Jan Hřebejk

Datum narození: 27.6.1967
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jan Hřebejk režíroval spoustu filmových trháků, jako jsou např. Šakalí léta, Pelíšky či Pupendo. O svém soukromí nemluví často, ale občas udělá výjimku.

Když v roce 1993 přišla do kin muzikálová komedie Šakalí léta, byl to první velký úspěch českého režiséra Jana Hřebejka. Vynesl mu Českého lva a stal se nejúspěšnějším filmem roku. Postupně Jan Hřebejk režíroval i další divácké hity jako Pelíšky, Musíme si pomáhat (6 Českých lvů a nominace na Oscara) či Pupendo. Všechny tyto filmy byly situovány do minulosti (padesátá léta, srpen 68, osmdesátá léta,…) a na všech také spolupracoval se scénáristou Petrem Jarchovským.

JAN HŘEBEJK - DĚSIVÉ RODINNÉ TAJEMSTVÍ

Režíroval i snímky ze současnosti, např. Horem pádem, Kráska v nesnázích, Nestyda, Kawasakiho růže či Svatá čtveřice. V jeho filmech se často objevují erotické scény, v Nestydovi do jedné postele pozval Vicu Kerekes a Jiřího Macháčka, ve Svaté čtveřici pak Jan Hřebejk nahnal do sprchy hned čtyři naháče, kteří se museli mačkat pod proudem tekoucí vody – Jiřího Langmajera, Mariku ProcházkovouHynka Čermáka a jeho sestru Viktorii, za což si vysloužil žertovné glosy ze strany médií, že natáčí sex sourozenců.

Od roku 1997 se Jan Hřebejk věnuje i divadelní režii, v Divadle Na Jezerce například uvedl hru podle svého filmu Musíme si pomáhat, realizoval také drama pro dva herce Manželské vraždění. Společně s dalšími umělci (režisér David Ondříček, grafik Aleš Najbrt, fotograf Tono Stano, novinářka Michala Komrsková a další) v prosinci 2005 otevřel nekuřáckou vinotéku Bokovka, která funguje dodnes. Spoustu lidí si Jan Hřebejk proti sobě poštval, když po prezidentských volbách v roce 2013 prohlásil: „Rudá a hnědá prasata táhnou lháře a demagoga na Hrad.“ Urazil tím zejména voliče Miloše Zemana, ale sám režisér později uvedl, že to bylo myšleno jinak a Zemanovy příznivce by tak nikdy nenazval.

O JANU HŘEBEJKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Hřebejk má s manželkou Lenkou dvě děti – staršího Jonáše a mladší Toničku. Syn Jonáš si již v peřince zahrál v tatínkově filmu Medvídek, když Jan Hřebejk potřeboval kojence a připadalo mu trapné si někde nějaké půjčovat, když má jednoho doma.

V dětství byl sám Jan Hřebejk benjamínek, má dvě starší sestry Miladu a Lídu a narodil se jako "náhrada" za nešťastně zesnulou sestru Aničku. O svém kolegovi Petru Jarchovském, který vyrůstal v podobné rodině také jako nejmladší dítě, tvrdí, že je skoro jako jeho bratr.

 

Články o celebritě

Smrt Formana zasáhla Hřebejka, Geislerovou i Banderase. Přidal se i Zeman Smrt Formana zasáhla Hřebejka, Geislerovou i Banderase. Přidal se i Zeman Česko od rána smutní kvůli zprávě ze Spojených států. Po krátké nemoci tu náhle zemřel oscarový režisér… číst článek
Pohřeb Formanova kamaráda Mahlera (†89): Kačer nad rakví seděl, vdovu museli podpírat Pohřeb Formanova kamaráda Mahlera (†89): Kačer nad rakví seděl, vdovu museli podpírat V motolském krematoriu v Praze se dnes ráno konalo poslední rozloučení se scenáristou… číst článek
RVAČKA V MHD: Hřebejk skončil v sádře a bez brejlí! RVAČKA V MHD: Hřebejk skončil v sádře a bez brejlí! Režisér divácky úspěšných snímků promluvil o incidentu, který se mu stal při cestě autobusem. Dostal… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Tomáš Vorel st.
Tomáš Vorel st.
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč
zobrazit profil Tomáš Bařina
Tomáš Bařina
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek