (má s ní dceru Josefínu, která se narodila 10. května 2013) a v září 2013 se vzali. V roce 2016 se jim pak narodil syn Alfréd Klus. Objevily se ovšemi  články, že Tomáš Klus a jeho manažerka Barbara Falgeová mají nazvdroy těhotenství jeho partnerky románek.

 

Články o celebritě

Nepracujícímu Klusovi docházejí peníze: Musí se vzdát oblíbeného luxusu! Nepracujícímu Klusovi docházejí peníze: Musí se vzdát oblíbeného luxusu! Zpěvák Tomáš Klus (30) v poslední době moc nepracoval, a tak není divu, že nemá dostatek peněz na… číst článek
Tomáš Klus o odchodu dcery: Plakal jsem, ale bylo to nutné Tomáš Klus o odchodu dcery: Plakal jsem, ale bylo to nutné Muzikant Tomáš Klus tento týden poprvé odvedl tříletou dceru Josefinku do školky. Zatímco ona skákala… číst článek
Tomáš Klus obrečel odchod dcery! Už jsme na ni nestačili… Tomáš Klus obrečel odchod dcery! Už jsme na ni nestačili… Muzikant Tomáš Klus (30) včera poprvé odvedl svou dceru Josefínu (3) do mateřské školky. Zatímco… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Gabriela  Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený