Tomáš Klus

Datum narození: 15.5.1986
Místo narození: Třinec
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do tlakového hrnce z papíru střádá písničkář a herec Tomáš Klus hříčky, vzpomínky a pocity, které pak vychrlí na žasnoucího diváka. Mezi jeho vzory patří Karel Kryl a Jaromír Nohavica.

Přes plavání a atletiku se dostal Tomáš Klus k modernímu pětiboji. V tretrách doklusal, na koni dojel, s kordem v ruce a pistolí za opaskem až ke zlaté medaili z Mistrovství Evropy. Z Třince se přestěhoval do Prahy, kde nastoupil na Divadelní fakultu. V roce 2007 vyhrál Tomáš Klus pěveckou soutěž Czechtalent ve Zlíně. O rok později vydal své první album Cesta do záhu(d)by. Následoval Hlavní uzávěr splínu a Racek, se kterým vyhrál tři hudební Anděly – v kategoriích Zpěvák roku, Album roku a Nejprodávanější deska roku. V roce 2012 vystřídal po dlouhých 13 letech Karla Gotta v čele zpěvácké oblíbenosti, stal se Českým slavíkem (rok nato byl druhý a pro další ročníky odstoupil ze soutěže). Za rok 2013 si vysloužil třetí místo v anketě Týtý za kategorii Zpěvák roku. První místo si jako Zpěvák roku vyzpíval na Óčku a v Žebříku. Cenu Anděl za Skladbu roku 2013 získal společně se skupinou Kryštof a to za singl Cesta.

TOMÁŠ KLUS - PÍSNIČKÁŘ A BUDDHISTA

Svým vzorům se Tomáš Klus v poslední době přibližuje i smyslem textů. Do nebe křičí Pánubohudooken, pamfletickým singlem brojícím proti českým poměrům. Iniciativní je i jeho singl Iniciativní. V jeho písních se skrývá vtip, láska, ironie, bolest i hravost. Posluchači je hltají všechny bez rozdílu. Když zapomene text, tak improvizuje. Sekunduje mu jeho kytarový kolega Jiří Kučerovský.

Tomáš Klus hraje i v divadle Ypsilon nebo v seriálu Hop nebo trop. Roli vysněného prince získal v pohádce Tajemství staré bambitky v režii Iva Macharáčka. Aktuálně exceluje v pohádce Zdeňka Svěráka Tři bratři. Titulní roli bratrů stvárnil s kolegy Vojtěchem Dykem a Zdeňkem Pištulou.

Nějaký čas chodil Tomáš Klus s herečkou Lenkou Zahradnickou. Mezi jeho partnerky patřily i herečka Veronika Nová, servírka Karolína Doležalová, violoncellistkA Terezie Kovalová či zpěvačka Ewa Farna, s se kterou uváděl Anděly (Ewa Farna o vztahu s Klusem - čtěte zde). Aktuální partnerka Tamara Kubová se ukázala i v pěvecké soutěži Hlas ČeskoSlovenska. V roce 2012 s ním Kubová otěhotněla (má s ní dceru Josefínu, která se narodila 10. května 2013) a v září 2013 se vzali. V roce 2016 se jim pak narodil syn Alfréd Klus. Objevily se ovšemi  články, že Tomáš Klus a jeho manažerka Barbara Falgeová mají nazvdroy těhotenství jeho partnerky románek.

 

Články o celebritě

Tomáš Klus: Oplakal odchod dcery, teď oznámil radostnou novinu Tomáš Klus: Oplakal odchod dcery, teď oznámil radostnou novinu Zpěvák Tomáš Klus (30) se pochlubil radostnou zprávou. Se svou manželkou Tamarou Klusovou (29) čekají… číst článek
Tomáš Klus v slzách kvůli dceři: Josefínka si o to řekla sama! Tomáš Klus v slzách kvůli dceři: Josefínka si o to řekla sama! Tomáš Klus si nemůže vynachválit rodinný život. Pro manželku Tamaru a jejich dvě děti by udělal snad… číst článek
Zesnulý herec Pavlata (†71): 19 dnů po pohřbu zemřel náhle i bratr Jan (†63)! Zesnulý herec Pavlata (†71): 19 dnů po pohřbu zemřel náhle i bratr Jan (†63)! Sotva se příbuzní alespoň minimálně vzpamatovali ze smrti herce a dabéra Michala Pavlaty (†71), přišla… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Lionel Richie
Lionel Richie
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka
zobrazit profil Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)