Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Prachařové, rozené Hanychové, a herce Vincenta Navrátila.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té v Dívadle na Vinohradech. V roce 1984 se vdala a krátce nato měla první dítě; těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

VERONIKA ŽILKOVÁ: NECHTĚLA JSEM BÝT BABIČKOU

Přesto Veronika Žilková ztvárnila další role, jako např. v seriálech My všichni školou povinní nebo Druhý dech. V 90. letech 20. stolet zazářila v seriálu Přítelkyně z domu smutku a především v dramatu Vladimíra Michálka Zapomenuté světlo, za což roku 1996 dostala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na TV Nova, kde diváky bavila společně s Michalem SuchánkemRichardem Genzerem a Josefem Cardou.

Posléze se Veronika Žilková vrátila více k divadlu. Na televizní obrazovce se ale objevovat nepřestala. Hrála třeba v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj, Soukromé pasti, Cukrárna či Všechny moje lásky nebo ve filmech Otesánek Jana Švankmajera nebo v třídílné komediální sérii Zdeňka Trošky Babovřesky.

O VERONICE ŽILKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem Martinem Stropnickým, hercem, bývalým diplomatem a politikem hnutí ANO, má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek - syn Melichar - zemřel v šesti měsících v listopadu 2007. Celkem má herečka šest dětí, z toho dvě v pěstounské péči: dcery Agátu Hanychovou-Prachařovou a Kordulu, syny Cyrila a Vincenta a adoptované dcery Janu a Markétu.

Otec modelky, moderátorky a skandalistky Agáty, exmanžel Veroniky Žilkové, je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Veronika Žilková porušila zákaz: Ukázala fotku svých dětí! Veronika Žilková porušila zákaz: Ukázala fotku svých dětí! Herečka Veronika Žilková (56) si před časem postěžovala, že jí vlastní děti zakázaly, aby jejich… číst článek
Rodinné setkání u Stropnického: Syn Matěj mu představil přítele Rodinné setkání u Stropnického: Syn Matěj mu představil přítele Loni v říjnu se provalil vztah politika Matěje Stropnického (34) s mladým hercem a dabérem Danielem… číst článek
Žilková po propuštění ze špitálu: Těžký návrat do reality! Žilková po propuštění ze špitálu: Těžký návrat do reality! Takhle si návrat ze špitálu patrně nepředstavovala. Místo do peřin Veronika Žilková (56) musela jít… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Jim Parsons
Jim Parsons
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink