Adrian Jastraban

Datum narození: 23.3.1969
Místo narození: Banská Bystrica, Československo
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec slovenského původu Adrian Jastraban se dostal do povědomí diváků díky roli Bedřicha Lišky v nekonečném seriálu TV Nova Ulice.

Poprvé se před televizní kameru Adrian Jastraban postavil v jedné z epizod seriálu České televize Četnické humoresky, kde hlavní role ztvárnili Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Stanislav Zindulka, Alena Antalová a Libuše Šafránková. Široké veřejnosti se jeho tvář stala známá až pět let poté, roku 2005, kdy se na televizní obrazovce začal pravidelně objevovat v roli truhláře Bedřicha Lišky v seriálu TV Nova Ulice.

A na další role nemusel Adrian Jastraban dlouho čekat. Hned téhož roku společně s Bolkem Polívkou, Petrem Formanem, Ondřejem Vetchým a Annou Polívkovou točil německé životopisné drama A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu. Záhy to byla komedie Účastníci zájezdu Jiřího Vejdělka (2006) či drama Jánošík: Pravdivá historie s Václavem Jiráčkem v hlavní roli. Z dalších filmů, do nichž byl Adrian Jastraban obsazen, jmenujme: Hořící keř, Bez doteku či Touha motýla, kde si v režii Dana Svátka zahrál s Vlastinou Svátkovou, Janou Plodkovou, Tomášem Valíkem, Hynkem Čermákem, Ondřejem Malým či Norbertem Lichým.

Herec Adrian Jastraban se uplatnil také v další české seriálové tvorbě (Kriminálka Staré Město, Případy 1. oddělení, První republika, Nevinné lži nebo Policie Modrava). Hrál i v různých televizních inscenacích. Např. v hororu Hrobník Dušana Kleina, v komedii Správnej dres, kde společně s modelkou Taťánou Kuchařovou ztvárnili hlavní postavy, nebo v historickém dramatu Jan Hus.

K herectví se Adrian Jastraban dostal vlastně náhodou. Chodil za kamarádem, který dělal kulisáka v loutkovém divadle v Banské Bystrici, a tak se rozhodl studovat Vysokou školu muzických umění v Bratislavě. Na loutkoherectví jej vzali hned, i když neměl žádné zkušenosti; o dva roky později přešel na Janáčkovu akademii muzických umění do Brna. Již během studia hrál v Moravském divadle v Olomouci, kde později získal trvalé angažmá a strávil zde deset let. V roce 2003 se předvedl na Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě. Dále mezi scény, na nichž hrál, patří Divadlo v Celetné, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo v Řeznické či A studio Rubín.

ROZHOVOR S ADRIANEM JASTRABANEM ČTĚTE ZDE

Adrian Jastraban je ženatý. Roku 2013 se tajně oženil se svou dlouholetou přítelkyní. Herec je již dvojnásobný tatínek. Jeho koníčky jsou zejména snowboard a turistika. Také rád hraje bowling a surfuje po internetu.