Jan Cina

Datum narození: 20.3.1988
Místo narození:  Praha
Výška: 177 cm
Profese: herec, zpěvák, moderátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Cina, který se divákům zapsal do paměti výraznou rolí v Ordinaci v růžové zahraně 2, je jednou z hvězd druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Talentovaného Jana Cinu mohli milovníci Shakespeara vidět v Romeovi a Julii. Zahrál si tam společně se svým partnerem, hercem Petrem Vančurou. Žijí spolu již několik let a stále vypadají jako spokojený pár. Ale není třeba se zamyslet nad tím, jak vztah posunout dál?

JAN CINA A JEHO RECEPT NA POHODOVÝ VZTAH

Herec Jan Cina se před kamerou poprvé objevil v roce 2002. Bylo to hned několikrát. Zahrál si v dramatu Smradi či v dobrodružném snímku Únos domů společně Vojtěchem Kotkem, Hanou Maciuchovou, Barborou Hrzánovou, Markem Vašutem, Radkem Holubem a Pavlem Landovským. Netrvalo dlouho a objevila se příležitost, která se neodmítá – nekonečný seriál z produkce TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2. Jako pohledný mladík se uplatnil i v pohádkách (Kouzla králů, O dívce, která šlápla na chléb, Slíbená princezna). Obsazen byl i dalších seriálech: Comeback, Přešlapy, Ach, ty vraždy, Terapie, Pustina (zde si zahrál s partnerem Petrem Vančurou). Jednu z hlavních rolí dostal spolu s Vladimírem Polívkou v česko-slovenském dramatu Místa.

Jan Cina chodil na Pražskou konzervatoř do absolvenstkého ročníku společně s Janem Hofmanem a Marií Doležalovou. S třídou účinkoval v žižkovském divadle Járy Cimrmana. V divadle Kalich si vyzkoušel muzikál - Mauglího, v Divadle Hybernia dostal roli Špindíry v muzikále Quasimodo na pranýři. Předvedl se i jako zdatný moderátor, a to v televizním pořadu Planeta Yo. Hudba je jeho koníčkem – zpívá ve skupině Olats Otesoc, v níž skládá texty písní.

Nadaný Jan Cina byl v roce 2016 do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas vybrán se zpěvačkami a herečkami Ivanou Jirešovou, Annou Slováčkovou, Martou Jandovou a kolegy Davidem Gránským, Romanem Vojtkem a Miroslavem Etzlerem.

 

Články o celebritě

Gránský zpíval polonahý! Koncerty Tvoje tvář má známý hlas byly peprné Gránský zpíval polonahý! Koncerty Tvoje tvář má známý hlas byly peprné V sobotu proběhly dva koncerty zábavné show Tvoje tvář má známý hlas. Fanoušci si tak mohli vychutnat… číst článek
Dřeli, ale na finále Tváře nedosáhli: Gondíková a Háma se rozloučí ve velkém stylu Dřeli, ale na finále Tváře nedosáhli: Gondíková a Háma se rozloučí ve velkém stylu Za jedenáct kol nasbírali suverénně nejmenší počet bodů, na postup do finálové čtyřky soutěže nemohli… číst článek
Překvapivé finále Tvojí tváře: Musím dělat s netalentovanými lidmi, vyhodnotí Kohák Překvapivé finále Tvojí tváře: Musím dělat s netalentovanými lidmi, vyhodnotí Kohák Finále fenomenální show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas je tady! V neděli večer uvidíme bojovat… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati