Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Hanychové.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té ve Vinohradském divadle. Veronika Žilková se v roce 1984 vdala a již o rok později měla první dítě, těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

Přesto v této době Veronika Žilková ztvárnila další role, jako například vychovatelku v seriálu My všichni školou povinní nebo Druhý dech.

V devadesátých letech zazářila Veronika Žilková například v seriálu Přítelkyně z domu smutku a pak především v roli ve snímku Zapomenuté světlo, za kterou si odnesla v roce 1996 Českého lva ze nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na televizi Nova, kde účinkovala společně s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Josefem Cardou.

V poslední době se Veronika Žilková vrací opět k divadlu. Účinkovala také v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj a Soukromé pasti. Na divadelních prknech se opět objevuje v Činoherním klubu.

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem hercem Martinem Stropnickým má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek syn Melichar zemřel v 6 měsících v listopadu 2007. Celkem má Žilková 4 děti a 2 další v pěstounské péči. Agátu Hanychovou, syny Cyrila a Vincenta, dceru Kordulu a adoptované Janu a Markétu.

Otec Agáty Hanychové a exmanžel Veroniky Žilkové je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Žilková kontra Batulková: Válka tchyní v plném proudu! Žilková kontra Batulková: Válka tchyní v plném proudu! Válka tchyní pokračuje! Dana Batulková (59) prohlásila o Veronice Žilkové (55), že se chová jako… číst článek
Maminka Veroniky Žilkové: Svatba v 93 letech! Maminka Veroniky Žilkové: Svatba v 93 letech! Během čtyř měsíců se stane trojnásobnou babičkou. Její třiadevadesátiletá maminka zatoužila po oltáři… číst článek
Natěšená babička Veronika Žilková překvapila: Porod už za 14 dní! Natěšená babička Veronika Žilková překvapila: Porod už za 14 dní! V rodině Veroniky Žilkové (55) je opět rušno! „Kordulka má zlatou medaili z mistrovství republiky… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Adam Sandler
Adam Sandler
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi