Karel Kachyňa

Datum narození: 1.5.1924
Datum úmrtí: 12.3.2004
Místo narození: Vyškov
Profese: Režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Ne nadarmo získal Karel Kachyňa Českého lva za dlouholetý přínos českému filmu. Ačkoli měly jeho filmy často omezený rozpočet, nyní se řadí mezi nejlepší z nejlepších.

Kdo by neznal legendární filmy a herce s nimi spojené, jako například Zlatí úhoři (1979) v čele s Vladimírem Menšíkem, Slávkou Hozovou, Martinem Mikulášem nebo Rudolfem Hrušínským, Lásky mezi kapkami deště (1979), kde se předvedl charismatický Lukáš Vaculík, Smrt krásných srnců (1986), kde jsme mohli sledovat skvělý výkon Karla Heřmánka nebo film z fotbalového prostředí z roku 2002 Kožené slunce s Ondřejem Vetchým?

Režíroval více jak 50 českých filmů. Se spolužákem Vojtěchem Jasným začínal natáčet nejprve dokumentární filmy: Nic není zamračeno, Neobyčejná léta či Lidé jednoho srdce. S komunisty měl těžkosti, jeho film Ucho s Radoslavem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou skončil na dlouhá léta v trezoru. Ve svých filmech se Karel Kachyňa snaží zobrazit skutečnost. Problémy každodenního života v různých dobách.

Karel Kachyňa byl přeborníkem na zachycení sebemenšího detailu. „Kachyňovi věříte, že to tak skutečně v té době bylo, je to věrné, dokonalé,“ hodnotil jeho tvorbu bavič a herec Jiří Krampol.

Manželkou se mu stala o 41 let mladší Alena Mihulová, se kterou měl dceru Karolínu. Z prvního manželství má dceru Elišku. S Alenou se seznámili při natáčení jeho filmu Sestřičky, kde zazářila i další výrazná postava české kinematografie Jiřina Jirásková. Smrt Karla Kachyni byla pro Alenu Mihulovou velmi zdrcující.

 

Články o celebritě

Vdova po Kachyňovi (†79) Mihulová: Čeká na novou lásku! Vdova po Kachyňovi (†79) Mihulová: Čeká na novou lásku! Herečka Alena Mihulová (52) si už v životě sáhla na dno, když jí zemřel životní partner, režisér… číst článek
Přiznání vdovy Mihulové: Pán Bůh pro mě někoho má Přiznání vdovy Mihulové: Pán Bůh pro mě někoho má Smutek ze ztráty osudové lásky, závislost na alkoholu i deprese pohřbila Alena Mihulová (52) v minulosti.… číst článek
Prodávají ateliér malíře Jana Zrzavého a dům režiséra Ivo Nováka: Bydlení ve stínu Hradu?...Za 51 milionů! Prodávají ateliér malíře Jana Zrzavého a dům režiséra Ivo Nováka: Bydlení ve stínu Hradu?...Za 51 milionů! V prominentní lokalitě Nový Svět ve stínu Pražského hradu se neprodávajínemovitosti často.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Jan Němec
Jan Němec