Lukáš Vaculík

Datum narození: 8.6.1962
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Lukáš Vaculík je český herec, kterého proslavily filmy jako Tankový prapor nebo Kamarád do deště, kde si zahrál se Sagvanem Tofim.

Lukáš Vaculík vystudoval pražskou konzervatoř a po studiu se vrhnul na divadlo. Působil v Městských divadlech pražských, v Divadle Rokoko nebo v Činoherním klubu. Když nehraje na divadelních prknech, objevuje se na filmových plátnech. Mezi filmy, kde ztvárnil pozoruhodné role, patří Tankový prapor nebo Láska mezi kapkami deště.

Vrchol jeho herecké kariéry byl právě v 80. - 90. letech, kdy tvář charismatického herce zdobila zdi nejednoho dívčího pokoje. Za to, že Vaculíkova filmová popularita vyletěla vzhůru jako kometa, mohla samozřejmě série "filmů pro mládež" režiséra Jaroslava Soukupa odstartovaná titulem Vítr v kapse (1982). Na svou dobu relativně odvážný příběh dvou maturantů nastupujících do prvního zaměstnání v plzeňské Škodovce spojil herecky Lukáše Vaculíka poprvé se Sagvanem Tofim a byl to úspěch. Těžko mohl Lukáš Vaculík tušit, že bude miláčkem českých dívek a žen. O dva roky později dostal podobně laděnou příležitost, tentokrát ale bez Tofiho, zato s krminální zápletkou. A Láska z pasáže (1984) se stala bez nadsázky hitem.

Zásadní rolí v kariéře Lukáše Vaculíka byl bezesporu Kamarád do deště, kde si zahrál opět se Sagvanem Tofim. Opravdovým filmovým trhákem byl porevoluční Tankový prapor, který měl u diváků velký ohlas. Pak se objevil ve snímku Kamarád do deště 2, Válka barev, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna nebo Jak básníci neztrácejí naději. Nejčerstvější role ztvárnil ve filmech Nevinné lži a Příběh kmotra z roku 2013.

Ačkoliv byl svého času mimořádně populární, daří se mu dodržovat odstup od bulváru a brání si své soukromí. V roce 2006 se Lukáš Vaculík soudil s bulvárním týdeníkem Pestrý svět, který obvinil z pomluvy. Časopis tehdy vydal článek, ve kterém psal o Vaculíkově homosexuální orientaci a údajném milenci. Městský soud v Praze tak rozhodl, že vydavatelství Bauer Media skutečně vydalo o herci nepravdivou informaci a nařídil omluvu.

Lukáš Vaculík je od roku 1999 ženatý, s manželkou Petrou má syna Lukáše. Jeho neteř Šárka Vaculíková se rovněž věnuje herectví, studovala DAMU.

 

Články o celebritě

Známí mi volali, že prý jdu do Jihlavy, říká Csaplár. Preferuje práci v Česku Známí mi volali, že prý jdu do Jihlavy, říká Csaplár. Preferuje práci v Česku Zvedne telefon a známí mu hlásí: Tak prý jdeš do Jihlavy. Oficiální nabídku však Josef Csaplár (54)… číst článek
Přiznání modelky Kadlčkové: Proč se nevrátila do seriálu Ulice! Přiznání modelky Kadlčkové: Proč se nevrátila do seriálu Ulice! Skalní fanoušci seriálu Ulice si jistě vzpomenou, že v roli Adriany Peškové se původně objevila modelka… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Hvězda Pelíšků slaví 34 Ťukněte si s celebritou! Hvězda Pelíšků slaví 34 34. narozeniny dnes slaví herečka Kristýna Fuitová Nováková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach