Jan Cina

Datum narození: 20.3.1988
Místo narození:  Praha
Výška: 177 cm
Profese: herec, zpěvák, moderátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Cina, který se divákům zapsal do paměti výraznou rolí v Ordinaci v růžové zahraně 2, je jednou z hvězd druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

Talentovaného Jana Cinu mohli milovníci Shakespeara vidět v Romeovi a Julii. Zahrál si tam společně se svým partnerem, hercem Petrem Vančurou. Žijí spolu již několik let a stále vypadají jako spokojený pár. Ale není třeba se zamyslet nad tím, jak vztah posunout dál?

JAN CINA A JEHO RECEPT NA POHODOVÝ VZTAH

Herec Jan Cina se před kamerou poprvé objevil v roce 2002. Bylo to hned několikrát. Zahrál si v dramatu Smradi či v dobrodružném snímku Únos domů společně Vojtěchem Kotkem, Hanou Maciuchovou, Barborou Hrzánovou, Markem Vašutem, Radkem Holubem a Pavlem Landovským. Netrvalo dlouho a objevila se příležitost, která se neodmítá – nekonečný seriál z produkce TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2. Jako pohledný mladík se uplatnil i v pohádkách (Kouzla králů, O dívce, která šlápla na chléb, Slíbená princezna). Obsazen byl i dalších seriálech: Comeback, Přešlapy, Ach, ty vraždy, Terapie, Pustina (zde si zahrál s partnerem Petrem Vančurou). Jednu z hlavních rolí dostal spolu s Vladimírem Polívkou v česko-slovenském dramatu Místa.

Jan Cina chodil na Pražskou konzervatoř do absolvenstkého ročníku společně s Janem Hofmanem a Marií Doležalovou. S třídou účinkoval v žižkovském divadle Járy Cimrmana. V divadle Kalich si vyzkoušel muzikál - Mauglího, v Divadle Hybernia dostal roli Špindíry v muzikále Quasimodo na pranýři. Předvedl se i jako zdatný moderátor, a to v televizním pořadu Planeta Yo. Hudba je jeho koníčkem – zpívá ve skupině Olats Otesoc, v níž skládá texty písní.

Nadaný Jan Cina byl v roce 2016 do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas vybrán se zpěvačkami a herečkami Ivanou Jirešovou, Annou Slováčkovou, Martou Jandovou a kolegy Davidem Gránským, Romanem Vojtkem a Miroslavem Etzlerem.

 

Články o celebritě

Mladí i staří gayové, lesby i transsexuálové ovládli Brno: Jan Cina z Tváře mezi nimi jen zářil Mladí i staří gayové, lesby i transsexuálové ovládli Brno: Jan Cina z Tváře mezi nimi jen zářil Převleky, hvězdy, flitry. Ples pro gaye, lesby a transsexuály v Brně hýřil barvami. Pátý ročník netradiční… číst článek
Šílené oblečky slavných: Cina jako kovboj, vyprsená Krejčíková a Pazderková v kimonu Šílené oblečky slavných: Cina jako kovboj, vyprsená Krejčíková a Pazderková v kimonu Večírek plný hvězdných hostů a jejich ulítlých outfitů. Tak by se dala popsat benefiční Šansoniéra… číst článek
Muzeum vystavuje dva tisíce toalet. Mají i nočník z Titanicu či od Jana Ciny Muzeum vystavuje dva tisíce toalet. Mají i nočník z Titanicu či od Jana Ciny Na Starém Městě pražském otevřelo počátkem února své brány návštěvníkům Muzeum hygieny. Jde o pokračovatele… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Doulová Krobotová
Hana Doulová Krobotová
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Kabir Bedi
Kabir Bedi
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Eliška  Křenková
Eliška Křenková