Vít Rakušan

Datum narození: 16.6.1978
Místo narození: Kolín
Profese: 1. místopředseda hnutí STAN, poslanec, starosta Kolína
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a pedagog Vít Rakušan, který byl v listopadu 2010 zvolen starostou rodného Kolína, se v parlamentních volbách 2017 stal poslancem za hnutí STAN.

Po studiu historie a germanistiky na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a školského managementu na Univerzitě Karlově v Praze začal Vít Rakušan vyučovat německý jazyk.

VÍT RAKUŠAN PŘIŠEL O DÍTĚ

Do politiky Vít Rakušan vstoupil v komunálních volbách 2010, kdy byl jako nestraník za subjekt Změna pro Kolín zvolen zastupitelem a v listopadu se stal starostou. Ve volbách 2014 post zastupitele obhájil a setrval i v křesle starosty rodného Kolína.

V krajských volbách 2012 byl Vít Rakušan zvolen jako nestraník za hnutí Starostové a nezávislí (STAN) do Zastupitelstva Středočeského kraje. Roku 2015 do hnutí STAN vstoupil, v dubnu 2016 byl zvolen jeho 1. místopředsedou a v následných volbách post zastupitele obhájil. Téhož roku jej deník Financial Times zařadil do žebříčku 100 největších inovátorů střední a východní Evropy.

V parlamentních volbách 2017 Vít Rakušan jako lídr hnutí STAN ve Středočeském kraji se ziskem 7 334 preferenčních hlasů získal poslanecký mandát.

O VÍTU RAKUŠANOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Víta Rakušana je bývalý senátor za ČSSD Jan Rakušan.

Ženou Víta Rakušana se v září 2015 stala Marie Auerová. V říjnu 2017 se jim narodil syn Matěj. Z předchozího manželství má dceru Agátu.

 

Články o celebritě

„Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice „Babiš bude hřímat,“ větří Brabec. Ministry za absence ve Sněmovně stírá opozice Čtvrtek není ve Sněmovně mezi ministry příliš oblíbeným dnem. Čelí totiž přímým dotazům poslanců… číst článek
Hlasování o důvěře vlády: 8 hodin křiku! Ale Babiš pozice udržel Hlasování o důvěře vlády: 8 hodin křiku! Ale Babiš pozice udržel Porazte nás ve volbách, jinak se mě prostě nezbavíte! To řekl včera ve Sněmovně premiér Andrej Babiš… číst článek
Plat poslanců přes 90 tisíc? Babiš mluví o skandálu, Zeman sepsul „nenažrance“ Plat poslanců přes 90 tisíc? Babiš mluví o skandálu, Zeman sepsul „nenažrance“ Budou brát poslanci o 20 procent víc? Premiér Andrej Babiš (ANO) se čílí, podle něj jde o skandál… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Jana Maláčová
Jana Maláčová
zobrazit profil Naděžda Šišková
Naděžda Šišková
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová