Veronika Žilková

Datum narození: 16.10.1961
Místo narození: Praha
Výška: 160 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Velmi oblíbená herečka Veronika Žilková je známá také jako manželka herce a politika Martina Stropnického a matka skandalistky Agáty Hanychové.

Veronika Žilková se na plátně poprvé objevila v roce 1980 ve filmu Dívka s mušlí. Účinkovala už i v divadle, nejprve v Činoherním klubu a po té ve Vinohradském divadle. Veronika Žilková se v roce 1984 vdala a již o rok později měla první dítě, těhotenství a následné mateřské povinnosti její kariéru přibrzdily.

Přesto v této době Veronika Žilková ztvárnila další role, jako například vychovatelku v seriálu My všichni školou povinní nebo Druhý dech.

V devadesátých letech zazářila Veronika Žilková například v seriálu Přítelkyně z domu smutku a pak především v roli ve snímku Zapomenuté světlo, za kterou si odnesla v roce 1996 Českého lva ze nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Známé bylo také její účinkování v parodickém pořadu Tele Tele na televizi Nova, kde účinkovala společně s Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem a Josefem Cardou.

V poslední době se Veronika Žilková vrací opět k divadlu. Účinkovala také v divácky úspěšných seriálech Vyprávěj a Soukromé pasti. Na divadelních prknech se opět objevuje v Činoherním klubu.

Veronika Žilková se třikrát vdala. Se svým třetím manželem hercem Martinem Stropnickým má dceru Kordulu. Jejich první společný potomek syn Melichar zemřel v 6 měsících v listopadu 2007. Celkem má Žilková 4 děti a 2 další v pěstounské péči. Agátu Hanychovou, syny Cyrila a Vincenta, dceru Kordulu a adoptované Janu a Markétu.

Otec Agáty Hanychové a exmanžel Veroniky Žilkové je režisér Jiří Hanych.

 

Články o celebritě

Žilková o Agátině krizi a "paní" Batulkové: Bouře byla veliká! Žilková o Agátině krizi a "paní" Batulkové: Bouře byla veliká! Herečka okomentovala problémy v manželství své dcery. A co řekla na adresu spolu-tchyně Batulkové?… číst článek
Drsná přestřelka mezi Agátou a sestrou Jakuba Prachaře! Jízlivé vzkazy plné zloby Drsná přestřelka mezi Agátou a sestrou Jakuba Prachaře! Jízlivé vzkazy plné zloby Kdysi se tvářily jako nejlepší kamarádky, dokonce spolu pracovaly, a teď se nemohou vystát! Mariana… číst článek
Další trable u Prachařů? Těhotná Agáta na rodinné sešlosti chyběla! Další trable u Prachařů? Těhotná Agáta na rodinné sešlosti chyběla! Sestra Jakuba Prachaře (32) Mariana oslavila s rodinou svých sladkých 23 let. Narozeninový oběd v… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Harrison  Ford
Harrison Ford
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard
zobrazit profil Jared  Padalecki
Jared Padalecki
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová