Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Hanychové.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té ve Vinohradském divadle. Veronika Žilková se v roce 1984 vdala a již o rok později měla první dítě, těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

Přesto v této době Veronika Žilková ztvárnila další role, jako například vychovatelku v seriálu My všichni školou povinní nebo Druhý dech.

V devadesátých letech zazářila Veronika Žilková například v seriálu Přítelkyně z domu smutku a pak především v roli ve snímku Zapomenuté světlo, za kterou si odnesla v roce 1996 Českého lva ze nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na televizi Nova, kde účinkovala společně s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Josefem Cardou.

V poslední době se Veronika Žilková vrací opět k divadlu. Účinkovala také v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj a Soukromé pasti. Na divadelních prknech se opět objevuje v Činoherním klubu.

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem hercem Martinem Stropnickým má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek syn Melichar zemřel v 6 měsících v listopadu 2007. Celkem má Žilková 4 děti a 2 další v pěstounské péči. Agátu Hanychovou, syny Cyrila a Vincenta, dceru Kordulu a adoptované Janu a Markétu.

Otec Agáty Hanychové a exmanžel Veroniky Žilkové je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Uniklo z natáčení: Těhotná Agáta Prachařová prozradila pohlaví miminka! Uniklo z natáčení: Těhotná Agáta Prachařová prozradila pohlaví miminka! To je ale blesková rychlost. Agáta Prachařová (31) oznámila, že je těhotná, hned v prvním měsíci.… číst článek
Těhotná Agáta řeší kauzu své nevěry: Vztyčený prostředníček ve svatebních šatech! Těhotná Agáta řeší kauzu své nevěry: Vztyčený prostředníček ve svatebních šatech! Před více než týdnem se svět modelky Agáty Prachařové (32) otřásl v základech. Praskla na ni totiž… číst článek
Veronika Žilková po údajné nevěře těhotné dcery Agáty: Zabíjejí mi vnouče! Veronika Žilková po údajné nevěře těhotné dcery Agáty: Zabíjejí mi vnouče! Strach o dceru a nenarozené vnouče má Veronika Žilková (55). Těhotná Agáta Prachařová (31), která… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Václav Svoboda
Václav Svoboda
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Anna Schmidtmajerová
Anna Schmidtmajerová
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová