Vladimír Kratina

Datum narození: 25.2.1952
Místo narození: Praha
Profese: herec, písničkář, producent
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Kratina ztvárnil desítky rolí jak v seriálech, filmech, televizních inscenacích, tak i v divadle. Jako písničkář propadl folku a country.

Vladimír Kratina se nejdříve vyučil fotografem. Při gymnáziu hrál na bicí a kytaru ve studentské beatové kapele, pro kterou také komponoval. Poté nastoupil na DAMU, kterou absolvoval v roce 1975.

VLADIMÍR KRATINA BYL VE VĚZENÍ

První divadelní angažmá Vladimír Kratina získal v Divadle Vítězného února v Hradci Králové, dále to bylo Činoherní studio v Ústí nad Labem, zájezdové divadlo Dílna 24 a Studio Ypsilon. V roce 1988 zakotvil v Činoherním klubu v Praze, kde působil 11 let. Hostoval také v Národním divadle.

Po roce 1999 začal podnikat v umělecké sféře, např. produkoval muzikál na ledě Mrazík. Málokdo ví, že Vladimír Kratina je též folkový a country zpěvák a písničkář. Roku 2008 se předvedl i jako tanečník, a to v soutěži České televize StarDance.

Před kamerou se Vladimír Kratina poprvé objevil ještě jako student DAMU v pohádce Jak se Kudla přepočítal (1974). Hned v roce následujícím dostal menší role v seriálu Jaroslava Dietla Nejmladší z rodu Hamrů a v psychologickém dramatu Hřiště. Dále pak v komedii Zítra vstanu a opařím se čajem (1977) s Petrem Kostkou v hlavní roli.

Svou první ústřední postavu Vladimír Kratina ztvárnil ve filmu Křehké vztahy (1979) režiséra Juraje Herze. Od té doby šel z role do role. Vzhledem k své mužné postavě to byly zejména postavy drsných a statných chlapíků.

Kariéru herce Vladimíra Kratiny nepřerušila ani normalizační 80. léta 20. století. V té době se objevil ve filmech Děti zítřků či Prázdniny pro psa. Hrál v televizních pohádkách, inscenacích či seriálech (Rodáci, Sanitka).

VLADIMÍR KRATINA A PAŘBA SMRTI

Ani po Sametové revoluci 1989  Vladimír Kratina netrpěl nedostatkem rolí. Jmenujme např. seriály Přítelkyně z domu smutku, Na lavici obžalovaných justice, Strážce duší, Náves, Letiště, Místo v životě, Soukromé Pasti, Ordinace v růžové zahradě, Expozitura, Cesty domů, Místo zločinu Plzeň, Já, Mattoni.

Hrál také v řadě televizních inscenací, např. Oběti: Nevlastní bratr (s Viktorem Preissem, Vilmou Cibulkovou či Taťjanou Medveckou), Svědomí Denisy Klánové (s Lenkou Vlasákovou, Jiřím Schmitzerem a Simonou Stašovou) nebo v pohádce Dům U Zlatého úsvitu (mj. s Vladimírem Javorským). Na stříbrném plátně se uplatnil v dramatu Hranaři či v komedii Jak se zbavit nevěsty.

Ve volbách 2018 se Vladimír Kratina stal kandidátem ODS na senátora.

O VLADIMÍRU KRATINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Kratina je podruhé ženatý, jeho první manželkou byla loutkoherečka Šimona Součková. Z obou vztahů má tři dcery.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

  

Články o celebritě

Známý herec o pitce se Zemanem: „Vypili jsme spolu několik vín a slivovici. On je moci žrout!" Známý herec o pitce se Zemanem: „Vypili jsme spolu několik vín a slivovici. On je moci žrout!" Populární herec Vladimír Kratina (66), který se rozhodl na podzim kandidovat do Senátu, promluvil… číst článek
Klausův muž, Rath i Okamurův vítač muslimů chtějí do Senátu. Babiš má bílá místa Klausův muž, Rath i Okamurův vítač muslimů chtějí do Senátu. Babiš má bílá místa Senátní volby mají být o výrazných osobnostech a ani letos na podzim o ně nebude nouze. V 27 obvodech… číst článek
Lucie Bílá už netají lásku! Testosteronového anděla bere do společnosti Lucie Bílá už netají lásku! Testosteronového anděla bere do společnosti Lucie Bílá (52) už svou znovu nalezenou lásku k »testosteronovému andělovi« netají. Společně s Radkem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil Václav Liška
Václav Liška
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Miluše  Bittnerová
Miluše Bittnerová