Jan Cina

Datum narození: 20.3.1988
Místo narození:  Praha
Výška: 177 cm
Profese: herec, zpěvák, moderátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Cina, který se divákům zapsal do paměti výraznou rolí v Ordinaci v růžové zahraně 2, je jednou z hvězd druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Talentovaného Jana Cinu mohli milovníci Shakespeara vidět v Romeovi a Julii. Zahrál si tam společně se svým partnerem, hercem Petrem Vančurou. Žijí spolu již několik let a stále vypadají jako spokojený pár. Ale není třeba se zamyslet nad tím, jak vztah posunout dál?

JAN CINA A JEHO RECEPT NA POHODOVÝ VZTAH

Herec Jan Cina se před kamerou poprvé objevil v roce 2002. Bylo to hned několikrát. Zahrál si v dramatu Smradi či v dobrodružném snímku Únos domů společně Vojtěchem Kotkem, Hanou Maciuchovou, Barborou Hrzánovou, Markem Vašutem, Radkem Holubem a Pavlem Landovským. Netrvalo dlouho a objevila se příležitost, která se neodmítá – nekonečný seriál z produkce TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2. Jako pohledný mladík se uplatnil i v pohádkách (Kouzla králů, O dívce, která šlápla na chléb, Slíbená princezna). Obsazen byl i dalších seriálech: Comeback, Přešlapy, Ach, ty vraždy, Terapie, Pustina (zde si zahrál s partnerem Petrem Vančurou). Jednu z hlavních rolí dostal spolu s Vladimírem Polívkou v česko-slovenském dramatu Místa.

Jan Cina chodil na Pražskou konzervatoř do absolvenstkého ročníku společně s Janem Hofmanem a Marií Doležalovou. S třídou účinkoval v žižkovském divadle Járy Cimrmana. V divadle Kalich si vyzkoušel muzikál - Mauglího, v Divadle Hybernia dostal roli Špindíry v muzikále Quasimodo na pranýři. Předvedl se i jako zdatný moderátor, a to v televizním pořadu Planeta Yo. Hudba je jeho koníčkem – zpívá ve skupině Olats Otesoc, v níž skládá texty písní.

Nadaný Jan Cina byl v roce 2016 do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas vybrán se zpěvačkami a herečkami Ivanou Jirešovou, Annou Slováčkovou, Martou Jandovou a kolegy Davidem Gránským, Romanem Vojtkem a Miroslavem Etzlerem.

 

Články o celebritě

Zlatovláska z pohádky Slíbená princezna: Natáčela těhotná i akční scény! Zlatovláska z pohádky Slíbená princezna: Natáčela těhotná i akční scény! Pohádka Karla Jaromíra Erbena o Zlatovlásce byla zatím zfilmována jen jednou, před 43 lety. Na první… číst článek
Král z nové pohádky Slíbená princezna Martin Stránský: Točit pohádku je za odměnu! Král z nové pohádky Slíbená princezna Martin Stránský: Točit pohádku je za odměnu! Ne každému se poštěstí zahrát si krále v pohádce, natož v té vánoční. Martinovi Stránskému (46) se… číst článek
O čem je druhá vánoční pohádka Slíbená princezna? Zlatovláska, jen s divnými jmény! O čem je druhá vánoční pohádka Slíbená princezna? Zlatovláska, jen s divnými jmény! Druhá premiérová pohádka České televize je natočena na motivy klasické Zlatovlásky Boženy Němcové.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Vladislav  Müller
Vladislav Müller
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil Ján Kroner
Ján Kroner
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Pierce Brosnan
Pierce Brosnan