Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Hanychové.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té ve Vinohradském divadle. Veronika Žilková se v roce 1984 vdala a již o rok později měla první dítě, těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

Přesto v této době Veronika Žilková ztvárnila další role, jako například vychovatelku v seriálu My všichni školou povinní nebo Druhý dech.

V devadesátých letech zazářila Veronika Žilková například v seriálu Přítelkyně z domu smutku a pak především v roli ve snímku Zapomenuté světlo, za kterou si odnesla v roce 1996 Českého lva ze nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na televizi Nova, kde účinkovala společně s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Josefem Cardou.

V poslední době se Veronika Žilková vrací opět k divadlu. Účinkovala také v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj a Soukromé pasti. Na divadelních prknech se opět objevuje v Činoherním klubu.

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem hercem Martinem Stropnickým má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek syn Melichar zemřel v 6 měsících v listopadu 2007. Celkem má Žilková 4 děti a 2 další v pěstounské péči. Agátu Hanychovou, syny Cyrila a Vincenta, dceru Kordulu a adoptované Janu a Markétu.

Otec Agáty Hanychové a exmanžel Veroniky Žilkové je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Agáta Prachařová se pochlubila miminkem! „Ňu, ňu, ňu,“ rozněžnila se Agáta Prachařová se pochlubila miminkem! „Ňu, ňu, ňu,“ rozněžnila se Modelka a moderátorka Agáta Prachařová (31) překvapila svoje fanoušky. Nechala se vyfotit s maličkým… číst článek
Agáta se pohádala s mámou? Podruhé už to s ní nedá! Agáta se pohádala s mámou? Podruhé už to s ní nedá! Už zanedlouho se stane Agáta Prachařová (32) podruhé matkou. S manželem Jakubem Prachařem (33) už… číst článek
Agáta přestřelila, Troška ji sejmul! Agáta přestřelila, Troška ji sejmul! Že je Zdeněk Troška homosexuál, se ví už dávno. Sám režisér to netají a nevidí v tom žádnou senzaci.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Neil Patric Harris
Neil Patric Harris
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Cillian Murphy
Cillian Murphy
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková