Lukáš Vaculík

Datum narození: 8.6.1962
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Lukáš Vaculík je český herec, kterého proslavily filmy jako Tankový prapor nebo Kamarád do deště, kde si zahrál se Sagvanem Tofim.

Lukáš Vaculík vystudoval pražskou konzervatoř a po studiu se vrhnul na divadlo. Působil v Městských divadlech pražských, v Divadle Rokoko nebo v Činoherním klubu. Když nehraje na divadelních prknech, objevuje se na filmových plátnech. Mezi filmy, kde ztvárnil pozoruhodné role, patří Tankový prapor nebo Láska mezi kapkami deště.

Vrchol jeho herecké kariéry byl právě v 80. - 90. letech, kdy tvář charismatického herce zdobila zdi nejednoho dívčího pokoje. Za to, že Vaculíkova filmová popularita vyletěla vzhůru jako kometa, mohla samozřejmě série "filmů pro mládež" režiséra Jaroslava Soukupa odstartovaná titulem Vítr v kapse (1982). Na svou dobu relativně odvážný příběh dvou maturantů nastupujících do prvního zaměstnání v plzeňské Škodovce spojil herecky Lukáše Vaculíka poprvé se Sagvanem Tofim a byl to úspěch. Těžko mohl Lukáš Vaculík tušit, že bude miláčkem českých dívek a žen. O dva roky později dostal podobně laděnou příležitost, tentokrát ale bez Tofiho, zato s krminální zápletkou. A Láska z pasáže (1984) se stala bez nadsázky hitem.

Zásadní rolí v kariéře Lukáše Vaculíka byl bezesporu Kamarád do deště, kde si zahrál opět se Sagvanem Tofim. Opravdovým filmovým trhákem byl porevoluční Tankový prapor, který měl u diváků velký ohlas. Pak se objevil ve snímku Kamarád do deště 2, Válka barev, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna nebo Jak básníci neztrácejí naději. Nejčerstvější role ztvárnil ve filmech Nevinné lži a Příběh kmotra z roku 2013.

Ačkoliv byl svého času mimořádně populární, daří se mu dodržovat odstup od bulváru a brání si své soukromí. V roce 2006 se Lukáš Vaculík soudil s bulvárním týdeníkem Pestrý svět, který obvinil z pomluvy. Časopis tehdy vydal článek, ve kterém psal o Vaculíkově homosexuální orientaci a údajném milenci. Městský soud v Praze tak rozhodl, že vydavatelství Bauer Media skutečně vydalo o herci nepravdivou informaci a nařídil omluvu.

Lukáš Vaculík je od roku 1999 ženatý, s manželkou Petrou má syna Lukáše. Jeho neteř Šárka Vaculíková se rovněž věnuje herectví, studovala DAMU.

 

Články o celebritě

Lukáš Vaculík: V novém seriálu si ho ochočil pes! Lukáš Vaculík: V novém seriálu si ho ochočil pes! Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně… číst článek
Vaculíka (54) dostihlo stárnutí: Kamarád do deště děsivě sešel Vaculíka (54) dostihlo stárnutí: Kamarád do deště děsivě sešel Čas je neúprosný a nevyhýbá se ani slavným. Playboy 90. let Lukáš Vaculík (54), kterého ve filmu… číst článek
Na tiskovce k seriálu Temný kraj se to rozjelo: Holý pupek, líbačky a objímání Na tiskovce k seriálu Temný kraj se to rozjelo: Holý pupek, líbačky a objímání Tiskovka k novému seriálu Temný kraj se hemžila známými herci a herečkami. A jelikož se mají všichni… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová