Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Hanychové.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té ve Vinohradském divadle. Veronika Žilková se v roce 1984 vdala a již o rok později měla první dítě, těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

Přesto v této době Veronika Žilková ztvárnila další role, jako například vychovatelku v seriálu My všichni školou povinní nebo Druhý dech.

V devadesátých letech zazářila Veronika Žilková například v seriálu Přítelkyně z domu smutku a pak především v roli ve snímku Zapomenuté světlo, za kterou si odnesla v roce 1996 Českého lva ze nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na televizi Nova, kde účinkovala společně s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Josefem Cardou.

V poslední době se Veronika Žilková vrací opět k divadlu. Účinkovala také v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj a Soukromé pasti. Na divadelních prknech se opět objevuje v Činoherním klubu.

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem hercem Martinem Stropnickým má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek syn Melichar zemřel v 6 měsících v listopadu 2007. Celkem má Žilková 4 děti a 2 další v pěstounské péči. Agátu Hanychovou, syny Cyrila a Vincenta, dceru Kordulu a adoptované Janu a Markétu.

Otec Agáty Hanychové a exmanžel Veroniky Žilkové je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Utajovaný porod Agáty Prachařové: Proč najednou změnila nemocnici?! Utajovaný porod Agáty Prachařové: Proč najednou změnila nemocnici?! Na datum 13. září už Jakub a Agáta Prachařovi nikdy v životě nezapomenou. Právě v ten den se jim… číst článek
Agáta zatajila mámě porod! Agáta zatajila mámě porod! Agáta Prachařová už nebude muset stále odpovídat na dotazy, kdy už konečně porodí potomka, kolem… číst článek
Agáta Prachařová po porodu: Radost trvala jen chvíli, Žilková dostala přísný zákaz Agáta Prachařová po porodu: Radost trvala jen chvíli, Žilková dostala přísný zákaz Místo, aby se těšili z nového přírůstku do rodiny a při té příležitosti zakopali válečnou sekyru,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Meghan Markle
Meghan Markle
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý