Theodora Remundová

Datum narození: 28.1.1974
Místo narození: Praha
Profese: dokumentární režisérka a herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Theodora Remundová, dcera Ivy Janžurové, je nejen herečka jako její matka, ale též dokumentární režisérka. Podílela se například na životopisném dokumentu Neobyčejné životy.

Režisérka a herečka Theodora Remundová pochází z umělecké rodiny. Její matka Iva Janžurová je významná česká herečka, otec Stanislav Remunda byl divadelní režisér a příležitostný herec. Její starší sestra Sabina Remundová je také herečka, režisérka, a navíc ještě scénáristka. Za manžela si Theodora Remundová vzala violoncellistu Tomáše Hostičku, člena orchestru České filharmonie, s nímž má syny Alfréda (narozen 2002), Kajetána (2005) a Antonína (2013).

THEODORA REMUNDOVÁ: MÁMA JE ŠPRTKA

Po gymnázium Theodora Remundová studovala katedru dokumentární režie na FAMU. Hrála v Divadle Archa, Divadle Na zábradlí, v A Studiou Rubín a v Branickém divadle.

Na televizní obrazovce se poprvé objevila po boku své matky Ivy Janžurové, Josefa Dvořáka, Stelly Zázvorkové, Zuzany Bydžovské, Barbory Hrzánové a Simony Postlerové v komedii Bohyně krásy (1984). Se svou matkou si zahrála také ve snímcích Alice Nellis Ene bene (1999) či Výlet (2002). V této komedii se potkala i se setrou Simonou a s řadou známých českých herců: Igor Bareš, Jiří Macháček, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Dan Bárta či Jaroslava Hanušová.

Na pole dokumentární režie Theodora Remundová vstoupila filmem Kočky (2000), který pojednává o vzniku stejnojmenného divadelního představení, v němž hlavní role ztvárnily Iva Janžurová a Eva Holubová. Dále se například podílela na životopisném dokumentu Neobyčejné životy (2009).

 

Další Filmaři

zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Peter Krištúfek
Peter Krištúfek
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Petr Jákl
Petr Jákl
zobrazit profil Jiří Soukup
Jiří Soukup
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec